piatok, 12 apríla, 2024
ÚvodHryTop 10 - Najlepšie hry, v ktorých môžete budovať vlastné mesto

Top 10 – Najlepšie hry, v ktorých môžete budovať vlastné mesto

Ak máte radi hry v ktorých si môžete vybudovať mesto snov, máte šťastie. Existuje množstvo nových ale aj pripravovaných hier, ktoré vám umožnia vytvoriť ako aj spravovať vlastný mestský raj (či nočnú moru, záleží od hry ale aj vašich zručností). Či už chcete objavovať exotické miesta, prežiť v drsnom prostredí, alebo sa len zabaviť so zvieratami, taká hra existuje. Prinášame vám niektoré z najlepších budovateľských hier, na ktoré si určite treba dať pozor.

Zvoľ top desiatku

(0)

Cities: Skylines

Cities: Skylines je asi najúspešnejšia hra tohto žánru, hráčom umožňuje vytvoriť a spravovať vlastnú mestskú metropolu s realistickou simuláciou dopravy, hospodárstva, služieb a dokonca aj politiky. Hra podporuje aj modifikáciu a vlastný obsah, vďaka čomu si hráči môžu svoje mestá prispôsobiť pomocou rôznych módov, prostriedkov a scenárov.

(0)

Tropico 6

Tropico 6 je ďalšou takou hrou tohto žánru. Hráči sa ocitnú v úlohe El Presidente, vodcu karibského ostrovného štátu. Hráči môžu formovať politický, hospodársky a sociálny rozvoj svojho ostrova, ako aj riešiť problémy s cudzími mocnosťami, rebelmi a nechýbajú ani prírodné katastrofy. Hra sa vyznačuje humorným tónom a sandboxovým režimom.

(0)

Frostpunk

Frostpunk je survival budovateľská hra. V tejto hre musíte zaistiť, aby váš ľud prežil v nehostinnom, zamrznutom postapokalyptickom svete. Hráči musia spravovať zdroje, technológie a morálku, ako aj čeliť etickým a morálnym dilemám, ktoré ovplyvňujú ich spoločnosť. Hra ponúka temnú a pochmúrnu atmosféru ako aj niekoľko scenárov s rôznymi cieľmi.

(0)

The Sims 4

The Sims 4 je neuveriteľne obľúbená hra tak mladej ako aj staršej generácie ľudí, hráčom umožňuje vytvárať a ovládať virtuálnych ľudí nazývaných Simovia, ktorí žijú v rôznych svetoch a štvrtiach. Hráči si môžu stavať a zariaďovať vlastné domy alebo byty, ako aj rozrastať kariéru Simov, ich koníčky a nadväzovať vzťahy. Hra síce nie je tak budovateľská ako predošlé hry, no obsahuje bohatý systém prispôsobenia domov, čo je obohacované o mnohé rozširujúce balíčky.

(0)

City of Atlantis

Premýšľali ste niekedy, aké by to bolo žiť v legendárnom stratenom meste Atlantída? Teraz to môžete zistiť v tejto ambicióznej hre, ktorá vám umožní vybudovať a riadiť podmorskú civilizáciu. Budete musieť nájsť rovnováhu medzi potrebami svojich obyvateľov, požiadavkami bohov a hrozbami konkurenčných frakcií. Budete tiež môcť preskúmať záhady morských hlbín a objaviť staroveké tajomstvá. City of Atlantis je hra, ktorá spája fantáziu a realizmus v úžasnom oceánskom prostredí.

(0)

Banished

Ak hľadáte náročnejšiu a realistickejšiu hru podobnú Frostpunk kde si môžete vybudovať mesto, Banished by mohla byť pre vás tá pravá hra. V tejto hre ovládate skupinu vyhnancov, ktorí musia začať od nuly v nehostinnej divočine. Budete musieť spravovať ich zdroje, zdravie, šťastie a pokúsiť sa prežiť. Budete sa tiež musieť vysporiadať s prírodnými katastrofami, chorobami a ročnými obdobiami. Banished je hra, ktorá preverí vaše schopnosti vodcu a plánovača.

(0)

Farthest Frontier

Ďalšou hrou, v ktorej máte na starosti osadu na spravovanie, je hra s n8zvom Farthest Frontier. V tejto hre budete musieť vybudovať a brániť svoje mesto pred nájazdníkmi, divokými zvieratami a inými existenčnými nebezpečenstvami. Budete tiež musieť pestovať plodiny, vyrábať tovar, obchodovať s inými mestami a skúmať nové technológie. Farthest Frontier je hra, ktorá spája budovanie mesta s prežitím a stratégiou.

(0)

Planet Zoo

Ak máte radi zvieratá a prírodu, hra Planet Zoo je tou správnou voľbou. V tejto hre budete môcť vybudovať a viesť vlastnú zoologickú záhradu. Budete musieť navrhnúť správne biotopy pre rôzne druhy zvierat, starať sa o ich potreby a blaho a vzdelávať návštevníkov o ochrane prírody. Budete tiež môcť chovať ohrozené zvieratá a vypúšťať ich späť do voľnej prírody. V skratke, Planet Zoo je hra, ktorá vám umožní vytvoriť si vlastnú rezerváciu voľne žijúcich zvierat.

(0)

Laysara: Summit Kingdom

Ak hľadáte niečo viac zaujímavejšie a magickejšie, než realistické a historické podžánre takýchto hier, potom by sa vám mohla zapáčiť hra s názvom Laysara: Summit Kingdom. V tejto hre môžete budovať a vládnuť plávajúcemu ostrovu na oblohe. Budete musieť využívať silu kryštálov, drakov a vzducholodí, aby ste si rozšírili svoje kráľovstvo a odrazili medzitým nepriateľov. Taktiež si budete môcť prispôsobiť svoju postavu, komunikovať s inými charaktermi a skúmať ďalšie ostrovy.

(0)

Aven Colony

Ak chcete svoje schopnosti budovania miest preniesť na inú planétu, potom je hra Aven colony práve pre vás. V tejto hre budete môcť kolonizovať cudzí svet s názvom Aven Prime, kde musíte stavať kupoly, tunely a iné stavby, ktoré ochránia vašich kolonistov pred drsným prostredím planéty Aven Prime. Budete tiež musieť udržiavať morálku svojich obyvateľov, ich zdravie a produktivitu. Budete tiež môcť preskúmať povrch planéty, odhaliť jej tajomstvá a odrážať nebezpečenstvá. Aven Colony je hra, ktorá vám umožní vytvoriť nový domov pre ľudstvo.

ARGO
ARGOhttps://www.argo.sk
Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com
PODOBNÉ PRÍSPEVKY

POPULÁRNE PRÍSPEVKY

ORIGINÁLNA POTLAČ