Top 10 – Najlepšie strategické hry na PC

Strategické hry sú zaujímavým žánrom počítačových hier, kde nestačí mať len dobre reflexy. V týchto hrách je viac využiteľné taktické a analytické myslenie. Príkladom môže byť výber správneho typu jednotiek, spravovanie ekonomiky, alebo vyber načasovania útoku na oponenta. V tomto zozname objavíte najlepšie strategické hry. Ak máte iné návrhy, tak ich nezabudnite pridať v rámci komentáru.

Zvoľ top desiatku

(0)

Age of Empires

Age of Empires je strategická hra vyvinutá firmou Microsoft. Má štyri hlavné vydania, v ktorých hráte za rôzne národy. Počas hrania sa snažíte dostať do vyššej doby, ktorá vám umožní stavať nové budovy a jednotky.

(0)

Warcraft

Warcraft je fantasy stratégia, ktorá má tri vydania s tým, že to posledné sa dočkalo aj grafického vylepšenia pod názvom Warcraft III Reforged. V hre sú štyri hlavné národy. Nemŕtvi, ľudia, elfovia a orkovia.

(0)

Starcraft

Starcraft je klasická RTS stratégia, ktorá má dve vydania. Staršia verzia je z 90-tych rokov, novšia verzia z roku 2010. V hre sú tri národy, za ktoré môžete hrať. Ľudia používajúci stroje, zergovia, bytosti podobné hmyzu a protosovia čo sú typickí mimozemšťania s pokročilými technológiami.

(0)

Command and Conquer

Command & Conquer je chorobne známa RTS stratégia. Prvé vydania z 90-tych rokov sa dočkali nedávno remasteru. Medzi najznámejšie verzie tejto hry patrí C&C Red Alert, C&C Generals alebo C&C Tiberium Wars.

(0)

Total War

Total war je séria strategických hier od firmy Creative Assembly. Princíp hry je postavený na vývoji miest, ktoré prinášajú peniaze, uzatváraní aliancií a budovaní armády. Boje je možné ovládať priamo z tretieho pohľadu alebo sa dajú ukončiť automaticky.

(0)

Dune

Prvá hra zo série Dune bola vydaná na začiatku 90-tych rokov a predstavovala revolúciu v rámci strategických hier. Princíp hry je založený na ťažení červeného korenia, ktoré predstavuje váš príjem a porazení nepriateľských národov. Dune: Spice Wars patri medzi najnovšie vydanie hry.

(0)

Heroes of the might and magic

Heroes of the might and magic je séria strategických hier so siedmimi vydaniami. V hre zbierate suroviny, obsadzujete bane, vylepšujte hrad a svojich hrdinov. Alternatívy k tejto hre sú „Disciples“ alebo „For the King“.

(0)

Cities Skylines

Cities Skylines je netradičný typ stratégie, v ktorej nebojujete proti nepriateľom, ale len staviate, rozvíjate mesto a staráte sa, aby boli obyvatelia šťastní a mali naplnené všetky potreby. Alternatíva k tejto hre by mohol byť „Railroad Tycoon“ alebo „Cim City“.

(0)

Age of Darkness

Age of Darkness je temná fantasy strategy hra, kde musíte ochrániť mesto každý večer pred hordami prízrakov. Ochranu mesta znepríjemňujú tiež smrtiace mračná, cez ktoré nie je vidieť a zabíjajú vaše jednotky. Alternatívy k tejto hre sú „They are billions“ alebo „Conan Unconquered“.

(0)

Rise of Nations

Rise of Nations je RTS stratégia podobná Age of Empires. Vaše mesto začína v stredoveku a postupne ho môžete posúvať do vyšších dôb, ktoré vám ponúknu lepšie technológie a jednotky. K dispozícií je 18 rôznych národov.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com