Top 10 – Najlepšie tímové hry na pc, ps a xbox

Tímové videohry sú žánrom, ktoré si vyžadujú spoluprácu a koordináciu medzi hráčmi na dosiahnutie spoločného cieľa. Či už ide o získanie vlajky, obranu základne alebo elimináciu nepriateľského tímu, tímové hry vás vyzývajú k tomu, aby ste spolupracovali a komunikovali so svojimi spojencami a využívali svoje individuálne schopnosti k prispetiu k výhre a konečnému úspechu tímu. Tímové hry sa však výrazne líšia a poskytujú rôzne zážitky. Na výber máte rýchle strieľačky, stratégie a pod.

Zvoľ top desiatku

(1)

Dota 2

Bezplatná MOBA hra, v ktorej proti sebe v strategickom súboji stoja dva tímy a to po piatich hráčoch. Na výber máte až 123 hrdinov, z ktorých každý má svoje silné ale aj slabé stránky. V spolupráci s ostatnými hráčmi sa musíte prebojovať do základne oponentov, kde ich musíte zničiť. Dota 2 si vyžaduje vysokú úroveň koordinácie medzi spojencami ako aj súhru schopností jednotlivých hrdinov.

(1)

Rocket League

Rocket League je športová hra, ktorá kombinuje futbal a preteky v jednom. Môžete riadiť futuristické autá, ktoré majú boost, dokážu skákať a robiť triky vo vzduchu na to, aby odpálili, zachytili alebo posunuli loptu svojmu spoluhráčovi. Môžete hrať tak sami ako aj s priateľmi, online alebo offline a vybrať si z rôznych režimov, arén a režimov. Svoje auto si môžete prispôsobiť pomocou rôznych nálepiek, kolies, farieb a doplnkov. Rocket League je hra, ktorá si jednoznačne vyžaduje zručnosť, tímovú spoluprácu a taktické myslenie, zároveň však poskytuje skutočne veľa zábavy ako aj napätie.

(1)

League of Legends

League of Legends je tímová MOBA hra. Môžete si vybrať z viac ako 150 šampiónov, z ktorých každý má svoje vlastné schopnosti a rôzny štýl hrania. Na výhru musíte spolupracovať so spoluhráčmi, strategicky plánovať svoje ťahy a prispôsobovať sa meniacim sa situáciám. Znalosť hry a šampiónov je jednoznačne v tejto hre dôležitá.

(0)

Apex

Strieľačka dostupná zadarmo, kombinuje vzrušujúci Battle Royale a agentov s unikátnymi štýlmi hrania. Môžete sa spojiť s ostatnými hráčmi do skupiniek po dvoch či troch. V hre využijete vašu zručnosť, rýchle zmýšľanie, stratégiu ale aj taktiku. K dispozícii máte bohatý obsah, široký výber máp, kozmetiky ale aj herných režimov.

(0)

Rainbow Six Siege

Taktická strieľačka, ktorá sa zameriava hlavne na boj v interiéroch a obsahuje detailné, zničiteľné prostredie ktoré môžete využiť vo svoj prospech a prekvapiť svojich oponentov. Na výber máte kvantum operátorov rôzneho pôvodu a s rôznymi špecializáciami. V Rainbow Six Siege sa môžete zapojiť až do 6 rôznych režimov.

(0)

Overwatch 2

V tejto pestrej strieľačke založenej na hrdinoch so schopnosťami sa stretnete s unikátnou hrateľnosťou. Overwatch 2 vo všeobecnosti poskytuje štyri rôzne klasy: 1. klasa zameraná na damage 2. tzv. ‚tank‘, kde je vašou úlohou vydržať čo najdlhšie pri živote zatiaľ čo iní ničia oponentov 3. podporná klasa, napr. healer, ktorý lieči parťákov Môžete súťažiť až v 7 režimoch vrátane kompetitívnych zápasoch až na 24 rôznych mapách.

(0)

Battlefield 2042

Masívna multiplayer strieľačka, Battlefield 2042 je arkádová FPS hra zasadená do blízkej budúcnosti. Môžete hrať za jedného z desiatich špecialistov, z ktorých každý má svoje špeciálne vlastnosti a vybavenie. Môžete sa zapojiť do zápasov až so 128 hráčmi na dynamických mapách, ktoré sa menia podľa počasia ale aj prírodných katastrof ako napr. tornádo. Hra síce nie je najobľúbenejšou hrou v sérii, ani najhranejšou, no s každou aktualizáciou sa jednoznačne zlepšuje.

(0)

Paladins

Paladins je free-to-play tímová FPS hra s fantasy a sci-fi tématikou, v ktorej si môžete vybrať z viacerých šampiónov a prispôsobiť ich schopnosti za pomoci kariet. Môžete hrať okrem iného za ostrostrelca, goblina jazdiaceho na robotoch, mystického elfa alebo draka s jetpackom. Na výber máte rôzne režimy, ako je napríklad obliehanie (siege), v ktorom musíte obsadiť ciele, alebo klasiku v podobe tímového deathmatchu. Hra je aj naďalej podporovaná tak obsahom ako aj patchmi.

(0)

Counter-Strike

Counter-Strike je klasická séria FPS hier, v ktorej proti sebe na rôznych mapách stoja teroristi (T) a zásahové jednotky (CT). Používajte rôzne zbrane, granáty a taktiky na splnenie svojich cieľov, prípadne na elimináciu nepriateľského tímu. So spoluhráčmi môžete komunikovať aj prostredníctvom hlasového chatu, textových správ alebo pingov a koordinovať spolu plány. Najnovší diel CS 2 obsahuje vylepšenú grafiku, mapy a zaujímavé zmeny, ktorú umožňuje nový Source 2 engine. Counter-Strike je hra, ktorá preverí vaše reflexy, precíznosť a tímovú spoluprácu.

(0)

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2 je tímová zombie FPS hra od Valve, ktorá preverí vaše schopnosti v prežití proti hordám zombíkov. Môžete hrať za jedného zo štyroch preživších a môžete hrať online alebo s botmi, najväčší pôžitok však určite získate, keď si ju zahráte s kamarátmi. Používajte rôzne zbrane, granáty, nájdite útočiska, použite budovy na obranu a prečkajte búrku vyvolanej hordy zombíkov. Prebojujte sa cez levely, pomôžte spoluhráčom a prežite tak legendárnu hru s názvom Left 4 Dead 2.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com