Top 10 – Najlepšia elektronická hudba

Elektronická hudba je špecifický hudobný žáner, ktorý ani typickým hudobným žánrom nie je. Totiž akákoľvek hudba vytvorená a upravená akýmikoľvek elektronickými prostriedkami sa dá nazvať elektronickou hudbou. Ide teda skôr o špecifický spôsob produkcie hudby pomocou mikrofónov, elektronického oscilátora a počítačových inštalácií, ktoré sa nahrávajú a potom upravujú tak, aby vznikla požadovaná hudba. Medzi elektronickú hudbu možno teda zaradiť mnoho štýlov od disca po dupstep. Vznikla v priebehu 20. storočia ako kreatívne experimentovanie so stále sa vyvíjajúcimi technológiami. Teší sa veľkej obľube a tu je desať  naozaj vydarených kúskov.

Zvoľ top desiatku

(1)

Bangarang - Skrillex

„Bangarang“ je jedným z Skrillexových komerčne najúspešnejších singlov Prerazil v rebríčkoch v USA, Británii, Austrálii, Rakúsku, Francúzsku, Novom Zélande, Nórsku a Švédsku. Získal cenu Grammy za najlepšiu tanečnú nahrávku. Nevšedný je rapovými vokálmi od Sirah a vtáčím spevom v pozadí.

(0)

Strobe – deadmau5

Strobe je inštrumentálna skladba kanadského producenta elektronickej hudby Dedmau5. Ide o šiesty singel z jeho štvrtého štúdiového albumu „ For lack of a better name“ z roku 2009. V roku 2017 Bilboard Dance vyhlásil Strobe za najlepšiu skladbu tohto interpreta.

(0)

Levels – Avicii

Avicii patrí k najznámejším predstaviteľom elektronickej hudby. Levels je jedným z najväčších Aviciiho hitov vôbec. V Spojených štátoch sa síce výrazne nepresadil, no v jeho rodnom Švédsku sa dostal na prvé miesto a v iných krajinách sa dostal do Top 10.

(0)

Animals - Martin Garrix

Táto skladba vyšla 17. júna 2013. Vydal si ju sám Martin Garrix prostredníctvom svojho vydavateľstva Spinnin Records a je jeho doterajším najväčším hitom. V rebríčku Hot 100 sa umiestnila na 21. mieste a bola najpredávanejšou skladbou v v hudobnom obchode Beatport. Garrix je najmladším DJ, ktorému sa to podarilo.

(0)

Harder, Better, Faster, Stronger - Daft Punk

Ide o pieseň francúzskeho dua Daft Punk. Živá verzia „Harder, Better, Faster, Stronger“ bola vydaná ako singel z albumu Alive 2007. Táto verzia získala cenu Grammy za najlepšiu tanečnú nahrávku v roku 2009. V októbri 2011 , v NME sa umiestnila na 132. mieste v rebríčku 150 najlepších skladieb za posledných 15 rokov.

(0)

No Good Start The Dance - The Prodigy

Je najznámejšou skladbou britského tria The Prodigy. Zabodovala v mnohých európskych hudobných rebríčkoch. Je napríklad na 33. mieste top 100 piesní z 90. rokov. Obsahuje v sebe úryvky z piesní "You're No Good for Me" od Kelly Charles a "Get Up and Dance" od Freedom. Bola použitá vo viacerých filmoch aj videohrách.

(0)

Spectrum – Zedd

Pieseň Spectrum od rusko - nemeckého Dj-a Zedda v spolupráci so spevákom Matthew-om Koma získala cenu Grammy za najlepšiu tanečnú nahrávku v roku 2013. Zedda definitívne preslávila celosvetovo. Pojednáva o láske, ktorú Zedd vníma ako farebné spektrum.

(0)

Spaceman – Hardwell

Je považovaná za jednu z najpopulárnejších big room house skladieb všetkých čias. Bola vydaná v roku 2012 holandským Dj Hardwellom, ktorý neskôr vydal niekoľko jej nových verzií v spolupráci s rôznymi umelcami a pomohla mu nadobro získať uznanie v oblasti elektronickej tanečnej hudby.

(0)

Titanium - David Guetta

Táto fenomenálna skladba s hlbokým odkazom vznikla ako spolupráca medzi francúzkym Dj-om Davidom Guetom a austrálskou speváčkou Sia. Je namierená proti kritikom a veľkú kritiku prirovnáva ku guľkám. Bola mimoriadne úspešná, stala sa hitom v top 10 v 17 krajinách.

(0)

Around the World - Daft Punk

"Around the World" je považovaná za klasiku v elektronickej hudbe a je často braná ako jedna z najvýznamnejších skladieb v histórii tohto štýlu. Je typická hypnotickým beatom a jednoduchými, opakujúcimi sa melódiami, post-disco boogie basovej linky, minimalistickej syntetickej klávesovej melódie s opakujúcimi sa vokálmi. Vo videoklipe jednotlivé nástroje reprezentujú skupiny postáv oblečene v jednotnej farbe a a každá tancujúca iným štýlom.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com