Ako na preklad textu z obrázku alebo fotografie?

Preklad textu z obrázku je ďaleko jednoduchšia vec, ako si vôbec predstavujete. Asi väčšinu z vás napadne, že na to, aby ste mohli preložiť text, ktorý sa nachádza na obrázku potrebujete drahý softvér, ktorého ovládanie len ťažko zvládnete. Nie je to, ale tak. Na všetko si vystačíte s obyčajným prekladačom, ktorý nájdete vo svojom google účte. Nižšie nájdete postup, ktorý vám v jednotlivých krokoch ukáže, čo máte robiť v príde, že chcete zistiť, čo je napísané na fotografií alebo obrázku. Toto môže byť užitočné ak ste v prostredí, kde sú značenia v cudzom jazyku, poprípade sa vám dostali do ruky dokumenty, knihy, manga alebo komiksy v jazyku, ktorý neovládate a chcete vedieť, čo je na stránkach napísané.Krok 1 – Stiahnite si obrázok alebo spravte fotografiu

Na začiatok potrebujte obrázok s textom, ktorý chcete preložiť. Buď si obrázok stiahnite z internetu alebo si cudzí text odfoťte mobilným telefónom. Fotku z galérie môžete nahrať do online aplikácie na preklad textu z obrázku.

Krok 2 – Vytvorte si google účet

Ak nemáte vytvorený google účet, tak si ho môžete jednoducho založiť prostredníctvom tohto linku odkazujúceho na web venovaný tvorbe google účtov. Tam kliknite na sivé tlačidlo „vytvoriť účet“ alebo na modré tlačidlo „prejisť do účtu google“, ak už účet máte.

krok 3 - spustite google prekladač

Krok 3 – V aplikáciach vyberte prekladač

Google ponúka hneď niekoľko užitočných a známych aplikácií ako je gmail, mapy, youtube, google play atď… Nás, ale zaujíma Prekladač s modro-sivou ikonou. Najpr kliknite na ikonu s 9-timi bodkami v pravom hornom rohu a potom na ikonu prekladača.

krok 4 - zvoľte obrázku s textom na preklad

Krok 4 – Zvoľte možnosť obrázky

Namiesto prekladu textu kliknite na tlačidlo „obrázky“, kde môžete nahrať grafické súbory v jpg, jpeg alebo png formáte. Netreba sa báť, keďže väčšina fotografií odfotených vašim mobilným telefónom je v týchto súborových formátoch. Pri obrázkoch z internetu môže byť niekedy problém, keďže stránky v dnešnej dobe používajú moderné grafické formaty. S týmto vám môže pomôcť webp alebo avif konverter.

krok 5 - Vyberte jazyk obrázka a jazyk prekladu a exportujte obrázok s prekladom

Krok 5 – Vyberte jazyk a exportujte preklad

V tomto kroku musíte zvoliť dva typy jazykov. Najprv jazyk textu, ktorý ja na vašom obrázku (napr. angličtina, nemčina, japončina, španielčina, čínština, ruština atď…). Ak si nie ste istý, tak použite možnosť „rozpoznať jazyk“. Potom zvoľte jazyk, do ktorého chcete preložiť obrázok. V tomto prípade to bude najpravdepodobnejšie slovenčina. Ukážka prekladu sa vám zobrazí automaticky po nahraní obrázku a zvolení jazykov. Ak chcete, tak si tento preklad môžete uložiť kliknutím na tlačidlo „stiahnuť preklad“.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com