Top 10 – Najlepšie R&B skladby

R&B je skratka slov rytmus a blues(rhythm and blues). Je to jeden z najobľúbenejších hudobných žánrov na svete. Vyznačuje sa emotívnymi rytmickými vokálnymi prejavmi, ktoré vzbudzujú silné emócie a reakcie. Najväčšie hviezdy R&B sú populárne aj medzi širokými masami.  Preto prinášame zoznam desiatich najlepších R&B skladieb, ktoré vás určite chytia za srdce a ohromia speváckymi výkonmi.

Zvoľ top desiatku

(0)

Just a Dream – Nelly

„Just a Dream“ je jedna z najikonickejších piesní od amerického hudobníka Nellyho. Táto skladba z roku 2010 sa okamžite stala hitom, vďaka svojmu smutnému textu, ktorý vyjadruje stratu milovanej osoby. Melanchólia textu je vyvážená vyvážená výrazným vokálnym prejavom a nápaditými živými hudobnými aranžmánmi.

(0)

I Will Always Love You - Whitney Houston

Pôvodnú verziu „I will always love you napísala Dolly Parton v roku 1974. Preslávila ju však až cover verzia Whitney Houston z roku 1992 pre film Bodyguard. Rýchlo sa stala jednou z najpredávanejších skladieb v histórii hudby. Je to balada plná emócií, ktorá sa 14 týždňov po sebe sa umiestnila na vrchole rebríčka Billboard Hot 100.

(0)

If I Ain't Got You - Alicia Keys

„If I Ain't Got You" je jedna z najlepších skladieb od americkej klaviristky a speváčky Alicie Keys. Táto skladba z roku 2004 je plná citov a vyjadruje túžbu po láske a tolerantnosti. Inšpirovala sa smrťou v roku 2001,útokmi z 11. septembra, inými svetovými udalosťami a vecami, ktoré sa udiali v živote. Alicie Keys. V tejto piesni naplno ukazuje svoj neuveriteľný hlasový rozsah a hudobné nadanie.

(0)

We Belong Together - Mariah Carey

„We Belong Together“ je druhý singel z úspečného a hudobne vymakaného comebackového albumu Mariah Carey z roku 2005 The Emancipation of Mimi. Skladba sa stala najpredávanejšou v tomto roku a bola na 1. mieste v rebríčku Billboard počas 14 týždňov, čo je druhá najdlhšie umiestnená skladba na prvom mieste v histórii americkej hitparády.

(0)

Say My Name - Destiny's Child

"Say My Name" je jednou z najznámejších a zároveň prelomových skladieb od amerického dievčenského kvarteta Destiny's Child. Táto skladba z roku 1999 je plná tanečných rytmov a vynikajúceho a spevu. Text sa zameriava na nedôveru vo vzťahu. Z tejto skupiny vyšla aj legendárna Beyoncé.

(0)

Don't Matter – Akon

„Don't Matter“ je skladba, ktorú americko - senegalský spevák Akon nahral na svojom druhom albume Konvicted. Pieseň zo začiatku roku 2007 sa stala prvým singlom Akona, ktorý sa dostal na vrchol rebríčka Billboard Hot 100. Textovo pieseň vyjadruje oddanosť k priateľke, napriek nesúhlasu so vzťahom zo strany jeho okolia.

(0)

The Pussycat Dolls – Stickwitu

"Stickwitu" je druhý singel americkej dievčenskej skupiny The Pussycat Dolls z ich debutového albumu "PCD". Skladba z roku 2005 dosiahla veľký úspech Umiestnila sa v rebríčkoch v mnohých krajinách. Dosiahla aj na piatu priečku v Bilboard Hot 100. Skladba sa vyznačuje svojou sentimentálnou atmosférou a témou lásky a dlhodobých vzťahov.

(0)

Halo – Beyonce

"Halo" je skladba od americkej kráľovnej R&B Beyoncé, ktorá patrí k jej spevácky najnárojčnejším a najoptimistickejším piesňam bola vydaná ako prvý singel z jej tretieho štúdiového albumu "I Am... Sasha Fierce" v roku 2009. Skladba bola ocenená mnohými hudobnými cenami. Vrátane Grammy a stala sa jednou z najúspešnejších skladieb Beyoncé. Téma piesne sa zaoberá silným pocitom ochrany a nádeje vo vzťahu..

(0)

I Miss You - Aaliyah

„Miss you“ je skladba od americkej speváčky Aaliyah, ktorá bola nahraná v roku 1999. ale vydaná vydaná až po jej smrti v 2001. Skladba bola zahrnutá aj do kompilácie spomienkového albumu "I Care 4 U" v roku 2002. Téma piesne sa zaoberá bolesťou, ktorú prináša strata drahých ľudí. „Miss you“ dosiahla veľký úspech. Skončila na treťom mieste v americkom rebríčku Billboard Hot 100 a stala sa druhou najvyššie umiestnenou piesňou Aaliyah za jej hitom číslo jedna „Try Again“.

(0)

U Remind Me – Usher

„U Remind Me“, singel vydaný v roku 2001 je ústredný singel z tretieho Usherovho albumu 8701. Pieseň mala obrovský úspechu ľudí aj hudobných kritikov. Okrem prvenstva v rebríčku Billboard Hot 100 získal za ňu Usher aj svoju prvú cenu Grammy za najlepší mužský R&B spevácky výkon.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com