Top 10 – Najlepšie staré RPG hry

Staré ale jaré RPG sú videohry, ktoré boli vydané v minulosti, zvyčajne okolo roku 2000, a obstáli v skúške času a dnes sú klasikou tohto žánru. Tieto hry boli v minulosti oceňované pre svoje nestarnúce strhujúce príbehy, nezabudnuteľné postavy, na vtedajšie roky inovatívne herné mechanizmy ako aj bohaté svety. Ich gameplay ako aj grafika nie sú práve najlepšími, no majú šmrnc, ktorý častokrát chýba moderným hrám. Poďme si ich predstaviť:

Zvoľ top desiatku

(1)

Diablo 2

Diablo 2 je fantasy RPG hra, ktorú v roku 2000 vydala spoločnosť Blizzard Entertainment. Je pokračovaním hry Diablo, v ktorom sa hráč snaží zastaviť vplyv Diabla, Pána teroru. Hra obsahuje štyri časti s rôznymi prostrediami a úlohami, ako aj päť tried postáv s jedinečnými schopnosťami a zručnosťami. Diablo 2 je všeobecne považované za jednu z najlepších hier svojho žánru a má vernú základňu fanúšikov.

(0)

Fallout 2

Fallout 2 je postapokalyptická RPG hra, ktorú v roku 1998 vydala spoločnosť Interplay Entertainment. Je pokračovaním hry Fallout a odohráva sa o 80 rokov neskôr v roku 2241. Hráč ovláda Vyvoleného, potomka pôvodného Vault Dwellera, ktorý musí nájsť Garden of Eden CreationKit (GECK), aby zachránil svoju dedinu pred suchom a hladomorom. Hra obsahuje veľký otvorený svet s rôznymi frakciami, lokalitami a úlohami, ako aj ťahový bojový systém založený na „actionpoints“. Hra tiež umožňuje hráčom robiť rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú príbeh a vzťahy s rôznymi skupinami.

(0)

Gothic 2

Gothic 2 je RPG hra od nemeckého vývojára Piranha Bytes a je to pokračovanie hry Gothic. Bola vydaná ešte v roku 2002 pre Windows. Príbeh je o hrdinovi bez mena, ktorý uviazol spoločne so zločincami na ostrove. Hrdina teraz musí čeliť novým hrozbám zo strany orkov, drakov a prastarého zla, ktoré sa prebudilo. Hra obsahuje veľký otvorený svet s rôznymi frakciami, lokalitami a úlohami, ako aj bojový systém v reálnom čase.

(0)

Baldur’s Gate

Baldur's Gate je fantasy RPG hra od BioWare využívajúca pravidlá Advanced Dungeons & Dragons, dej sa odohráva vo svete Forgotten Realms. V roku 1999 nasledovalo rozšírenie Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast. Príbeh hry je o mladej sirote, ktorá je prenasledovaná tajomnými silami kvôli neznámemu hráčovi zatiaľ dedičstvu. Hra obsahuje rozsiahly otvorený svet s rôznymi frakciami, lokáciami aquestami, ako aj bojový systém v reálnom čase s možnosťou pauzy. Hra tiež umožňuje hráčovi vytvoriť si vlastnú a navrhnúť postavu a verbovať spoločníkov.

(0)

The Witcher

Witcher alebo Zaklínač je fantasy RPG videohra na motívy knižnej série Andrzeja Sapkowského. V hre hráte za Geralta z Rivie, lovca príšer, ktorý má nadprirodzené schopnosti a záhadnú minulosť. Hra obsahuje nelineárny príbeh, v ktorom si môžete voliť možnosti.

(0)

Neverwinter Nights

NeverwinterNights je fantasy RPG hra od BioWare, založená na pravidlách Dungeons&Dragons2,5 a zasadená do sveta ForgottenRealms. Umožňuje hráčom vytvoriť si vlastnú postavu a pustiť sa do rôznych úloh, a to buď samostatne, alebo s ostatnými hráčmi online. Hra obsahuje aj užitočnú sadu nástrojov, ktorá hráčom umožňuje vytvárať vlastné moduly a kampane, tie sú stiahnuteľné z internetu.

(0)

The Elder Scrolls IV: Oblivion

TheElderScrolls IV: Oblivion je fantasy RPG hra od Bethesda Softworks odohrávajúca sa v otvorenom svete Tamrielu, kde hráč môže skúmať rôzne regióny a mestá, komunikovať s rôznymi frakciami a postavami a plniť pre nich rôzne úlohy. Hra obsahuje aj pútavú hlavnú dejovú líniu.

(0)

Planescape: Torment

Planescape: Torment je fantasy RPG hra, v ktorom hráte za nesmrteľného muža, ten sa snaží získať späť svoje stratené spomienky a zistiť, prečo nemôže zomrieť. Hra obsahuje nelineárny príbeh s viacerými koncami ako aj filozofickými témami.

(0)

EverQuest

EverQuest je MMORPG hra, ktorá sa odohráva vo fantasy svete Norrath. Umožňuje hráčom vytvoriť si vlastné postavy z rôznych rás a tried a preskúmať s nimi rozsiahly svet s tisíckami úloh, dungeonov, nájazdov a ďalších hráčov. Hra je známa svojimi inováciami a lojálnou hráčskou základňou.

(0)

World of Warcraft

Asi najúspešnejšia a najobľúbenejšia MMORPG vôbec, World of Warcraft je hra od Blizzardu, ktorá sa odohráva vo fantasy svete Azeroth. Tak ako iné MMORPG, WoW umožňuje hráčom vytvoriť si vlastné postavy z rôznych rás, zvoliť si triedu a pridať sa k jednej z dvoch frakcií: Aliancii alebo Horde. Hra je bohatá na príbeh, poskytuje dynamický svet, množstvo úloh, dungeonov, raidov, arén a pod.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com