Top 10 – Najlepšie disco piesne

Disco vzniklo v 70.rokoch ako undergroundový hudobný štýl. Svoje korene má v jazze z konca 60. rokov 20. storočia a  jeho svižný rytmus a veselosť si získal obrovskú popularitu najprv v USA a neskôr v celom svete. K nám naplno prenikol v 90. rokoch a  vlna jeho popularity sa stále občas v istej intenzite vracia opäť aj medzi široké masy v rôznych krajinách.

Zvoľ top desiatku

(1)

Bee Gees - Night Fever

Pieseň od Bee Gees Night Fever je súčasťou soundtracku k filmu Saturday Night Fever (Horúčka sobotňajšej noci). Jej intro bolo inšpirované skladbou „Theme From A Summer Place“ od Percyho Faitha.

(1)

Gloria Gaynor - I Will Survive

I will survive je prelomovým hitom Glorie Gaynor a pomenovala po ňom aj svoju autobiografiu. Pieseň bola uvedená do Kongresovej knižnice pre jej pretrvávajúci kultúrny význam. Toto sa podarilo iba 25 skladbám v histórii. Bola to prvá a jediná disko skladba, ktorá vyhrala Grammy a dočkala sa desiatok cover verzií.

(1)

ABBA - Dancing Queen

Dancing Queen je prvou disco piesňou s prvkami európskeho popu, ktorá bola na prvom mieste v rebríčkoch USA. Uspela však po celom svete a členovia skupiny ABBA už v nahrávacom štúdiu boli presvedčený, že sa stane hitom. Rolling Stones umiestnila „Dancing Queen“ na 174. miesto v zozname päťsto najlepších piesní.

(0)

KC and the Sunshine Band - That's the Way I Like It

KC and the Sunshine Band mala veľké množstvo disco hitov a That's the Way I Like It je asi ten najväčší. Je z roku 1975 a ako jedinému z mála disco hitov sa mu podarilo dostať na vrchol hitparády dvakrát v krátkom čase.

(0)

The Trammps - Disco Inferno

Disco Inferno vznikla v roku 1976 a v rebríčku Hot 100 od Billboardu sa umiestnila na 53. mieste. Slávu medzi širšími masami si však získala až neskôr, keď sa po boku Fever Night objavila v soundtracku filmu Horúčka sobotňajšej noci.

(0)

Earth, Wind & Fire - September

Táto pieseň z roku 1978 bola číslom jedna v americkom rebríčku R&B a dostala sa na ôsmu pozíciu v Billboard Hot 100. Jej autormi sú Maurice White, Al McKay a Allee Willis a slúži ako liek na nostalgickú náladu v Septembri, keď končí leto, Los Angeles na počesť tejto piesne a kapely vyhlásilo 21. september za Deň Zeme, vetra a ohňa.

(0)

Barry White - You're the First, the Last, My Everything

Táto pieseň je predstaviteľom romantického a lyrického disco štýlu. Pôvod má v country piesni You're My First, My Last, My In Between. Barry prerobil hudbu a text a prerábka čakala v zásuvke 21 rokov, kým ju reálne naspieval a nahral.

(0)

Sister Sledge - We Are Family

We are family je najväčším hitom sestier Sledgeových a oslavuje skutočné puto nielen medzi nimi, ale aj výkonným riaditeľom Atlantic Records Jerrym Greenbergom, ktorý z nich urobil kapelu. Pieseň sa stala rádiovým a party hitom a baseballový tím Pittsburgh Pirates ju prijali ako svoju „hymnu“ na ceste k víťazstvu vo Svetovej sérii v roku 1979.

(0)

The Weather Girls - It's Raining Men

Klasika od Weather Girls „It's Raining Men“ bola neskorým hitom žánru disco, vydaná v roku 1982. Ide o typ disco hudby s názvom Hi-NRG. Je charakteristický svojimi rýchlymi rytmami, pulzujúcou basovou linkou a vplyvom funku.

(0)

Boney M - Daddy Cool

Druhý singel Boney M. vydaný v roku 1976 prerazil po odvysielaní v televíznej šou Musikladen. Singel pomohol kapele preraziť v Európe, kde bodoval v mnohých hitparádach. Dostal sa na 65 miesto rebríčka Billboard Hot 100 v USA a do Top 20 v Kanade.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com