Top 10 – Najlepšie AI generátory obrázkov

AI generátory obrázkov alebo digitálneho umenia dokážu vygenerovať unikátny digitálny obraz len na základe kľúčových slov, ktoré zadáte. Umelá inteligencia pre generovanie grafiky používa neurónové siete a strojové učenie, ktoré dokáže analyzovať existujúce obrázky z rozsiahlych databáz, spojiť ich do nového umeleckého diela a upraviť jeho štýl. AI generátory obrázkov sú ideálne pre blogerov alebo marketingových pracovníkov, ktorí chcú vytvoriť propagačné materiály na mieru. Použitie týchto online nástrojov, ale nie je nijako limitované. Poďme sme sa teda pozrieť na niektoré najlepšie obrázkové AI generátory, ktoré vám môžu pomôcť s vašim projektom.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(5)

Stable Diffusion

Obrázkový AI generátor, ktorý je úplne zadarmo bez nutnosti platiť za jeho neobmedzené používanie. Na renderovanie AI obrázkov používa pokročilé technológie. V niektorých prípadoch si bude musieť počkať na vytvorenie obrázka, kvôli serverovým limitom tejto služby.

Card image cap
(4)

Jasper ART

Jasper AI je známy textový AI generátor, ktorý neskôr pridal aj generátor obrázkov, s ktorým si môžete vytvoriť unikátne umelecké diela v rôznych štýloch. Jasper Art má podporu 29-tich jazykov a dokáže generovať obrázky v 2K rozlíšení bez vodoznaku a na komerčné použitie.

Card image cap
(4)

NightCafé

NightCafé patrí medzi najznámejšie a najväčšie AI generátory umenia. Oproti iným generátorom má viac funkcií a poskytuje zaujímavejšie výsledky. K dispozícií je free verzia tohto nástroja, ale aj spoplatnená ak chcete používať stránku pravidelnejšie.

Card image cap
(2)

PhotoSonic

PhotoSonic je jeden zo známejších AI generátorov, ktorý používajú významné spoločnosti na svete, čiže sa nemusíte báť žiadneho scam-u. Na stránke nájdete aj iné AI nástroje okrem tých čo tvoria obrázky podľa zadania. Dostupná je free a premium verzia tejto aplikácie, v ktorej si môžete vytvoriť originálne digitálne obrázky vo vysokom rozlíšení s možnosťou rôznych grafických úprav.

Card image cap
(1)

DALL-E 2

S DALL-E 2 môžete vygenerovať realistické obrázky alebo aj digitálne umenie na pár kliknutí. DALL-E 2 je model na generovanie AI obrázkov vyvinutý spoločnosťou OpenAI, pomocou ktorého si môžete nadizajnovať produkty podľa vašej myšlienky. Výhodou tohto nástroja sú editačné a retušovacie doplnky.

Card image cap
(1)

Shutterstock

Shutterstock je chorobne známa fotobanka s miliónmi fotografií na komerčné použitie, ktorá rozšírila svoju ponuku o AI generátor, ktorý je založený na DALL-E 2 od OpenAI. Vďaka rozsiahlej databáze obrázkov od shutterstocku a vynikajúco nakódovanému interface-u si jednoducho a bez problémov môžete vygenerovať unikátny obrázok. Výhodou je určite podpora v slovenskom jazyku.

Card image cap
(1)

GETIMG

GetImg ponúka možnosť vytvorenia personalizovaného AI modelu v prípade, že nahráte napríklad vaše vlastné fotky alebo fotky známych, ktoré tento nástroj spracuje a následne vyrenderuje obrázky v originálnych scénach podľa vášho zadania. Takto si môžete vytvoriť napríklad unikátny avatar na mieru.

Card image cap
(1)

Deep Dream Generator

Deep Dream Generator od Aifnet je jeden z najpopulárnejších nástrojov tohto druhu, ktorý vám pomôže vytvoriť unikátne umelecké diela. Na základe vášho zadania si môžete vybrať akou technikou maľby bude spracovaný váš obrázok. Nechýba ani veľké množstvo kategórií s obrázkami. Nevýhodou je, že aplikácia nemá demo verziu na odskúšanie.

Card image cap
(1)

Dream by WOMBO – iOS a Android

Dream je online platforma a mobilná aplikácia na tvorbu AI generovaných obrázkov. Vo free verzií tejto apk-y je možné vytvoriť obmedzený počet obrázkov s vodoznakom. Aplikácia je skôr vhodná pre menej technicky zdatných ľudí, pričom generované obrázky sú v slušnej kvalite.

Card image cap
(1)

MidJourney

Aby ste mohli používať tento pokročilý nástroj na AI generovanie obrázkov je nutné použiť beta verziu používajúcu Discord server, kde sa pripojíte do miestnosti (room) pre nováčikov a pomocou správy /imagine keywords (napr. /imagine space forest) si vygenerujete originálny obrázok. Tento nástroj bol vyvinutý americkou firmou ako priama konkurencia ku OpenAI a Stable Diffusion.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com