Top 10 hudobných streamovacích služieb

Streamingové hudobné služby sú online platformy, ktoré umožňujú používateľom počúvať hudbu bez toho, aby ju museli sťahovať. Tieto služby ponúkajú širokú škálu hudby rôznych žánrov a interpretov a často sú vybavené ďalšími funkciami, ako napr. naživo streamovaná hudba, zoznamy skladieb, albumy, profily interpretov a pod. Každá z týchto služieb ponúka niečo jedinečné a poskytuje používateľom jednoduchý spôsob prístupu k ich obľúbeným skladbám.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

Spotify

Spotify je najobľúbenejšou službou na streamovanie hudby s viac ako 200 miliónmi používateľov na celom svete. Ponúka bezplatné aj prémiové plány, pričom prémiový plán pre Slovákov stojí 5,99 € mesačne za individuálny plán alebo 10,99 € mesačne za rodinný plán. Má skvelé recenzie a je jednou z najobľúbenejších dostupných streamovacích služieb.

Card image cap
(1)

SoundCloud

SoundCloud je bezplatná streamovacia služba pre počúvanie hudby, ak si však potrpíte na absencii reklám, SoundCloud Go+ je ich vlastná spoplatnená služba, ktorá ponúka viac ako 150 miliónov skladieb vo svojej knižnici. Pre predplatiteľov a tvorcov hudby zároveň daná služba môže stáť od 2,5 dolárov mesačne po 12 dolárov mesačne. Problémom je však dočasná nedostupnosť daných služieb pre používateľov zo Slovenska. Služba má napriek tomu kladné recenzie a je jednou z najdostupnejších možností, ak teda hľadáte alternatívu k službe Spotify alebo Apple Music.

Card image cap
(1)

Deezer

Deezer je ďalšia populárna služba na streamovanie hudby, ktorá ponúka dočasný bezplatný ako aj prémiové plány, pričom prémiový plán stojí 10,99 € mesačne za individuálny plán (Deezer Premium) alebo 17,99 € mesačne za rodinný plán (Deezer Family). Má skvelé recenzie a je jednou z cenovo najdostupnejších možností. Ak ste členom Telekom Slovakia, máte možnosť si požiadať o partnerskú ponuku so zľavneným predplatným.

Card image cap
(0)

Apple Music

Apple Music je populárna služba na streamovanie hudby s rozsiahlou knižnicou, pozostávajúcou z viac ako 50 miliónov skladieb v prémiovej kvalite. Ponúka bezplatnú jednomesačnú skúšobnú verziu a tri druhy predplatného: Pre študentov stojí Apple Music 3,49 € za mesiac, individuálne predplatné stojí 6,49 € mesačne a rodinný plán ponúka výhodné predplatné vo výške 9,99 € za mesiac. Apple Music sa pýši svojimi recenziami, rozsiahlou knižnicou a kvalitou svojich služieb.

Card image cap
(0)

TIDAL

Tidal je ďalšia populárna služba na streamovanie hudby, ktorá ponúka 30-dňový bezplatný plán ako aj 3 prémiové plány, pričom individuálny HiFi prémiový plán stojí 5,99 € mesačne alebo 11,99 € mesačne za HiFi Plus plán, vďaka ktorému vami počúvaní umelci získavajú % z vášho predplatného, čo sa môže vyšplhať až na 10% z vášho predplatného. Tento inovatívny spôsob podporuje umelcov po celom svete. Na výber máte aj rodinné predplatné, ktoré stojí 8,99 € mesačne. Služba má skvelé recenzie a je jednou z novších dostupných streamovacích služieb. Je obľúbená najmä medzi audiofilami, ktorí oceňujú jej vysokokvalitné zvukové streamy a exkluzívnu ponuku obsahu od špičkových umelcov.

Card image cap
(0)

QOBUZ

QOBUZ je digitálna služba na streamovanie hudby, ktorá ponúka vysokokvalitné streamovanie zvuku za nízky mesačný poplatok. Má rozsiahlu knižnicu s viac ako 40 miliónmi skladieb všetkých žánrov vrátane klasiky, džezu, hip-hopu, rocku, popu a ďalších. Služba ponúka aj kurátorské zoznamy skladieb a personalizované odporúčania na základe vašich poslucháčskych návykov. Jeden jediný mesačný poplatok môže pokrývať až 6 účtov naraz. Poskytuje jednomesačný testovací plán, následne sa platí 17,99 dolárov mesačne a používatelia ho môžu kedykoľvek zrušiť. Recenzie služby QOBUZ sú vo všeobecnosti pozitívne a používatelia si pochvaľujú kvalitu zvuku a výber hudby dostupnej na platforme.

Card image cap
(0)

LiveOne

LiveOne je služba na streamovanie hudby, ktorá ponúka neobmedzený prístup k miliónom skladieb ako aj streamom za nízky mesačný poplatok. Má rozsiahlu knižnicu hudby všetkých žánrov vrátane hip-hopu, rocku, popu, country a ďalších. Služba ponúka aj kurátorské zoznamy skladieb a personalizované odporúčania na základe vašich poslucháčskych návykov. LiveOne poskytuje 2 druhy predplatného, Plus členstvo stojí 2,99 dolárov a Premium členstvo stojí 9,99 dolárov mesačne. Recenzie služby LiveOne sú vo všeobecnosti pozitívne a používatelia si pochvaľujú výber hudby a jednoduchosť používania.

Card image cap
(0)

BandCamp

BandCamp je online platforma pre nezávislých hudobníkov, ktorí môžu zdieľať svoju hudbu s fanúšikmi na celom svete. Umožňuje umelcom nahrávať svoju hudbu zadarmo alebo si nastaviť vlastné ceny za stiahnutie. Ponúka aj predaj merch tovaru, ako sú tričká a vinylové platne, priamo zo stránky umelca. Recenzie na BandCamp sú vo všeobecnosti pozitívne a používatelia si pochvaľujú jeho používateľsky prívetivé rozhranie a podporu nezávislých umelcov na celom svete. Za celú existenciu BandCampu fanúšikovia zaplatili svojim obľúbeným umelcom až 1 miliardu dolárov, 185 miliónov dolárov len za minulý rok.

Card image cap
(0)

Amazon music

Amazon Music Unlimited je vlastná služba Amazonu na streamovanie hudby, ktorá ponúka viac ako 50 miliónov skladieb z knižnice bez ďalších poplatkov pre členov Prime (8,99 dolárov za mesiac pre nečlenov Prime). Má skvelé recenzie a je jednou z najobľúbenejších dostupných streamovacích služieb, najmä medzi tými, ktorí už sú členmi Prime, pretože si ju môžu užiť prakticky zadarmo.

Card image cap
(0)

Youtube music

YouTube Music Premium je vlastná služba YouTube na streamovanie hudby, ktorá poskytuje prístup k miliónom skladieb od veľkých vydavateľstiev, ako aj nezávislých umelcov bez dodatočných nákladov pre predplatiteľov služby YouTube Red, inak sa predplatné pohybuje okolo 7,19 € za mesiac. Má skvelé recenzie a poskytuje prístup k miliónom skladieb od veľkých vydavateľstiev, ako aj nezávislých umelcov a to bez reklám s možnosťou stiahnutia pesničiek pre počúvanie bez internetu.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com