Top 10 – Najlepšie Battle Royale hry na PC, PS a Xbox

Battle Royale hry sú aj naďalej populárnym žánrom hier. Žáner je založený na idey „kto z koho“, v hre teda stoja proti sebe hráči a vyhráva ten najzručnejší či najšťastnejší. Dané hry často ponúkajú veľké mapy, veľký počet hráčov, zbrane s modifikáciami a jednoznačne intenzívnu akciu. Ak hľadáte stále hranú Battle Royale hry na PC, PS4 alebo Xbox One v roku 2023, tu je 10 titulov, ktoré by ste mali vyskúšať:

Zvoľ top desiatku

(1)

Fortnite

Momentálne najpopulárnejšia free-to-play Battle Royale hra od Epic Games s tromi režimami: 1. Battle Royale, kde 100 hráčov súťaží o prvé miesto, 2. Zero Build, kde je stavanie zakázané a zbrane sú náhodné dané, 3. Creative, kde si hráči môžu vytvárať vlastné hry a zážitky, podobné Garry’s Mod no nie v tak komplexnom ošatení. Je obľúbená najmä u tínedžerov ale aj detí vďaka prívetivej grafike a grafickému štýlu. Neočakávajte brutálnu akciu, napriek tomu je hra jednou z najúspešnejších hier vôbec, a to z dobrého dôvodu. Je jednoducho skvelo navrhnutá.

(1)

Apex Legends

Free-to-Play Sci-fi Battle Royale strieľačka s hero postavami s jedinečnými schopnosťami. Je to hra založená na rýchlej akcii, súdržnosti, spolupráci ale aj používaní ‚abilitiek‘ hrdinov vo svoj prospech. Apex Legends je aj naďalej podporovaný sezónami, vychádzajú noví hrdinovia, skiny, masívne aktualizácie a vylepšenia.

(1)

Call of Duty: Warzone

Legendárna značka Activisionu, v tejto hre sa kombinujú prvky z predchádzajúcich titulov série Call of Duty. Momentálne má viacero režimov: Battle Royale, kde 150 hráčov súťaží o to, kto ako posledný prežije buď v tíme alebo sólo, DMZ kde sa hrá hlavne PvEale aj v kombinácii s PvP a Resurgence, výrazne skrátený Battle Royale režim, kde rýchle reakcie a schopnosť adaptovať sa vyfiltruje tých najpomalších. Čoskoro vyjde režim Plunder, kde tímy súťažia o to, kto vyzbiera najviac peňazí rabovaním alebo likvidáciou nepriateľov.

(0)

PUBG

Realistické ošatenie PUBG je kontrastom oproti Apex Legends, je to však tá prvotná Battle Royale hra, ktorá spopularizovala daný žáner a aj naďalej je hrávaná stovkami tisíc hráčov. Ponúka realistickú grafiku, skutočné zbrane, vozidlá a mapy, ktoré nevyzerajú ako z Disney rozprávky. Má tiež rôzne režimy pre okorenenie gameplayu.

(0)

SpellBreak

SpellBreak bola free-to-play hra, ktorá kombinovala žánre fantasy a battle royale. Vyvinula ju spoločnosť Proletariat a vyšla v roku 2020 pre rôzne platformy. V Spellbreak si hráči mohli vybrať zo šiestich rôznych tried a zosielať kúzla s rôznymi prvkami. Mohli tiež nájsť a vybaviť predmety a talenty, ktoré zlepšovali ich schopnosti. Hra Spellbreak mala režimy sólo, duo a družstvo, v ktorých hráči súťažili na veľkej mape s názvom Hollow Lands. Ak hľadáte alternatívu, skúste siahnuť po RealmRoyale, poskytuje veľmi podobné gameplay elementy a je hraná aj naďalej.

(0)

Vampire: The Masquerade

TheMasquerade: Hráči v nej preberajú úlohu upírov v modernom gothic-punkovom svete. Skúma témy osobnej hrôzy a politických intríg, keď upíri bojujú o zachovanie svojej ľudskosti a spoločnosti.

(0)

Ring of Elysium

Ring of Elysium je free-to-play battle royale hra, ktorá vyzýva hráčov, aby prežili prírodnú katastrofu a unikli na vrtuľníku. Má realistickú grafiku, dynamické počasie a terén a rôzne spôsoby dopravy. Je to hra, ktorá ponúka pohlcujúci a napínavý zážitok pre fanúšikov tohto žánru.

(0)

Hunt: Showdown

V tejto platenej hre od Crytek sa miešajú prvky žánrov Battle Royale, Survival Horor a westernu. Hráči sa ujmú úlohy lovcov odmien, ktorí lovia príšery v temných a drsných bažinách štátu Louisiana. Zároveň musia súperiť s ostatnými hráčmi o odmenu a vyhýbať sa smrti, ktorá na nich číha odvšadiaľ.

(0)

FallGuys

V tejto free-to-play hre môžete pretekať na prekážkových dráhach a v iných mini hrách až so 60 hráčmi online. Hra má zábavnú, farebnú estetiku a ponúka chaotický a súťaživý gameplay. Hra obsahuje aj sezónne aktualizácie pridávajúce nový obsah ako napr. skiny, mapy a režimy.

(0)

Dying Light

Hráči musia prežiť v post-apokalyptickom svete, ktorý ovládli zombie. Hry s týmto zameraním často obsahujú mechaniky čistenia, craftingu, stealthu, boja a budovania základne. Jedným z príkladov zombie battle royalu je DyingLight .

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com