Top 10 – Najlepšie herné trailery

Videohry nie sú len formou zábavy, ale aj formou umenia. A jedným zo spôsobov, ako vývojári videohier prezentujú svoju umeleckú víziu, sú práve trailery. Ide o krátke videá, ktoré pútavým spôsobom predstavujú dej, postavy, prostredie ale aj hrateľnosť hry.

Nie všetky filmové upútavky sú si rovnaké. Niektoré sú emocionálnejšie a epickejšie, než iné. V tomto článku predstavujeme rebríček 10 najcinematickejších herných trailerov všetkých čias.

Zvoľ top desiatku

(1)

Diablo 4

Diablo 4 je RPG hra vyvinutá spoločnosťou Blizzard Entertainment, ktorá sa odohráva v temnom fantasy svete, kde sa odohráva vojna medzi démonmi a anjelmi. Trailer zobrazuje skupinu dobrodruhov, ktorí narazia na starodávny rituál, ten má uvoľniť Lilith, Mefistovu dcéru a matku všetkého zla. Trailer je plný krvavých scén, hrôzy a napätia, rovnako udáva temný tón a atmosféru hry s intenzívnymi súbojmi.

(0)

Middle-Earth Shadow of War

Shadow of War je akčná vydaná v roku 2017 a vyvinutá spoločnosťou Monolith Productions na základe legendárnej trilógie od britského autora J. R. R. Tolkiena. Hra vám umožní ukovať nový prsteň moci, dobývať pevnosti a ovládnuť Mordor so svojou osobnou armádou orkov. V traileri vystupuje Talion a Celebrimborom, elfský lord, ktorý vyrobil pôvodné tri Prstene moci pre elfov bez vedomia Saurona. Trailer predstavuje herný systém Nemesis, ktorý vám umožní vytvárať jedinečné príbehy s vašimi nepriateľmi a spojencami počas boja o Stredozem.

(0)

World of Warcraft

World of Warcraft je MMORPG hra od spoločnosti Blizzard, ktorá umožňuje hráčom objavovať rozsiahly fantasy sveta spájať sily s ostatnými hráčmi pri plnení úloh, dungeonov, nájazdov a ďalších úloh. Filmový trailer k hre World of Warcraft ukazuje epickú bitku medzi Alianciou a Hordou, dvoma frakciami, ktoré sú vo vojne už celé generácie, a ktoré čelia novej hrozbe zo strany prastarého zla.

(0)

League of Legends

League of Legends je online bojová aréna (MOBA) pre viacerých hráčov, v ktorej proti sebe stoja dva tímy po piatich hráčoch v strategickom zápase, kde zručnosť, znalosti a rýchle reakcie vás dovedú k výhre. Vo filmovom traileri hry League of Legends sa objavujú niektorí z najpopulárnejších šampiónov z hry, ako napríklad Ahri, Darius, Jinx a Yasuo, ktorí v rôznych scenároch predvádzajú svoje schopnosti a špecializácie.

(0)

Assassin's Creed: Brotherhood

Assassin's Creed je séria akčných adventúr, ktorá sleduje konflikt medzi asasínmi a templármi, dvoma tajnými spolkami, ktoré po dlhé stáročia ovplyvňovali históriu. Filmový trailer k hre Assassin's Creed:Brotherhood zobrazuje hlavného hrdinu Altaïra Ibn-La'Ahada, „asasína“ počas tretej križiackej výpravy, ako infiltruje pevnosť templárov a vraždí jedného z ich vodcov.

(0)

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online (TESO) je MMORPG hra, ktorá sa odohráva v Tamrieli, fantasy svete, v ktorom koexistujú a stretávajú sa rôzne rasy (ľudia, elfovia, orkovia, bretoni, khajiit a pod.). Trailer k tejto hre je jedným z najakčnejších a najdetailnejších trailerov vôbec. Ukazuje troch hrdinov z rôznych frakcií (Aldmeri Dominion, Daggerfall Covenant a Ebonheart Pact), ako sa prebojúvajú cez hordy nepriateľov na to, aby sa dostali k portálu, kde sa Molag Bal, daedrický princ, snaží spojiť Tamriel so svojou ríšou.

(0)

Witcher

Witcher alebo Zaklínač je akčná RPG hra založená na sérii fantasy románov Andrzeja Sapkowského. Trailer k tejto hre je jedným z najatmosférickejších a najtajomnejších. Trailer zobrazuje Geralta z Rivie, tzv. zaklínača (muž v povolaní, ktorý loví príšery za peniaze) ako sleduje svoj cieľ v temnom lese. Trailer využívahudbu a zvukové efekty na vytvorenie pocitu nebezpečenstva a napätia. Ukazuje nám aj niektoré herné prvky, ako sú boj, alchýmia a mágia. Trailer končí záberom Geralta, ktorý stojí tvárou v tvár svojmu cieľu: Strige (prekliata žena, ktorá sa v noci mení na beštiu).

(0)

Starcraft 2

StarCraft II: Wings of Liberty StarCraft II: Wings of Liberty je RTS hra zasadená do sci-fi sveta, v ktorom bojujú o nadvládu tri rasy (Terrani, Zergovia a Protossovia). Trailer k tejto hre je dramatický a emocionálny, zobrazuje príbeh Jima Raynora, vodcu rebelov, ktorý bojuje proti tyranskému terranskému Dominionu a jeho vodcovi Arcturusovi Mengskovi. Trailer využíva viaceré elementy na vytvorenie pocitu konfliktu ako aj zrady. Ukazuje nám aj niektoré herné prvky, ako je budovanie základne, ovládanie jednotiek a špeciálne schopnosti. Trailer sa končí záberom na Raynora, ktorý drží svoju zbraň a zároveň sa pozerá na Mengskov portrét na televíznej obrazovke.

(0)

Battlefield 1

Battlefield 1 je FPS hra, ktorá sa odohráva počas prvej svetovej vojny. Trailer na túto hru je cinematická krása spoločne so skvelou voľbou hudby, i keď menej tématickou. Ukazuje rôzne bojové scény na rôznych miestach a v rôznych frakciách, ako sú zákopy, púšte, hory, vzducholode, tanky, kone a dvojplošníky. Trailer sa končí záberom vojaka, ktorý čelí obrnenému vlaku s puškou upevnenou na bajonete.

(0)

Dead Island 2

Dead Island je zombie survival hra z prvej osoby. Tvorcovia traileru sa rozhodli prekomický trailer, ktorý ukazuje bežca behajúci po pláži Los Angeles. Bežec sa počas svojho behu mení na zombíka, na čo poukazuje nie práve najlahodnejšia, i keď detailná animácia.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com