Top 10 – Najlepšie iOS hry pre iPhone

Apple je známy pre svoje produkty s funkčným minimalizmom, vďaka čomu si ich produkty zaľúbili okrem bežných ľudí aj biznismeni či umelci. Aj tí si však radi z času na čas zahrajú hry a je preto prirodzené, že iOS bude mať v porovnaní s Androidom veľmi podobnú a miestami niekedy aj unikátnu nádielku zaujímavých a rozmanitých hier. Nie všetky sú si však rovné, kvôli tomu sme pre vás zostavili rebríček desiatich najobľúbenejších hier na iOS od Applu. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

Raid: Shadow Legends

Ak máte radi mobilné hry a nepoužívate adblockery, o hre Raid: Shadow Legends ste už pravdepodobne počuli z reklám alebo odporúčaní, ak ste ju teda ešte nehrali. Hra je veľmi populárna najmä v Ázii - a to z dobrého dôvodu. Je dobre navrhnutá, poskytuje množstvo obsahu, pútavý bojový systém a kvantum hrdinov, ktorých môžete postupne odomykať. Všetko to máte zabalené aj do multiplayerovho balíčka, kde si môžete zahrať aj s kamarátmi.

Card image cap
(1)

Alto's Odyssey

Alto's Odyssey je priamym pokračovaním hry Alto's Adventure, vydanej ešte z roku 2015. Alto’s Odyssey však pokračuje v schopnosti série kombinovať úchvatný vizuál lyžovania s plynulou mechanikou nekonečnej mapy. Cestujte po horách a zároveň plňte ciele, zbierajte mince, získavajte vylepšenia. Hra je skôr na oddych, to však neznamená, že vás unudí.

Card image cap
(1)

Call of Duty Mobile

Mobilná verzia legendárnej série Call of Duty má napriek novej platforme aj naďalej kvalitu AAA hry. Vďaka mobilnej platforme si môžete CoD zahrať kdekoľvek, súčasťou hry sú viaceré režimy (vrátane Battle Royale), ktoré zaručia, že sa nebudete nudiť na ceste.

Card image cap
(1)

Rise of Cultures

Spoločnosť Innogames nie je žiadnym nováčikom čo sa týka hier, v ktorých musíte vytvoriť a rozvíjať svoju civilizáciu a bojovať proti všetkému, čo bude vašu ríšu po dobu jej existencie ohrozovať. Po hre Forge of Empires sa jej to opäť podarilo a to v hre Rise of Cultures. Na rozdiel od predošlých dvoch hier, Rise of Cultures využíva 3D modely postáv a miest, ktoré budujete, čo jej dodáva mierne roztomilejší vzhľad a všetko pôsobí jednoducho lepšie. Veľkým plusom tejto hry je, že čerpá z rôznych skutočných historických kultúr, čo vám dáva možnosť postaviť veci ako Stonehenge alebo slávne antické rímske Koloseum. Hra je tiež ľudskejšia a nemusíte ju tak mikromanažovať ako predošlé tituly. Ak ste fanúšikom a dlhodobým hráčom hry Forge of Empires, jednoznačne vyskúšajte aj Rise of Cultures.

Card image cap
(0)

CarX Street

Závodné hry sú rýchle a nabité energiou, kvôli čomu sú dobrým benchmarkom pre výkon vášho smartfónu. V prípade CarX Street však nejde výlučne o grafiku. Ste v úlohe pouličného pretekára a to v dynamickom otvorenom svete kde sa môžete poriadne vyšantiť. Podniknite preteky, porazte svojich súperov a staňte sa najlepším pouličným pretekárom v meste. K dispozícii je dômyselný systém vylepšovania vozidiel, vďaka ktorému si môžete svoje auto vytunovať na určité preteky, niektoré jeho nedostatky doladiť a zmeniť aj štýl auta. Hra si vyžaduje pomerne výkonný iPhone vzhľadom na otvorený svet.

