Top 10 – Najlepšie survival hry o prežitie na pc, ps a xbox

Survival hry alebo hry o prežitie testujú vašu schopnosť prežiť v drsnom svete. Musíte hľadať zdroje na prežitie, vyrábať z nich predmety potrebné na život či obrábanie surovín ako aj na boj voči nepriateľom či zvieratám. Survival hry nie sú pre každého, v multiplayer režime však môžu byť zábavou, nakoľko je potrebné koordinovať a rozmýšľať vopred, preto jednoznačne odporúčame zapojiť strategické myslenie. Prinášame vám zoznam desiatich najlepších survival hier, ktoré si môžete zahrať už dnes.

Zvoľ top desiatku

(1)

Raft

Raft je ďalšia obľúbená survival, v ktorej sa ocitnete na plti plávajúcej. Ste vybavený len hákom, ktorým musíte zbierať kadejaké vami nachádzané predmety, vyrábať predmety, pestovať plodiny, loviť ryby, variť, čistiť vodu a odrážať žraloky. Môžete hrať sólo alebo s priateľmi online Hra obsahuje realistickú fyziku vody, efekty počasia, mechaniku hladu a smädu a mnoho iného.

(0)

Escape from Tarkov

V hre Escape from Tarkovmusíte spĺňať úlohy, rabovať, obraňovať sa prípadne útočiť na nepriateľov či už botov alebo skutočných hráčov. Hra simuluje balistiku a poskytuje široké spektrum výbavy a zbraní. Svoju postavu a výstroj si môžete skutočne hĺbkovo prispôsobiť. Je to hra určená najmä pre entuziastov zbraní a taktickej výstroje.

(0)

Rust

Rust je skôr arkádová survival FPS hra, v ktorej musíte zbierať zdroje, vyrábať (craftovať)predmety a budovať základne na ochranu svojich koristí. Môžete tiež komunikovať s ostatnými hráčmi s vašim mikrofónom. Spojte sa do klanov a začnite napádať iné komunity, alebo hrajte to na vlka samotára a uvidíte, ako ďaleko to dotiahnete bez pomoci iných.

(0)

Frostpunk

Frostpunk je hra založená na budovanímesta v zamrznutom postapokalyptickom svete, kde došlo k výraznému poklesu svetovej teploty. Teraz je na vás riadiť potreby ľudí, zákony ako aj ich morálku. Musíte čeliť teda vonkajším ako aj vnútropolitickým, demografickým a sociologickýmvýzvam. Musíte rozmýšľať nad skutočne ťažkými rozhodnutiami, ktoré výrazne môžu ovplyvniť budúcnosť vašej spoločnosti. Strategické myslenie je jednoznačne dôležité, nakoľko zdanlivo dobrý krok môžete neskôr oľutovať.

(0)

Valheim

Valheim je dobrodružná hra s vikingskou tematikou. Skúmajte procedurálne generovaný svet plný mýtických bytostí a starobylých tajomstiev. Z nájdených alebo ukoristených materiálov môžete vyrábať zbrane, brnenia, nástroje ako aj budovy/základne. Hra je hráčmi veľmi obľubovaná to z mnohých dôvodov.

(0)

Subnautica

Subnautica je podmorská prieskumná hra, v ktorej stroskotáte na cudzej oceánskej planéte plnej exotických foriem života a záhad. Aj tu musíte hľadať zdroje, vyrábať vybavenie potrebné na prežitie, stavať základne a prežiť podvodné nebezpečenstvá. Môžete tiež odhaľovať tajomstvá planéty a jej históriu.

(0)

Don’t Starve

Don't Starve je staršia ale naďalej obľúbená survival hra. Musíte vyrábať, loviť a spravovať svoju postavu v temnom izometrickom svete plnom podivných tvorov a nebezpečenstiev. Hra obsahuje náhodne generované svety. Hra neobsahuje žiaden návod. Na výber máte aj Don’t Starve Together, ktorú si môžete zahrať s kamarátmi.

(0)

The Forest

The Forest je populárna survival hra, v ktorej sa ocitnete v úlohe preživšieho z havárie lietadla. Musíte prežiť na zalesnenom polostrove obývanom kanibalistickými mutantmi. Môžete preskúmavať otvorený svet vrátane jaskýň, stavať svoje základne inovatívnym spôsobom, nachádzať či vytvárať zbrane, hľadať rôzne zdroje a brániť sa pred kanibalmi ako aj mutantmi. Hra obsahuje denný a nočný cyklus, dynamické počasie, rôzne mechaniky ako napr. stealth a pomerne dobrú crafting mechaniku.

(0)

No Man’s Sky

No Man's Sky je procedúrálne generovaná, vesmírna survival hra. Objavujte hviezdy, nové mimozemské formy života ako aj vesmírne lode. No Man’s Sky má všetko to, čo by ste od sci-fi survival hry očakávali. Môžete cestovať naprieč galaxiami, pristáť na akejkoľvek planéte, ťažiť suroviny, obchodovať s inými hráčmi alebo frakciami a bojovať proti nepriateľom vo vesmíre alebo na zemi. Hra obsahuje množstvo biómov, tvorov a technológií, ktoré môžete objavovať a vylepšovať.

(0)

7 Days to Die

7 Days to Die je zombie survival hra kombinujúca prvky hororu, strieľačky, a obsahuje aj tower defense mechaniku. Hráte ako preživší v postapokalyptickom zombie svete. Hľadajte zdroje, vyrábajte predmety, zbrane, stavajte základne, pasce na zombíkov a spolupracujte alebo súťažte s ostatnými hráčmi online. Hra obsahuje tzv. voxelový terénny systém podobný Minecraftu, dynamický cyklus počasia ako aj dňa/noci, ako aj špeciálne udalosti, ktoré zvyšujú nebezpečenstvo zombíkov.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com