Top 10 – Najlepšie stredoveké fantasy hry na pc, ps a xbox

Ak ste fanúšikom stredovekých fantasy hier, máte šťastie. Dnes už máte na výber množstvo úžasných titulov a to na rôznych platformách. Či už uprednostňujete akčným súbojom, pútavému príbehu alebo skôr preferujete skúmať otvorený svet, každý si tu nájde niečo pre seba. Prinášame vám desať najlepších stredovekých fantasy hier, ktoré by ste jednoznačne mali vyskúšať:

Zvoľ top desiatku

(1)

The Elder Scrolls V Skyrim

Hra, ktorá vám umožní vytvoriť si vlastnú postavu a zažiť dobrodružstvo v rozsiahlom otvorenom sveteSkyrimu, severnej provincii Imperiálskej ríši, plnej drakov, dungeonova úloh. Môžete sa pridať k frakciám, učiť sa mágiu, kradnúť, vyrábať predmety a nechýba pravdaže ani epická, hlavná misia. Nechýbajú ani dodatočné obsahy vo formách DLC.

(0)

The Witcher 3

V slovenskej lokalizácii hra tiež známa pod názvom Zaklínač 3: Divoký hon. Táto hra je všeobecne považovaná za jednu z najlepších RPG hier, aké kedy vznikli vďaka svojej hĺbke a niekoľko sto hodín obsahu. Hráte za Geralta z Rivie, lovca príšer, ktorý cestuje naprieč rozsiahlym, rozmanitým a nádherným svetom plným úloh, postáv ale aj rozhodnutí. Hra má krásnu grafiku, výnimočnú hrateľnosť a bohatý príbeh založený na románoch Andrzeja Sapkowského.

(0)

Dark Souls

Táto hra je povestná svojou brutálnou obťažnosťou a neľútostnými mechanikami. Hráte za nemŕtveho bojovníka, ktorý sa musí prebojovať cez hordy nepriateľov a bossov v temnom svete. Hra má minimalistický príbeh a pri vytváraní pocitu tajomstva a strachu sa spolieha najmä na prostredie a prieskum.

(0)

Elden Ring

Daná hra je spoluprácou spoločnosti FromSoftware, teda tvorcov Dark Souls, a Georgea R. R. Martina, autora známych kníh pretransformovaných do seriálu Hra o Tróny. Hra prináša epické fantasy dobrodružstvo s rozsiahlym otvoreným svetom, ktorý možno preskúmať pešo alebo na koni. Hra obsahuje aj dynamické počasie, cykly dňa a noci, ktoré ovplyvňujú hrateľnosť a nepriateľov.

(0)

Diablo 3

Tretím dielom tejto legendárnej série, ktorá vás aj tentokrát postaví proti silám zla a to v rýchlom a návykovom gameplayi. Môžete si vybrať zo šiestich rôznych tried s jedinečnými schopnosťami a zručnosťami a prispôsobiť si svoju postavu pomocou podľa vášho výberu. Hra má aj online kooperatívny režim, v ktorom sa môžete spojiť s ďalšími hráčmi a spoločne tak zabíjať démonov.

(0)

Divinity

Táto hra je majstrovským dielom ťahového podžánru RPG hier. Ako i iné RPG hry, aj Divinity vám umožní vytvoriť si vlastnú postavu od základov alebo si vybrať zo šiestich predpripravených, s vlastným pozadím a príbehom. Môžete rovnako naverbovať troch spoločníkov do svojej skupinky, prípadne hrať s ostatnými hráčmi buďto online alebo v kooperatívnom či kompetitívnom režime. Hra má hlboký a komplexný bojový systém, ktorý vám umožňuje využívať prvky, zručnosti, predmety a objekty prostredia vo svoj prospech.

(0)

A PlagueTale: Innocence

Akčná adventúra s prvkami stealthu, odohráva sa vo Francúzsku ešte v 14. storočí počas storočnej vojny. Je to príbeh mladého dievčaťa Amicie a jej chorého brata Huga, tí utekajú pred vojakmi francúzskej inkvizície ako aj pred hordami potkanov, ktoré šíria čierny mor. Hráč ovláda Amiciu, vďaka ktorej možno používať kombináciu stealthu a nástrojov na to, aby sa vyhla či omráčila vojakov, ako aj unikla pred potkanmi a riešila záhady.

(0)

The Fable

Fable je séria RPG hier vyvinutá najprv spoločnosťou Lionhead Studio a neskôr inými spoločnosťami. Hry sa odohrávajú vo fiktívnom svete Albion, kde si hráči môžu vytvoriť vlastného hrdinu a robiť rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú príbeh a prostredie. Prvá hra, Fable, bola vydaná v roku 2004, po ktorej nasledovali dve pokračovania: Fable II a Fable III, ako aj spin-offy a remaky.

(0)

MiddleEarth: Shadow Of Mordor

Shadow of Mordor je hra, ktorá sa odohráva vo svete Stredozeme vytvorenom J.R.R. Tolkienom. Hra sa odohráva medzi udalosťami Hobita a Pána prsteňov a sleduje príbeh Taliona, rangera, ktorého zabili Sauronové sily no bol oživený duchomelfského lorda Celebrimbora. Spoločne sa snažia pomstiť svojim nepriateľom za smrť svojich blízkych a pokúsia sa zastaviť Sauronove plány.

(0)

TheBaldur's Gate

Baldur’s Gate je fantasy RPG hra vyvinutá spoločnosťou BioWare a vydaná Interplay Entertainment v roku 1998, hra využíva pravidlá a príbeh systému Dungeons & Dragons a odohráva sa vo svete Forgotten Realms. Hra obsahuje rozsiahly otvorený svet, skupinku až šiestich postáv a hybridný bojový systém založený na reálnom čase ako aj DnD špecifickom hádzaní kociek. Hru je možno pozastaviť pre rozdanie úkonov.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com