Top 10 – Najlepšie hororové hry na PC

Ak si užívate napätie tak hororové video hry vás určite udržia v kresle počas celej doby hrania. Hororové hry ponúkajú prekvapujúco veľké množstvo zaujímavých dejových línií od putovania v post-apokaliptickej dobe, cez zabíjanie mimozemských bytostí vo vesmírnych lodiach až po skúmanie strašidelných domov. Ak sú hororové hry vaša šálka kávy tak vás určite aspoň jedna hra z tohto zoznamu zaujme.

Zvoľ top desiatku

(1)

Scorn

Scorn je ponurá počítačová hra plná mäsa, zohavených častí tela a špinavých chodieb, ktorá používa gore prostredie na vyvolanie nepokoja pri hraní. V rámci hry riešite hádanky alebo zabíjate príšery.

(1)

Dead by Daylight

V multiplayerovej hororovej hre Dead by Daylight hráte za vraha alebo jedného zo štyroch ľudí, ktorí musia v rámci určitého časového limitu opustiť lokáciu, v ktorej sú zatvorení spolu s vrahom.

(1)

Doom

Doom patrí medzi staré herné video série s tým, že ponúka nové adaptácie. V hre hráte za vojaka, ktorý je poslaný na prieskum výskúmeného zariadenia na Marse, ktoré je zaplavené démonmi z pekla.

(0)

Bioshock

Bioshock je ikonická strieľačka z pohľadu prvej osoby odohrávajúca sa v retro-futuristickom meste Rapture, ktoré je umiestnené pod morom. V tomto rozpadávajúcom sa meste na vás budú útočiť monštrá a ľudia, ktorých môžete zabíjať pomocou nadprirodzených schopností a zbraní.

(0)

Metro 2033

Metro je post-apokalyptická strieľačka, ktorá sa odohráva v Moskve po nukleárnej katastrofe. V metre hráte za postavu Ayroma, mladého strážcu Sparťanského rádu, ktorý ma za úlohu previesť ľudí do lepšej krajiny.

(0)

Resident Evil Village

Resident Evil Village je hororová hra z roku 2021 publikovaná herným štúdiom Capcom. Hrač kontroluje hlavnú postavu Ethana Wintersa, ktorý sa snaží nájsť svoju unesenú dcéru v opustenej dedine plnej zmutovaných bytostí.

(0)

Alien Isolation

V hre Alien Isolation, ktorá je inšpirovaná podľa série filmov, hráte v prostredí vesmírnej stanice, kde bojujete proti smrtiacim mimozemšťanov. Vašou hlavnou úlohou je prežiť a nenechať sa spozorovať mimozemšťanmi.

(0)

Dead Space

V hre Deadspace hráte za inžiniera Isaaca Clarka, ktorý bojuje na palube medzihviezdnej ťažiarskej lode USG Ishimura s polymorfnými nemŕtvymi bytosťami nazývanými “Nekromorfs“. Hrá je dostupná na xbox, playstation a pc.

(0)

The Evil Within 2

The Evil Within je psychologicky-hororová počítačová hra od Japonských herných vývojárov. V hre hráte za detektíva Sebastiana Castellanosa, ktorý sa musí dostať do sveta Union, aby zachránil svoju dcéru Lily.

(0)

Phasmophobia

Phasmophobia je jednaz populárnych video hier aj vďaka twitch streamerom, keďže sa dá hrať s headset-om na virtuálnu realitu. Jedná sa o co-op hru v rámci ktorej hráte za jedného z troch vyšetrovateľov, ktorí skúmajú strašidelné lokácie a snažia sa odhaliť aký typ ducha tam straší.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com