Top 10 – Najlepšie strieľačky z prvej osoby na pc, ps a xbox

FPS hry alebo ľudovo nazývané strieľačky z prvej osoby sú dnes jedným z najpopulárnejších herných žánrov a to z dobrého dôvodu. Ponúkajú napínavú akciu, ľahko naučiteľný mechanizmus hry, ktorý ale za to ťažko zdokonaliť, ako aj kvantum napínavých zážitkov či skvelých momentov, ktoré oslovujú skutočne široké spektrum hráčov. Či už dávate prednosť sólo kampaniam, kooperatívnym misiám alebo kompetitívnym zápasom, určite si nájdete tú FPS hru práve pre vás. V tomto článku sa budeme venovať niektorým z najlepších FPS hier, ktoré si už teraz môžete zahrať na PC ako aj konzolách.

Zvoľ top desiatku

(1)

Counter-Strike séria

Legendárna priekopnícka hra, v ktorej proti sebe stoja dva tímy hráčov a to v rôznych režimoch, ako je napr. najčastejšie hraný režim zneškodňovania bomby (‚de‘ mapy, režim nazývaný Bomb Defusal), záchrana rukojemníkov (‚cs‘ mapy, inak nazývaný Hostage režim), deathmatch či iné, experimentálnejšie režimy. Nakupujete zbrane, výbavu, granáty a používate taktiky, svoje znalosti o hre, načasovaniu, intuíciu a pod.

(1)

Valorant

Hra, ktorá kombinuje tradičné prvky FPS hier ako aj hrdinov, ako napr. Overwatch. Môžete hrať za jedného z niekoľkých agentov, z ktorých každý má svoje vlastné jedinečné schopnosti, kvôli čomu je toho skutočne veľa, čomu sa môžete naučiť, budete sa musieť adaptovať, nájsť najlepší prístup pre čo najväčšie vyťaženie z hrdinu. Môžete tiež súťažiť v zápasoch 5v5 na rôznych mapách a v rôznych režimoch.

(1)

Rainbosix: Siege

Opäť ďalšia rôznorodá FPS hra, tentokrát od Ubisoftu, ktorá sa zameriava na CQB, teda boj v interiéroch a poskytuje skutočne inovatívne zničiteľné prostredie, ktoré má dopad na hrateľnosť. Môžete hrať ako jeden z mnohých operátorov, z ktorých každý má vlastné gadgety a schopnosti. Aj tu sa môžete zapojiť do kompetitívnych zápasov 5v5, ktoré zahŕňajú útoky alebo obranu cieľov.

(0)

SUPERHOT

Jedinečná FPS hra s jedinečnou mechanikou. Čas sa v SUPERHOT pohybuje len vtedy, keď sa pohybujete vy. Môžete to využiť vo svoj prospech a vyhýbať sa strelám, plánovať svoje pohyby a eliminovať nepriateľov pomocou rôznych zbraní a predmetov.

(0)

Escape from Tarkov

FPS a lootovačka zároveň, hra simuluje realistické bojové scenáre vo vojnou zničenom meste alebo iných mapách. Simuluje balistiku, zranenia a mnohé iné vecičky. Poskytuje neuveriteľné množstvo zbraní, doplnkov, druhov munície, ochrany tela a pod. Vaša úloha je infiltrovať sa do zóny, splniť úlohu, obrániť sa resp. zaútočiť na nepriateľov či už botov alebo skutočných hráčov a zobrať ich veci a úspešne sa dostať zo zóny. Všetky vami zobraté položky následne môžete popredávať, v inventári si ich mikromanažovať a pod.

(0)

TitanFall 2

Hra, ktorá vám umožní ovládať pilotov ako aj titanov, teda obrovských mechov s neuveriteľnými schopnosťami. Hra je skôr určená pre sci-fi entuziastov, i keď každý si príde na to svoje. TitanFall 2 poskytuje viacero režimov vrátane single playeru s dobrým príbehom ako aj multiplayeru.

(0)

Wolfenstein 2

Wolfenstein 2 je ďalšou časťou z legendárne série Wolfenstein. Hra sa odohráva v alternatívnej histórii, kde nacisti vyhrali druhú svetovú vojnu a okupovali Ameriku. Hráte za Williama "B.J." Blazkowicza, partizána poľského pôvodu, ktorý musí bojovať proti nacistickému režimu a prakticky vyvolať druhú americkú revolúciu na to, aby sa pozbavili okupácie tretej ríše. Hra obsahuje pestrý arzenál zbraní, skutočne akčný gameplay, perfektný soundtrack od Micka Gordona (DOOM, DOOM Eternal) ako aj emotívny príbeh.

(0)

Far Cry

Far Cry je séria FPS hier s otvoreným svetom. Hry sa zvyknú odohrávať v exotických lokalitách, obsahujú teda pestrú divokú prírodu, rôzne vozidlá vrátane lietadiel ako aj zbrane. Hráte za rôznych protagonistov, ktorí musia prežiť v divočine a bojovať popritom proti nepriateľským frakciám, pričom musíte skúmať svet a plniť rôzne misie . Hry sú známe svojím prostredím, dynamickosťou v hrateľnosti a akciou.

(0)

Destiny 2

Destiny 2 je multiplayer strielačka kombinujúca RPG prvky, lootovačiek a prvkov co-op. Hráte za Guardiana, ochrancu ľudskej civilizácie, ktorý má za úlohu bojovať voči hordám mimozemšťanov. Môžete si prispôsobiť vzhľad, classu, schopnosti a výbavu svojej postavy. Hra obsahuje rôzne herné režimy, ako sú misie, kampane, útoky, nájazdy, crucible zápasy, gambitové zápasy, poskytuje zároveň skutočne bohatý obsah a hra je aj naďalej pravidelne aktualizovaná s novým obsahom a fixami.

(0)

Doom Eternal

Doom Eternal je strieľačka od id Software, priekopníkov FPS hier. Ide o pokračovanie hry Doom z roku 2016, hráte za Doom Slayera, legendu, ktorý musí zastaviť démonickú inváziu odohrávajúcu sa tentokrát na Zemi. Hra obsahuje skutočne rýchlu akciu, brutálne animácie zvané ‚Glory kills‘ a celý rad zbraní ako aj vybavenia, na výber máte motorovú pílu, plameňomety, háky a pod. Hrateľnosť je bohatá, akcia je rýchla a príbeh je rovnako celkom zaujímavý. Hra má aj režim pre viacerých hráčov s názvom Battlemode, v ktorom dvaja hráči ovládajú démonov zatiaľ čo tretí hráč ovláda Slayera.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com