Top 10 – Najlepšie zombie hry na pc, ps a xbox

Zombíci sú jedným z najobľúbenejších nepriateľov vo videohrách. Sú výzvou a po výhre máte veľký pocit úspechu. Aké sú však tie najlepšie zombie hry na PC, Xbox a PlayStation? V tomto článku preskúmame niektoré z najpopulárnejších zombie hier na svete, od klasických titulov až po najnovšie vydania ako aj rôzne režimy. Pozrieme sa na ich hrateľnosť, príbeh, grafiku a rôzne režimy. V tomto zozname si určite nájdete nejednu zombie hru, ktorú si budete chcieť zahrať.

Zvoľ top desiatku

(0)

Back 4 Blood

Ak ste fanúšikom Left 4 Dead série, je veľká šanca, že sa vám zapáči aj Back 4 Blood, napínavá kooperatívna FPS hra od Turtle Rock Studios. V tejto hre sa musíte s tromi ďalšími hráčmi prebojovať mapami plnými tzv. Ridden, ide o ľudí, ktorí boli nakazení „diabolským červom“. Môžete si vybrať z ôsmich rôznych postáv, tzv. Čističov, ktorí sú voči červu odolní. Hra preverí vaše schopnosti a tímovú spoluprácu. Môžete však tiež zmeniť stranu a hrať za Ridden avšak v kompetitívnom režime pre viacerých hráčov, využite špeciálne schopnosti a zabránte Cleanerom dokončiť ich ciele. Back 4 Blood je hra, ktorá vás vďaka intenzívnej akcii, dynamickému prostrediu a nepredvídateľným výzvam bude držať v napätí.

(0)

Dying Light: The Following

Dying Light: The Following je expanzia pre hruDying Light. Hráte za Kyla Cranea, preživšieho, ktorý musí preskúmať rozsiahlu krajinu mimo mesta Harran, kde záhadný vírus zmenil väčšinu ľudí na zombíkov. Na prechádzanie otvoreným svetom a plnenie rôznych úloh môžete používať svoje parkour schopnosti, ako aj jazdiť na vozidlách a používať rôzne zbrane. V expanzii stretnete nových nepriateľov a v expanzii je implementovaný tzv. „trust system“, v ktorom si musíte získať dôveru miestnych obyvateľov a to plnením úloh a rozhodnutiami, ktoré následne ovplyvňujú príbeh.

(0)

The Last of Us

The Last of Us je akčná adventúra z roku 2013 od spoločnosti Naughty Dog. V hre hráte za Joela Millera, pašeráka, ktorý je tentokrát najatý, aby previezol Ellie, 14-ročné dievča, krížom USA. Ellie môže mať totižto kľúč k vyliečeniu smrtiacej pandémie spôsobenej Cordyceps hubou. V boji proti ľuďom ako aj infikovaným sa musíte prebojovať k cieľovému mestu, avšak nie je to tak jednoduché.Vaša postava sa snaží vyriešiť svoje emocionálne a morálne dilemy pred vašimi očami. The Last of Us je príbehovo orientovaná hra, ktorá vás pohltí svojím bohatým a hlbokým príbehom, skvelo napísanými postavami a krásnou grafikou. Hra obsahuje aj prequelovú kapitolu s názvom Left Behind, ktorá skúma minulosť Ellie a jej vzťah k jej priateľke Riley. Hra vyšla na PC 28. marca 2023 s vylepšenou grafikou a funkciami.

(0)

Left 4 Dead

Séria kooperatívnych FPS hororových hier od Valve. Hráte za jedného zo štyroch preživších, ktorí sa musia prebojovať cez hordy zombíkov a špeciálnych infikovaných tvorov zmutovaných vírusom. Používajte taktiky, zbrane a koordináciu, pomáhajte si navzájom a prebojujte sa naprieč skvelo navrhnutým infikovaným mapám. Hry majú neuveriteľný dôraz na detail. Ponúka viacero režimov, ktoré vás jednoznačne zaujmú.

(0)

Resident Evil 4

Resident Evil 4 je zombie hororovka z roku 2005 a nedávno vydaná v remaku, vyvinutá legendárnou japonskou spoločnosťou Capcom. Hráte za Leona S. Kennedyho, agenta americkej vlády, ktorý je vyslaný zachrániť Ashley Grahamovú, dcéru prezidenta, unesenú kultom. Musíte sa prebojovať cez hordy dedinčanov, vojakov ako aj príšer. Resident Evil 4 je hra, revolučná akčná hra s pohľadom z tretej osoby. Ako každá iná Resident Evil hra, aj štvorka má viacero záhad, ktoré musíte vyriešiť.

