Top 10 – Najlepšie rap-ové piesne

Rap sa stal významným hudobným žánrom  v posledných desaťročiach. Prešiel si vývojom od hip-hopu zo starej školy až po moderný trap. Na všetkých rap-ových skladbách je niečo zvláštne, čo žiadny iný žáner nedokáže úplne napodobniť, pretože funguje ako liečba z ťažkých životných situácii, ktorými si prechádza nie len interpret, ale aj poslucháči rapu. Tu je náš rebríček Top 10 rap-ových piesní, ktoré sa stali klasikami svojej doby.

Zvoľ top desiatku

(2)

Wiz Khalifa Ft Charlie Puth - See You Again

„See You Again“ je poctou zosnulému hercovi Paulovi Walkerovi ktorý zomrel pri autonehode po tom, čo v novembri 2013 v Kalifornii havaroval a zhorel. Pieseň bola použitá aj vo filme Rýchlo a zbesilo 7, ktorý bol jeho posledným filmom a sa stal jedným z najúspešnejších filmov roku 2015. Pieseň sa stala hitom, pretože Wiz Khalifa ukázal, že rapová hudba dokáže byť aj veľmi citlivá , ale zároveň aj veľmi zábavná.

(1)

Eminem - Lose Yourself

Eminemova pieseň "Lose Yourself" sa stala jednou z najlepších rapových piesní všetkých čias. Táto pieseň sa stala hitom, pretože Eminem dokázal vystihnúť pocit, ktorým sa všetci ľudia prechádzajú, keď sú pod tlakom. Text piesne je veľmi silný a skladba sama o sebe je veľmi chytľavá, čo dokladá aj jej úspech. Bola číslo 1 v 20 krajinách vrátane USA. Vznikla pre Eminov polobiografický film 8. míľa.

(1)

50 Cent - In Da Club

„In Da club“ je asi najznámejšia pieseň od 50 Centa sa stala hitom v roku 2003, Obsadila prvé miesto v rebríčkoch siedmich krajinách vrátane USA. Nakoniec táto pieseň dosiahla ako platinovú platňu za predaj v štyroch krajinách a dodnes sa často hrá na diskotékach a práve v kluboch. Táto pieseň dokázala vystihnúť atmosféru a zábavu, ktorá sa deje v klube.

(0)

Coolio Ft Lv - Gangsta’s Paradise

Cooliovo najúspešnejšie dielo Gangsta's Paradise sa umiestnilo na 38. mieste v rebríčku VH1. Je Interpoláciou piesne Stevieho Wondera z roku 1976 „Pastime Paradise“ Tento singel bol vydaný 1. augusta 1995. Obsahuje vokály amerického speváka LV, ktorý je aj jeho spolu autor. Wonder sa zaslúžil aj o kompozíciu a text. Pieseň získala platinovú platňu a bola vydaná na Cooliovom druhom albume Gangsta's Paradise v novembri 1995.

(0)

Notorious B.I.G. - Juicy

Pieseň Juicy od Notorious B.I.G. vyšla v roku 1994 ako debut jeho prvého albumu a hneď sa stala sa jednou z najlepších rapových piesní všetkých čias. Text piesne vystihuje cestu, ktorou prešiel Notorious B.I.G. od chudobného chlapca až po slávneho a bohatého rapera. Mapuje však aj ako sa stal populárny samotný hip hop.

(0)

2Pac - Dear Mama

Táto pieseň od 2Paca bola vydaná v roku 1995 a stala sa jednou z jeho najznámejších piesní a ukázal v nej svoju citlivejšiu stránku. Text piesne vystihuje vzťah medzi 2Pacom a jeho matkou a opisuje ako sa pre neho obetovala. Vydal ju ako poďakovanie pre ňu, pretože cítil, že jej dlhuje niečo hlbšie.

(0)

OutKast - Ms. Jackson

Skladba "Ms. Jackson" od OutKast, bola vydaná v roku 2000. Táto pesnička sa stala jednou z najúspešnejších rapových skladieb a naštartovala úspech tohto rapového dua. Jej text popisujú vzťahy a konflikty medzi rodinami a ako sa s týmito konfliktami vyrovnať. Dostala sa do top 5 v niekoľkých krajinách a stala sa prvou z ich troch skladieb číslo 1 v rebríčku Billboard Hot 100. V roku 2002 získala aj Grammy za najlepší rapový výkon dua alebo skupiny.

(0)

Nas - N.Y. State Of Mind

Skladba "N.Y. State Of Mind" od Nas bola vydaná v roku 1994. Táto pesnička je plná lyrických textov, ktoré opisujú život v newyorskom meste a dávajú poslucháčom náhľad do života chudobných ľudí v tomto pre nich nebezpečnom americkom veľkomeste. Inšpiráciou pre túto skladbu bola iná rapová pieseň - „Streets of New York" od Kool G Rap.

(0)

Wu-Tang Clan – C.R.E.A.M

Skladba "C.R.E.A.M." od Wu-Tang Clan, ktorá bola vydaná v roku 1994 si prešla niekoľkoročným vývojom. Nahrávala sa tri roky Oplatilo sa, pretože je považovaná za jednu z najdôležitejších rapových skladieb všetkých čias a nespočetnekrát sa na ňu odvolávalo viacero umelcov. Objavila sa aj vo filmoch, ako Eminemova 8. Míľa alebo NWA Straight Outta Compton. jej názov znamená "Cash Rules Everything Around Me", čo naznačuje, že v tomto svete ide hlavne o peniaze.

(0)

Geto Boys - Mind Playing Tricks On Me

Skladba "Mind Playing Tricks On Me" od Geto Boys bola vydaná v roku 1991. Táto pesnička je známa svojimi temným a depresívnym textam a býva považovaná za jednu z najlepších rapových skladieb o duševných problémoch. Položila základy žánru horrorcore - subžáner hip hopu, ktorý má základ v hororových textoch a využíva metafory. Po tejto skladbe sa odhodlali rapovať o duševnom zdraví aj iní umelci.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com