Top 10 – Najlepšie sci-fi hry na pc, ps a xbox

Ak ste fanúšikom sci-fi žánru a hier, možno hľadáte práve také, ktoré by vás vtiahli do futuristických svetov plných úžasných technológií, zaujímavých postáv a napínavých príbehov. Prinášame vám zoznam sci-fi hier, ktoré by ste si určite mali aspoň raz zahrať:

Zvoľ top desiatku

(0)

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 je jednou z najočakávanejších hier tohto desaťročia, a to z dobrého dôvodu, nakoľko sa na hru čakalo zhruba 10 rokov. Odohráva sa v Night City, rozľahlej metropole, kde je dovolené všetko. Hráte za postavu s menomV, ktorý sa zapletie do nebezpečného sprisahania v centre ktorého stojí záhadný kybernetický čip, ktorý by mohol poskytnúť nesmrteľnosť. Vzhľad, schopnosti, kybernetické vybavenie a výbavu svojej postavy si môžete prispôsobiť podľa svojho herného štýlu a preferencií. Môžete tiež preskúmať rozmanité štvrte mesta, komunikovať s rôznymi frakciami a postavami a robiť rozhodnutia, ktoré menia príbeh.

(0)

Borderlands 3

Borderlands 3 je najnovší diel populárnej série Borderlands, ktorá kombinuje humor, akciu a role playing elementy. Môžete si vybrať zo štyroch rôznych postáv: FL4K (Beastmaster), Zane (Operative), Amara (Siren) alebo Moze (Gunner). Každý z nich má svoje vlastné jedinečné schopnosti a zručnosti, ktoré si môžete prispôsobiť. Môžete sa tiež spojiť až s tromi ďalšími hráčmi buďto online alebo na splitscreena bojovať tak spolu proti nepriateľom a bossom.

(0)

Destiny 2

Destiny 2 je sci-fi MMO strieľačka, ktorá vám umožní vytvoriť si vlastného tzv. Guardiana, mocného bojovníka, ktorý chráni ľudstvo pred mimozemskými hrozbami. Môžete si vybrať z troch tried: Titan, Hunter alebo Warlock. Každá ‚klasa‘má svoje podtriedy, ktoré ponúkajú rôzne schopnosti a umožňujú tak rôznorodé herné štýly. Môžete sa tiež vybaviť rôznymi zbraňami a brnením, ktoré majú rôzne štatistiky a bonusy.

(0)

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx je VR hra od Valve a slúži ako prequel k Half-Life 2. Hráte za AlyxVance, mladú rebelku, ktorá bojuje proti Combine, mimozemskému režimu, ktoré prišlo na Zem využiť zdroje ako aj ľudskú civilizáciu. Pomocou ovládačov VRmôžete narábať s predmetmi, zbraňami ale aj nepriateľmi a to skutočne realistickým spôsobom. Dokážete brať muníciu z políc, nabíjať ju do zbrane, stláčať spúšť, používať gravitačné rukavice na manipuláciu s objektmi a hádzať predmety na nepriateľov.

(0)

Portal 2

Logická tzv. ‚plošinovka‘, v ktorej sa za pomoci portálov presúvate cez levely. Hra má režim pre jedného hráča, v ktorom hráte za Chell, bývalý testovací subjekt, ktorý sa teraz snaží uniknúť pred nebezpečnou umelou inteligenciou s názvom GLaDOS. Na rozdiel od jednotky, Portal 2 poskytuje aj kooperatívny režim, tu si navzájom pomáhate dostať sa cez levely, čo si vyžaduje koordináciu a komunikáciu. Hra obsahuje nové prvky, ako sú lasery, mosty, želatínové vecičky a pod. Hra Portal 2 je veľmi obľúbená aj naďalej a hráči ju chvália pre humor, potrebu používať rozum ale aj pútavý príbeh a nezabudnuteľné postavy.

(0)

Mass Effect séria

MassEffectséria je akčná sci-fi RPG trilógia, v ktorej hráte za Sheparda, veliteľa lode Normandy s cieľom zastaviť záhadnú hrozbu, ktorej čelia civilizácie Mliečnej dráhy. Hra umožňuje prispôsobiť si vzhľad postavy, schopnosti, upgradovať, nachádzať a kupovať zbrane ako aj morálne rozhodnutia vďaka systému dialógov, ktoré môžu ovplyvňovať príbeh. Verbujete a komunikujete so spoločníkmi, ktorí majú vlastnú osobnosť a minulosť. Séria je oceňovaná pre svoj strhujúci príbeh, skutočne bohatý a rozmanitý vesmír, skvelo napísané postavy a filmovú prezentáciu.

(0)

Returnal

Returnal je sci-fi strieľačka, v ktorej sa ocitnete v úlohe Selene, astronautky, ktorá stroskotá na cudzej planéte Atropos. Hra kombinuje FPS a survivalelementy s prieskumom. Musíte sa prebojovať procedurálne generovaným prostredím plným nepriateľských tvorov a prírodnými nebezpečenstvami a zároveň zbierať zbrane a predmety vylepšujúce vaše schopnosti. Po vašej smrti, resp. opätovnom spustení sa svet zmení a vy stratíte väčšinu svojho pokroku. Hra Returnal je chválená za úžasnú vizuálnu stránku, intenzívnu hrateľnosť, pútavý zvukový dizajn ako aj príbeh.

(0)

Control

Control je akčná adventúra v ktorej hráte za Jesseho Fadena, nový riaditeľ Federálneho úradu pre kontrolu (FBC), tajnej agentúry zaoberajúcej sa paranormálnymi javmi. Cestou sa dozvedá viac o svojej minulosti a o svojom spojení s tajomnou entitou.

(0)

Horizon Zero Dawn

HorizonZeroDawn je hra vyvinutá GuerrillaGames a vydaná Sony InteractiveEntertainment pre PlayStation 4 ako aj Windows. Ide o akčnú RPG hru, v ktorej hráte za Aloy, mladú lovkyňu vo svete ovládanom strojmi. Aloy sa vydáva odhaliť svoju minulosť a odkryť tajomstvá stratenej civilizácie. Hráč môže preskúmavať otvorený svet, používať rôzne zbrane a taktiky v boji proti robotom. Hra poskytuje crafting systém. Ide o prvú hru zo série Horizona bola komerčným úspechom. Pokračovanie s názvom HorizonForbidden West bolo vydané vo februári 2022.

(0)

Detroit: Become Human

Detroit Become Human je hra vyvinutá spoločnosťou Quantic Dream a vydaná spoločnosťou Sony InteractiveEntertainment pre PlayStation 4 a Windows. Je to dobrodružnáhra založená na príbehu, v ktorej hráte za troch androidov: Karu, Connora a Markusa, ktorí majú rôzne úlohy, príbeh, minulosť a nakoniec aj priority. Ide o svet, kde ľudia zaobchádzajú s androidmi ako s otrokmi a androidi s postupom času získavajú vlastnú osobnosť. Hráčove rozhodnutia v danej hre skutočne ovplyvňujú príbeh ako aj osud postáv a sveta.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com