Card image cap
(0)

Clash Royale

Clash Royale kombinuje zberateľské karty, tower defense a online multiplayer, čím vytvára skutočne jedinečný herný zážitok. Od svojho celosvetového vydania v roku 2016 bola hra Clash Royale nominovaná na množstvo rôznych ocenení a v súčasnosti je populárnym medzinárodným elektronickým športom. Hra je aj naďalej nesmierne populárna.

Card image cap
(0)

Street Fighter Duel

Hráči iOS v určitých častiach sveta si museli na túto hru počkať poriadne dlho. Toto čakanie sa však teraz skončilo, titul vydaný spoločnosťami Tencent Games, Capcom sa do App Store dostala koncom februára 2023. Je to jedna z najpopulárnejších hier v roku 2023 na iOS, keďže ide o prvú mobilnú RPG hru v sérii. Hráči si budú môcť vytvoriť tím bojovníkov a bojovať v originálnom príbehu. Obsahuje aj online prvky umožňujúce súperenie s hráčmi z celého sveta.

Card image cap
(0)

Mech Arena

Mech Arena pochádza od rovnakého vývojára, ktorý vytvoril hru Raid: Shadow Legends, hoci čo sa týka ich obsahu, tieto dve hry sú len ťažko totožné. V danej hre ovládate tzv. ‘mechobleky’, ide o robotický exoskeleton, ktorý budete v aréne používať na to, aby ste porazili oponentov. Čím viac budete hrať, tým viac možností prispôsobenia si odomknete, pričom každá z nich zmení spôsob, akým váš mech bojuje. Takto si budete môcť svojho robota doladiť presne tak, ako s ním chcete hrať.

Card image cap
(0)

Forge of Empires

Fandíte hrám, v ktorých si dokážete vybudovať mestá? Máte záujem o stratégie? Možno sa vám zapáči Forge of Empires, ide o bezplatnú hru, ktorá vám umožní vybudovať civilizáciu, o ktorú sa budete musieť dôkladne starať. Ide teda o hru na dlhšiu dobu. Na začiatku hry máte k dispozícii len kúsok divočiny, na ktorom môžete začať budovať svoju počiatočnú osadu. Ako aj v iných stratégiách, rôzne druhy budov generujú rôzne suroviny, zatiaľ čo iné budovy robia vašich obyvateľov spokojnými s vašim velením. Všetko do seba musí zapadať, aby vaše výskumy bežali na plné obrátky, vďaka ktorým budete môcť budovať modernejšie a efektívnejšie budovy, prípadne vylepšovať zastaralé. V hre nechýbajú ani vojny, rozvíjanie svojej civilizácie a jej častí, expanzie na mape a pod. Vďaka tomu všetkému je Forge of Empires bohatá na obsah ako aj hrateľnosť.

Card image cap
(0)

Among Us!

Ak neviete, čo znamená “sus”, o túto hru ste pravdepodobne ešte nezakopli. Ide však o klasiku a neexistuje zoznam hier, na ktorej by táto hra nebola. Among Us! je jedna z najpútavejších hier napriek svojej jednoduchosti. Hra je veľmi dobre hrateľná na smartfónoch, vďaka čomu si aj naďalej udržiava veľké množstvo hráčov. Časť hráčov v hre sú vesmírne monštrá so vzhľadom normálneho hráča, tieto monštrá chcú na pokazenej kozmickej lodi vyzabíjať každého ešte predtým, než hráči zistia ich skutočnú identitu. Ak týmto monštrom nie ste, vašou úlohou je opraviť túto pokazenú loď, prípadne zistiť identitu skutočných monštier. Očakávajte klamstvá, zavádzania a omyly od hráčov alebo seba, ktoré koniec koncov môžu zapríčiniť vašu prehru. Dôverujete? Preverujete? Prípadne ste paranoidnejší? V tejto hre si musíte dávať pozor na všetko, najmä na svoje úsudky.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com