Top 10 – Najlepšia relaxačná hudba od štúdia Ghibli

Relaxačná hudba je výbornou voľbou ak sa chcete uvoľniť po náročnom dni. Tento typ hudby je efektívny proti stresu. Funguje skvele ak chcete oddychovať pri voľnočasovej aktivite alebo jednoducho zaspať. Štúdio Ghibli stojí za najpopulárnejšími animovanými filmami s prekrásnym umeleckým stvárnením, brilantnými charaktermi a ikonickou hudbou zloženou známym japonským skladateľom Joe Hisaishi-m. Ak hľadáte pokojnú hudbu na počúvanie, tak potom tento výber desiatich skladieb z animovaných filmov od štúdia Ghibli vám pomôže relaxovať.

Zvoľ top desiatku

(2)

Cesta do fantázie

Film cesta do fantázie z roku 2001 sa zameriava na malé dievča s menom Chihiro. Tá sa sťahuje so svojou rodinou do nového domu. Po ceste sa s rodičmi zastaví v opustenej dedine, kde cez portál vstúpia spolu do magického sveta. Soundtrack k filmu Cesta do fantázie má 21 skladieb a názov tej z nášho výberu je „The Name of Life“.

(1)

Kiki doručovacia služba

Kiki doručovacia služba je film od štúdia Ghibli z roku 1989, v ktorom je hlavnou protagonistkou malá čarodejnica Kiki, ktorá pomáha s roznáškou pečiva chlapcovi s menom Tombo. Ten je veľký fanúšik lietania, čo je dôvodom prečo prijal ponuku od Kiky, ktorá si otvorila donáškovú službu, v rámci ktorej roznáša zásielky na metle. Inštrumentálne skladby od Joe-a Hisaishi-ho z tohto filmu znejú zábavne a hravo.

(1)

Tajný svet Arrietty

Hudba z filmu Tajný svet Arrietty perfektne vykresľuje rozprávkový svet víl. Dej filmu sleduje život malej víly Arriety, ktorú náhodne odhalil ľudský chlapec Shawn v dome svojej babičky, kde prišiel na prázdniny. Aj napriek varovaniu rodičov si Shawn vybuduje krásne priateľstvo s malou vílou Arrietty .

(0)

Howlov hrad

Vo filme Howlov hrad spoznáme Sofiu, mladú krajčírku, ktorá sa pri prechádzke mestom zoznámi s čarodejníkom menom Howl. Kvôli tomuto stretnutiu ju začaruje čarodejnica, ktorá neznáša Howla. Sofia výrazne zostarne a aby toto kúzlo prelomila, tak musí vyhľadať pomoc Howl-a. Hlavná téma soundtracku z filmu Zámok v oblakoch je výrazná a ľahko zapamätateľná.

(0)

Môj sused Totoro

Môj sused Totoro je jeden z najznámejších filmov od štúdia Ghibli. Hlavnou témou filmu je dospievanie dvoch malých sestier, ktoré si krátia čas spoznávaním prírody japonského vidieka, kde odhalia milé a priateľské magické bytosti. Hudobné pasáže v tomto filme znejú pokojne a hravo.

(0)

Porko Rosso

Tento klasický Ghibili film z roku 1992 sa odohráva v Taliansku po prvej svetovej vojne, kde odvážny lovec odmien bojuje s nebezpečnou skupinou pirátov. Hlavná postava, Porco, kvôli kliatbe vystupuje v tomto animovanom filme so zvieracou hlavou. Použitá inštrumentálna hudba znie ukľudňujúco ako je bežné od tvorby Joe-a Hisaishiho.

(0)

Zámok v oblakoch

Dej tohto animovaného filmu sa odohráva v 19-tom storočí, pričom sleduje príbeh dievčaťa a chlapca, ktorí získajú tajomný magický kryštál s veľkou mocou. Ako vo väčšine Ghibli filmov aj tu je zobrazená chamtivosť ľudí v podobe armády, ktorá sa snaží zmocniť tohto magického kryštálu. Hudba vo filme pôsobí majestátne a evokuje silné emócie.

(0)

Zdvíha sa vietor

Animovaný film Zdvíha sa vietor bol inšpirovaný životom konštruktéra bojových lietadiel. Pozadie filmu zobrazuje ako vojna dokáže zničiť sny a lásku. K melancholickej atmosfére filmu sa dokonalé hodí pokojná a zároveň strhujúca melódia soundtracku.

(0)

Ponyo z útesu

Hlavnou postavou vo filme Ponyo je 5 ročný chlapec Sosuke, ktorý nájde zlatú rybku uveznenú v nádobe pri brehu mora. Po oslobodení sa táto rybka premení na človeka, malé dievča, ktoré začne tráviť čas so svojim záchrancom. Keďže hlavnými postavami v tejto animovanej rozprávke sú deti, tak aj hudba znie zábavne a hravo.

(0)

Príbehy zo Zememorí

V Zememori chce tajomná sila uvrhnúť ľudstvo do chaosu. Mocný čarodejník Sparrowhawk hľadá zdroj tohto zla, pričom na svojej ceste zachráni princa Aren-a, s ktorým spoja sily aby porazili úhlavného nepriateľa, ktorý pre získanie nesmrteľnosti neváha zničiť Zememore. Hudba k Príbehom zo Zememoria zvýrazňuje fantasy motív tohto filmu.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com