(0)

7 Days to Die

Hororová survivalovka v otvorenom svete, vydaná v roku 2013. Poskytuje nie síce najkrajšiu grafiku, no má hlbokú hrateľnosť, vďaka čomu môžete v tejto hre robiť takmer všetko, na čo si zmyslíte. Svet bol zaplavený zombíkmi a inými nebezpečenstvami a vy teraz musíte zháňať zdroje, zbrane a nástroje, stavať opevnenia a bojovať proti všetkému možnému. Dbajte na svoje zdravie, hlad, smäd a teplotu, pozor na radiáciu a infekcie.7 Days to Die je hra, ktorá ponúka jedinečnú kombináciu strieľačky z pohľadu prvej osoby, tower defense, RPG a sandbox prvky zároveň. Hra obsahuje dynamický cyklus dňa a noci, zničiteľné prostredie, terénny systém založený na voxeloch a náhodne generovanú mapu, ktorú si hráč môže prispôsobiť. Hru je možné hrať samostatne alebo až s ôsmimi hráčmi online v rôznych režimoch.

(0)

State of Decay 2

Survivalovka z roku 2018 vydaná Xbox Game Studios pre Windows a Xbox One. V danej hre môžete hrať za všetkých členov svojej komunity. Je to skôr sandboxová hra s príbehom, ktorý nie je príliš hĺbkový vďaka čomu hra nie je lineárna. Môžete komunikovať a spolupracovať s komunitami alebo byť voči ním skôr nepriateľskí. Zháňajte zdroje, vyrábajte zbrane a predmety, budujte a vylepšujte svoju základňu, expandujte svoju komunitu a pod. Manažujete svoju komunitu, členov v nej ako aj okolie, ktoré je zamorené a vy ho musíte vyčístiť. Svet je skutočne dynamický. Hra niekomu môže pripadať až príliš arkádovou, napriek tomu je to skutočne unikátna zombie hra. Hra obsahuje kooperatívny režim pre viacerých hráčov, ktorý umožňuje až štyrom hráčom spojiť sily a zdieľať zdroje online. Hra obsahuje niekoľko balíčkov DLC pridávajúce nový obsah a režimy.

(0)

Zombie Army 4

Zombie Army 4: Dead War je strieľačka z roku 2020 od spoločnosti Rebellion Developments, ktorá pokračuje v trilógii Zombie Army spin-off série Sniper Elite. Môžete hrať za jednu zo štyroch postávbojujúci proti zombie nacistom a ich okultným spojencom v Európe počas 2. svetovej vojny. Využívajte rôzne historické zbrane, pomôcky, pasce a nezabudnite si priniesť so sebou aj skill.Prispôsobujte si svoju postavu, zbrane a výzbroj. Máte možnosť hrať kampaň sólo alebo až s tromi priateľmi, prípadne bojujte voči horde čeľte nekonečným vlnám zombíkov na rôznych mapách. Hra obsahuje niekoľko balíčkov DLC, ktoré pridávajú nový obsah a režimy.

(0)

They are Billions

They Are Billions je strategická hra zombie hra v postapokalyptickom steampunkovom svete. Budujte a spravujte kolónie preživších, zbierajte zdroje, budujte obranu a bojujte proti miliardám zombíkov, ktorí sa potulujú po krajine. Hra je skutočne dynamická a ak hra zistí, že ste zruční v odolávaní, zmení sa na relatívne náročnú. Poskytuje viacero režimov, obsahujepríbeh ako aj komplexný systém upgradovania technológií.

(0)

Plants Vs. Zombies

Plants vs. Zombies je staršia ale legendárna tower defense hra, v ktorej bojujete proti hordám zombíkov. Musíte použiť rôzne rastliny s rôznymi schopnosťami a silou, aby ste im zabránili dostať sa do vášho domu. Musíte sa tiež vysporiadať s rôznymi typmi zombíkov a poznať ich slabé stránky. Ponúka zábavnú a návykovú hrateľnosť s 50 úrovňami ako aj viacerými režimami pre čo najväčšiu zábavu ako aj minihry a pod.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com