Top 10 – Najpopulárnejšie piesne za rok 2022 na Spotify

V tomto článku preskúmame najobľúbenejšie skladby roku 2022 na Spotify! Minulý rok bol plný úžasnej hudby od najväčších mien v hudobnom priemysle. Od skladby „As It Was“ od Harryho Stylesa cez „Heat Waves“, po Glass Animals, „STAY“ od Justina Biebera až po „Me Porto Bonito“ od Bad Bunnyho – každý si tu nájde niečo pre seba. Zaradili sme aj ďalšie top hity tohto roka, takže sa pripravte na jamovanie!

Zvoľ top desiatku

(0)

As it Was - Harry Styles

Hlavný singel Harryho Stylesa z jeho tretieho albumu "As It Was" je horkosladkou úvahou o osamelosti a minulosti s optimistickým zvukom inšpirovaným 80. rokmi. V jednom z rozhovorov Styles opísal pieseň ako o "metamorfóze, prijatí zmeny a bývalého ja, zmene perspektívy a všetkých veciach tomu podobných". Po niekoľkých teaseroch prostredníctvom kampane You Are Home bola oficiálne oznámená 28. marca 2022.

(0)

Heat Waves - Glass Animals

Štvrtý singel Glass Animals z ich tretieho štúdiového albumu Dreamland, "Heat Waves", je energická skladba s melancholickým nádychom. Dave v nej hovorí o tom, ako je dôležité zostať silný počas zraniteľných chvíľ a prijať svoju zraniteľnosť. Pieseň bola upútavkou počas turné Déjà Vu Tour 2020 a neskôr mala premiéru ako najhorúcejšia nahrávka na svete na BBC Radio 1.

(0)

STAY - Justin Bieber

"STAY" je spolupráca medzi Kid LAROI a Justinom Bieberom, ktorá vyšla 9. júla 2021. Pieseň podrobne opisuje LAROIho želanie, aby mu jeho milenka odpustila, a Bieberov obdiv k jeho významnej osobe. Prvýkrát bola pieseň predvedená v septembri 2020 a pred jej oficiálnym vydaním sa všeobecne špekulovalo, že vyjde ako singel. Pravdepodobne sa objaví na LAROIho nadchádzajúcom projekte.

(0)

Me Porto Bonito - Bad Bunny

V piesni "Me Porto Bonito" od Bad Bunny v kolaborácii s Chencho Corleone sú dvaja muži očarení príťažlivou ženou. Povzbudzujú ju, aby zverejnila svoju nedávno spravenú selfie, aby sa pochválila svojou krásou, a rovnako jej sľubujú, že sa k nej budú správať s rešpektom, ak im teda dovolí priblížiť sa k nej.

(0)

Tití Me Preguntó - Bad Bunny

Tití Me Preguntó od Bad Bunny je rapová skladba, ktorá oslavuje mnohé ženy v umelcovom živote. Pieseň sa začína otázkami, ktoré stredo a juhoamerické tety zvyčajne kladú na rodinných stretnutiach: Máš priateľku? a Kedy sa oženíš? Bad Bunny na túto otázku odpovedá reggaetonovou skladbou, ktorá zdôrazňuje kontrast medzi nevinným pohľadom rodiny a realitou slávneho rapera. Skladba je ódou na všetky Bad Bunnyho obdivovateľky, ktorá ukazuje jeho úspech a životný štýl.

(0)

Cold Heart – PNAU Remix (Elton John)

"Cold Heart (PNAU Remix)" je prvý singel z 32. štúdiového albumu Eltona Johna The Lockdown Sessions. Obsahuje vokály britskej popovej hviezdy Dua Lipa a produkciu austrálskeho tanečného tria PNAU a obsahuje text, melódie a/alebo produkciu zo štyroch najväčších Eltonových hitov: "Sacrifice", "Kiss the Bride", "Where's the Shoorah?" a "Rocket Man (I Think It's Going to Be a Long, Long Time)". Pieseň sa stala medzinárodným hitom, prvýkrát po viac ako pätnástich rokoch sa dostala na prvé miesto v Spojenom kráľovstve a na 11. miesto v rebríčku Billboard Hot 100. Elton tak predĺžil časové rozpätie vystúpení v Top 40 rebríčka Hot 100 na viac ako 50 rokov.

(1)

Enemy (with JID) – Imagine Dragons

Skladba "Enemy" je výsledkom spolupráce Imagine Dragons a JID a predstavuje tretiu spoluprácu kapely s raperom v jej histórii. Pieseň je hlavným singlom a piatou skladbou pre úvodnú animovanú sériu League of Legends, Arcane. Bola vydaná aj ako sólová verzia obsahujúca bridge v podaní speváka Dana Reynoldsa namiesto JIDovej slohy.

(0)

Quevedo: Brzp Music Sessions – Bizarrap Quevedo

Daná pesnička je už v poradí šiestou spoluprácou so Španielom a štvrtou s umelcom z Kanárskych ostrovov. Quevedo je španielsky raper z Kanárskych ostrovov, ktorý sa v poslednej dobe zviditeľňuje v hudobnom priemysle. Je známy svojím jedinečným štýlom rapu a schopnosťou spájať rôzne žánre.

(0)

Ojitos Lindos – Bad Bunny

"Ojitos Lindos" od Bad Bunny je romantická reggaetonová pieseň o mužskom obdive k ženskej kráse. Vyjadruje svoju lásku k nej a opisuje jej krásne oči a sladké pery. Spomína tiež, že s ňou chce byť navždy a že na ňu nikdy nezabudne. Pieseň je optimistická a chytľavá, takže je ideálna na tanec. Je to skvelý spôsob, ako niekomu ukázať, že vám na ňom záleží a že si ho vážite.

(0)

Running Up That Hill – Kate Bush

Pieseň Running Up That Hill od Kate Bush sa zaoberá myšlienkou dvoch ľudí, ktorí si môžu vymeniť svoje miesta, aby si tak lepšie porozumeli. Pieseň hovorí o túžbe po dokonalom porozumení medzi dvoma ľuďmi a o myšlienke, že ak by si mohli vymeniť miesta, dokázali by pochopiť svoje strasti ale aj radosti. Pieseň je emotívnou prosbou o porozumenie a súcit a hovorí o sile lásky, ktorá dokáže prekonať akúkoľvek prekážku.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com