Top 10 – Nástroje na úpravu PDF súborov

PDF je vektorový formát vyvinutý firmou Adobe, ktorý pozná väčšina ľudí. Je neodmysliteľnou súčasťou kancelárskej alebo grafickej práce. E-knihy alebo študijné materiály sú najčastejšie ukladané do PDF súborov. Pri práci s týmto súborovým formátom môže dôjsť k potrebe ho nejakým spôsobom upraviť. Primárnym nástrojom na úpravu PDF sú vektorové editory, ale nižšie nájdete 10 aplikácií, ktoré zvládnu jednoducho a zadarmo editovať PDF-ka. Stačí ak nahráte súbor a uvedené aplikácie sa o všetko postarajú.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

1. I love PDF

Skvelý online nástroj na úpravu PDF súborov, na ktorý sa musíte určite pozrieť. Jednou z jeho hlavných výhod je, že je zadarmo bez množstva otravných reklám a k tomu ponúka veľké množstvo doplnkov na editáciu PDF-iek.

Card image cap
(1)

2. Smallpdf

SmallPDF je šikovný online PDF nástroj s prehľadnou webstránkou, v rámci ktorej môžete konvertovať PDF súbory, spájať/rozdeľovať stránky PDF-iek, zmenšiť veľkosť PDF alebo pridať heslo alebo podpis do PDF-ka.

Card image cap
(1)

3. PDF sam

PDF sam je typický tool na úpravu PDF súborov. Zvládne najrôznejšie úpravy PDF-ka, s tým že neponúka online verziu, ale inštalačný súbor, ktorý si musíte nainštalovať do windowsu, macOS alebo Linuxu.

Card image cap
(1)

7. SodaPDF

SodaPDF ponúka konvertovanie, kompresiu, editovanie a spájanie PDF súborov. Výhodou tohto online nástroja, že má peknú a prehľadnú stránku, na ktorej sa určite nestratíte. SodaPDF je vo free a prémium verzií.

Card image cap
(0)

4. Xodo

Xodo je webstránka, v rámci ktorej môžete vykonávať rôzne úpravy PDF od konverzie do excelu, powerpointu, wordu, autocadu až cez rozdeľovanie a spájanie stránok PDF. Jednou z výhod PDF je prepojenie na dropbox a google drive.

Card image cap
(0)

5. Adobe Acrobat

Adobe Acrobat je najrozšírenejší a najpoužívanejší prehliadač PDF súborov, ktorý nájdete skoro na každom PC. Táto aplikácia dokáže okrem samotného prehliadanie rôzne úpravy PDF. Nie všetky sú ale zadarmo.

Card image cap
(0)

6. PDF24

PDF24 je nemecký nástroj na úpravu PDF dokumentov. Ponúka naozaj široký rozsah rôznych doplnkov na editáciu PDF. Hlavnou výhodou PDF24 je, že sa dá používať online a nemusíte inštalovať nič na váš počítač.

Card image cap
(0)

8. PDF2GO

PDF2GO je online aplikácia na editovanie a konvertovanie PDF súborov. V rámci tohto nástroja môžete zmeniť veľkosť PDF, optimalizovať ho, opraviť, ochrániť alebo odomknúť. PDF2GO má základnú verziu a spoplatnenú verziu .

Card image cap
(0)

9. PDF Merge

PDF merge je ďalší šikovný online nástroj, ktorý vám umožní spájať, zmenšovať, otáčať, rozdeľovať alebo konvertovať PDF súbory. PDF merge je zadarmo a má minimalistickú stránku kde jednoducho a rýchlo nájdete všetko .

Card image cap
(0)

10. PDF Wondershare

PDF Wondershare je aplikácia na úpravu PDF na stiahnutie a nainštalovanie do vášho operačného systému. Ak sa bojíte nahrávať vaše PDF súbory na internet, tak tento program je pre vás ideálnym riešením.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com