Top 10 – Najlepšie VPN služby pre anonymné surfovanie internetom

V dnešnej dobe je surfovanie po internete bezpečnejším než kedykoľvek predtým, to ale neznamená, že vám nič nehrozí. Priam naopak, sofistikovanosť ako aj možnosti útokov digitálnych hrozieb sú v dnešnej dobe čoraz nebezpečnejšie a škodlivejšie. Môžete sa stať obeťou rôznych podvodov a vy o tom nebudete vedieť kým už nie je neskoro. Okrem nainštalovaného antivírusu a firewallu by ste jednoznačne mali zvážiť aj VPN služby, vďaka ktorým sa dokážete ochrániť pred viacerými hrozbami naraz. O ktorých VPN službách by ste teda mali rozmýšľať?

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

Proton VPN

ProtonVPN je bezpečná VPN sieť zameraná na ochranu súkromia, ktorá ponúka bezplatný plán s neobmedzenými dátami a prístupom k serverom v troch krajinách. Má aj platené plány, ktoré odomykajú ďalšie funkcie, ako napríklad prístup k viac ako 1 200 serverom v 55 krajinách, podporu streamovania, podporu torrentov, servery Secure Core, ktoré smerujú prevádzku cez viacero šifrovaných ‚hopov‘ (skokov), a integráciu služby ProtonMail. Proton VPN ako mnohé iné VPN nezbiera dáta svojich používateľov. Na ochranu používateľských údajov využíva šifrovanie AES-256, killswitch prepínač a Perfect Forward Secrecy. Funguje na zariadeniach so systémami Windows, Mac, Android, iOS a Linux.

Card image cap
(0)

Express VPN

ExpressVPN je najlepšou sieťou VPN na trhu so skvelým výkonom takmer v každej oblasti. Má viac ako 3 000 serverov v 160 lokalitách v 94 krajinách a poskytuje vysoké a spoľahlivé rýchlosti na streamovanie, torrenty a hranie hier. Má tiež prísne zásady ochrany osobných údajov, prepínač s názvom "kill switch", rozdelené tunelovanie a funkciu TrustedServer, ktorá zabezpečuje, že sa neuchovávajú žiadne dáta. Funguje na širokom spektre zariadení vrátane systémov Windows, Mac, Android, iOS, Linux, routerov, inteligentných televízorov a konzol. Ponúka tiež nepretržitú podporu na chate a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Card image cap
(0)

Nord VPN

NordVPN je jedna z najobľúbenejších a najspoľahlivejších služba VPN, ktorá ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a prístup k viac ako 5 000 serverom v 59 krajinách. Podporuje streamovanie, torrenty, hranie hier a prehliadanie a na ochranu používateľských údajov používa šifrovanie AES-256, prepínač "kill switch", nezaznamenáva dáta a poskytuje aj iné užitočné protokoly. Ponúka aj funkcie, ako sú Double VPN, Onion over VPN, CyberSec a Smart DNS. Funguje na systémoch Windows, Mac, Android, iOS, Linux, kompatibilný je aj s prehliadačmi Chrome, Firefox ako aj so smerovačmi.

Card image cap
(0)

Surfshark

Surfshark ponúka vysokú rýchlosť, silné zabezpečenie, neobmedzené súčasné pripojenie a možnosť odblokovať obsah blokovaný v jednotlivých regiónoch, v ktorých sa nachádzate. Službu Surfshark je niekoľkými portálmi hodnotená ako druhá najlepšia VPN služba v roku 2023 a to po gigantovi NordVPN.

Card image cap
(0)

Atlas VPN

Atlas VPN je bezplatná sieť VPN, ktorá ponúka okrem štandardného aj prémiový plán s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí a prístupom k serverom v 45 krajinách. Podporuje streamovanie, torrenty, hranie hier a prehliadanie a na ochranu používateľských údajov používa šifrovanie AES-256 a protokol IKEv2. Rovnako nezbiera dáta. Ponúka aj funkcie ako SafeBrowse, Data Breach Monitor a Kill Switch. Funguje na systémoch Windows, Mac, Android, iOS, je kompatibilný s Android TV a Amazon Fire TV. Používatelia Premium môžu mať neobmedzený počet súčasných pripojení.

Card image cap
(0)

IPVanish

IPVanish je výkonná a všestranná VPN služba ponúkajúca 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a prístup k viac ako 1 600 serverom vo viac ako 75 lokalitách. Podporuje streamovanie, torrenty, hranie hier a prehliadanie a na ochranu používateľských údajov používa šifrovanie AES-256, poskytuje kill switch,rôzne protokoly a pravdaže, nezbiera užívateľské dáta. Ponúka aj funkcie, ako je rozdelené tunelovanie, „obfuskácia“, proxy server SOCKS5 a neobmedzené pripojenie zariadení. Funguje na systémoch Windows, Mac, Android, iOS, Linux, Chrome OS a na smerovačoch.

Card image cap
(0)

CyberGhost

Služba VPN, ktorá ponúka vysokú rýchlosť, silné zabezpečenie, rozsiahlu sieť serverov a možnosť odblokovať blokovaný obsah. Službu CyberGhost VPN hodnotia medzi najlepšie služby VPN v roku 2023, a to po službách ProtonVPN, NordVPN, Surfshark VPN, TunnelBear VPN, IVPN, Mullvad VPN a ExpressVPN.

Card image cap
(0)

Hotspot Shield

Hotspot Shield je rýchla a bezpečná sieť VPN, ktorá nezbiera používateľské dáta a ponúka štedrý bezplatný plán s 500 MB dát denne a prístupom k serverom vo viac ako 80 krajinách. Má aj platené plány, ktoré ponúkajú neobmedzený objem dát a prístup k viac ako 3 200 serverom vo viac ako 130 krajinách. Podporuje streamovanie, torrenty, hranie hier a prehliadanie a na ochranu používateľských údajov používa šifrovanie vojenskej úrovne, kill switch a vlastný protokol Hydra. Funguje na systémoch Windows, Mac, Android, iOS, Linux, Chrome a smerovačoch.

Card image cap
(0)

Pure VPN

PureVPN je spoľahlivá a cenovo dostupná sieť VPN, ktorá ponúka 7-dňovú skúšobnú verziu za 0,99 USD a prístup k viac ako 6 500 serverom vo viac ako 140 krajinách. Podporuje streamovanie, torrenty, hranie hier a surfovanie a na ochranu používateľských údajov používa šifrovanie AES-256, kill switch, politiku nezaznamenávania a rôzne protokoly. Ponúka aj funkcie, akými sú tunely, presmerovanie portov, vyhradená IP a ochrana pred DDoS útokom. Funguje na operačných systémoch Windows, Mac, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox a na smerovačoch.

Card image cap
(0)

Windscribe

Windscribe je všestranná a cenovo dostupná VPN služba, ktorá ponúka veľkorysý bezplatný plán s 10 GB dát mesačne a prístupom k serverom v 10 krajinách. Ako každá iná, aj Windscribe má platené plány, ktoré ponúkajú neobmedzený objem dát a prístup k viac ako 400 serverom v 63 krajinách. Nezbiera používateľské dáta, podporuje funkcie streamovania, torrentov, blokovania reklám, rozdeleného tunelovania, presmerovania portov a firewallu. Používa komplexné šifrovanie, kill switch a funkciu R.O.B.E.R.T., ktorá blokuje malvér a sledovacie programy. Funguje na zariadeniach so systémami Windows, Mac, Android, iOS, Linux, ako aj prehliadačmi Chrome, Firefox a Opera.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com