Top 10 – Najlepšie saxofónové skladby

Saxofón je jeden z najuniverzálnejších hudobných nástrojov, ktorý môže byť ideálny pre sólové časti piesní, alebo môže plniť len podpornú úlohu v rámci hudobnej kompozície. Výrazný a zároveň jemný zvuk saxofónu môžete počuť v rôznych hudobných žánroch ako jazz, pop alebo funk. V rámci tohto výberu sme sa zamerali na top 10 saxofónových skladieb.

Zvoľ top desiatku

(3)

Baker Street - Gerry Rafferty

Baker Street je skladba od škótskeho hudobníka Gerryho Raffertyho vydaná v roku 1978. Song sa priebežne umiestňoval na popredných priečkach hudobných rebríčkov v Kanade, Austrálii, Južnej Afrike alebo Anglicku. Rafferty napísal túto pieseň v období, keď chcel ukončiť kontrakt so Stealers Wheel štúdiom a pri cestovaní často navštevoval svojho priateľa na Baker Street.

(2)

Sthlm sunset – Ehrling

Sthlm sunset je skladba od švédskeho umelca Haralda Ehrlinga, ktorý začal svoju kariéru produkovaním free hudby na YouTube. Doteraz majú jeho piesne viac ako 40 miliónov prehraní a sú často používané v audiovizuálnych dielach tvorených umelcami z celého sveta.

(1)

Always There - Ronnie Laws

Always There je pieseň z albumu Pressure Sensitive od amerického jazzov-ého skladateľa a saxafonistu Ronnieho Lawsa. Always There bola veľkým hitom najmä v európskych hudobných rebríčkoch, kde súperila o prvenstvo s piesňou Bryana Adamsa - Everything I do.

(1)

Lily Was Here - Candy Dulfer

Lily Was here je inštrumentálna skladba holandskej saxafonistiky Candy Dulfer a britského hudobníka Davida Stewarta. V roku 1989 bola vydaná v rámci soundtracku holandského filmu De Kassière. V Európe, Spojenom kráľovstve a Amerike sa stala táto pieseň veľkým hitom.

(1)

No Man No Cry - Jimmy Sax

No Man no Cry ja saxofónová skladba od nemeckého hudobného producenta a DJ-a Olivera Koletzkiho, ktorý sa venuje hudbe už od svojich 13-tich rokov, kedy začal chodiť na hodiny piana a gitary. Skladba získala veľkú popularitu na YouTube, kde má doteraz 180 miliónov prehraní.

(1)

Careless whisper - George Michael

Careless whisper je pieseň napísaná Georgom Michaelom a Andrewom Ridgeleym. Nájsť ju môžete v rámci albumu Make it Big. Je špecifická najmä výrazným saxofónovým sólom. Pieseň sa stala komerčným trhákom po celom svete.

(0)

Mr. Saxobeat - Alexandra Stan

Mr. Saxobeat je debutová skladba z albumu Saxobeats rumunskej hudobníčky Alexandry Stan. Tento jej najväčší hit sa umiestnil na popredných priečkach rebríčku Billboard Hot 100. V piesni sa spieva o mužovi a pohybe, ktorý vyvoláva príťažlivosť k nemu.

(0)

Pick Up the Pieces - Candy Dulfer

Candy Dulfer je jazz-ová a pop-ová saxafonistka, dcéra Hans-a Dulfera, ktorá začala hrať na saxafóne od svojich 6-tich rokov. Pick up the Pieces je skladba z albumu Sas-a-Go-Go vydaného v roku 1933. Túto skladbu nahrala Candy Dulfer spolu s hudobníkmi Alanom Gorriem, Malcolmom Duncanom, Rogerom Ballom a Hamishom Stuartom.

(0)

The Pink Panther Theme – Henry Mancini

The Pink Panther téma bola skomponovaná skladateľom Henrym Mancinim pre film Rúžový panter z roku 1963. Tento film bol nominovaný na Oskara a titulná znelka z tohto filmu je chorobne známa pre väčšinu ľudí.

(0)

Smooth Operator – Sade

Smooth Operator je tretí singel z albumu Diamond Life od Anglickej kapely Sade, ktorý dosiahol piate miesto v rebríčku US Billboard 100. V piesni sa spieva o podvodníkovi z vysokých spoločenských kruhov, ktorý láme ženské srdcia.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com