Top 10 – Najpopulárnejšie ColdPlay piesne

ColdPlay je svetoznáma legendárna skupina, ktorá predala viac ako 100 miliónov albumov a získala nespočetné množstvo ocenení. Ich hudba zahŕňa rôzne žánre a štýly, od rocku cez pop až po elektroniku. Aké sú však ich najlepšie skladby? Vybrali sme 10 najlepších skladieb od Coldplay, ktoré si musíte vypočuť. Sú to piesne, ktoré prezentujú ich talent, kreativitu a rozmanitosť ako skupiny. Sú to piesne, ktoré definujú ColdPlay ako jednu z najúspešnejších kapiel všetkých čias.

Zvoľ top desiatku

(0)

Something Just Like This

Vzhľadom na to, že Coldplay sú kapelou, ktorá sa neustále vyvíja a nebojí sa skúšať nové hudobné štýly, je príznačné, že ich najväčšou skladbou všetkých čias je táto popová spolupráca s americkým duom The Chainsmokers.

(0)

Viva la Viva

Titulná skladba zo štvrtého štúdiového albumu Viva La Vida Or Death And All His Friends je ich druhou najhranejšou piesňou všetkých čias s miliónom stiahnutí.

(0)

Fix You

Jednu z charakteristických balád skupiny pod názvom Fix You napísal frontman Chris Martin pre svoju vtedajšiu manželku Gwyneth Paltrow po smrti jej otca.

(0)

Paradise

Paradise je druhým hitom skupiny ColdPlay, nakoniec sa dostalo na prvé miesto v desiatom týždni v rebríčku, čím zosadilo z trónu skladby Military Wives a Wherever You Are od Garetha Malonea a stalo sa prvým číslom jedna v roku 2012.

(0)

Hymn for the Weekend

Hymn for the Weekend je singel hudobnej skupiny Coldplay z ich siedmeho albumu A Head Full of Dreams. V piesni je výrazná vokálna časť od americkej speváčky Beyoncé. Pieseň bola napísana Guy-om Berryman-om, Jonny-m Buckland-om, Will-om Champion-om a Chris-om Martin-om.

(0)

Yellow

Tu sa to všetko skutočne začalo, ide o prvý ColdPlay album v top 10 a to ešte v roku 2000. Prelomový hit skupiny ColdPlay sa umiestnil priamo na štvrtom mieste, pochádza z ich debutového albumu Parachutes.

(0)

Adventure of a Lifetime

Adventure of a Lifetime je pieseň britskej rockovej skupiny ColdPlay. Bola vydaná v roku 2015 ako hlavný singel z ich siedmeho štúdiového albumu A Head Full of Dreams. Pieseň je optimistická a chytľavá, s vplyvom disca a funku. Obsahuje text o plnohodnotnom živote a hľadaní radosti v každom okamihu.

(0)

The Scientist

Jeden z charakteristických singlov kapely a základný prvok ich koncertných setov. V tomto klipe natočenom na festivale Glastonbury v Anglicku Martin a skupina postupne prechádzajú od osamelého náreku k masívnemu spevu.

(0)

A Sky Full of Stars

A Sky Full of Stars je pieseň britskej rockovej skupiny ColdPlay. Bola vydaná v roku 2014 ako druhý singel z ich šiesteho albumu Ghost Stories. Na piesni sa autorsky a producentsky podieľal Avicii, švédsky DJ a producent.

(0)

Princess Of China

Rihanna miluje spolupráce a táto možno nepravdepodobná spolupráca s kapelou ColdPlay sa v roku 2012 dostala do top 5. Obaja skladbu zahrali na záverečnom ceremoniáli vtedajších paralympijských hier v Londýne, čo jej pomohlo dostať sa na 4. miesto.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com