Top 10 – Najlepšie online služby na posielanie súborov

Služby súborového hostingu sú online platformy, ktoré umožňujú používateľom ukladať, zdieľať a pristupovať k svojim digitálnym súborom cez internet. Služby súborového hostingu môžu byť užitočné na osobné alebo profesionálne účely, napríklad na zálohovanie údajov, spoluprácu na projektoch alebo posielanie veľkých súborov ostatným.

V súčasnosti je k dispozícii mnoho služieb súborového hostingu, pričom každá z nich má svoje vlastné funkcie a výhody. V tomto článku porovnáme 10 populárnych služieb súborového hostingu a zistíme, ako sa líšia z hľadiska úložného priestoru, limitu odosielania, zabezpečenia, jednoduchosti používania a ceny.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(2)

TransferNow

TransferNow je francúzska služba hostingu súborov, ktorá ponúka bezplatné a prémiové plány pre používateľov, ktorí chcú posielať a prijímať súbory online. TransferNow má moderné a intuitívne rozhranie, ktoré používateľom umožňuje vytvárať prenosy alebo hosťovské účty len niekoľkými kliknutiami. Niektoré z funkcií služby TransferNow sú: Bezplatný plán s limitom na odosielanie 4 GB na jeden prenos (až 50 prenosov mesačne). Prémiový plán s limitom 20 GB na prenos (neobmedzený počet prenosov) a 100 GB úložného priestoru. Ochrana heslom a šifrovanie prenosov a hosťovských účtov. Možnosť vypršania platnosti prenosu na dočasné zdieľanie. Prispôsobiteľné e-maily a vstupné stránky na účely budovania značky. Možnosť správy súborov na organizovanie a mazanie súborov. Možnosť zoznamu kontaktov na ukladanie e-mailov príjemcov. TransferNow je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú flexibilný a bezpečný službu hostingu súborov, ktorá dokáže spracovať viacero prenosov a príjemcov bez problémov. Avšak, TransferNow nemusí byť kompatibilný s niektorými prehliadačmi alebo zariadeniami kvôli svojim pokročilým funkciám.

Card image cap
(1)

Úschovňa

Úschovňa je česká služba súborového hostingu, ktorá ponúka bezplatné a platené plány pre používateľov, ktorí chcú nahrávať a zdieľať súbory online. Úschovňa má jednoduché a používateľsky prívetivé rozhranie, ktoré používateľom umožňuje pretiahnuť súbory alebo priečinky do webového prehliadača alebo použiť aplikáciu pre počítače alebo mobilné zariadenia. Niektoré z funkcií Úschovňe sú: Bezplatný plán s 10 GB úložného priestoru a limitom na odosielanie 2 GB na jeden súbor. Platené plány s až 500 GB úložného priestoru a 100 GB limitom na odosielanie jedného súboru. Ochrana heslom a šifrovanie súborov. Možnosť vypršania platnosti súborov na dočasné zdieľanie. Podpora akcelerátora sťahovania na rýchlejšie sťahovanie. Streamovanie video a audio súborov online. Úschovňa je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú spoľahlivú a rýchlu službu hostingu súborov s veľkorysým úložným priestorom a limitom na odosielanie.

Card image cap
(1)

Wetransfer

WeTransfer je holandská služba hostingu súborov, ktorá sa špecializuje na posielanie veľkých súborov prostredníctvom e-mailu. WeTransfer má minimalistický a elegantný dizajn, ktorý uľahčuje používanie každému, kto chce rýchlo a bezpečne zdieľať súbory. Niektoré z funkcií služby WeTransfer sú: Bezplatný plán s limitom na odosielanie 2 GB na jeden prenos. Platený plán s limitom 20 GB na prenos a 1 TB úložného priestoru. Ochrana heslom a šifrovanie prenosov. Možnosť vypršania platnosti prenosu na dočasné zdieľanie. Prispôsobiteľné pozadia a e-maily na účely budovania značky. Možnosť náhľadu súborov pre obrázky a videá. WeTransfer je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú jednoduchú a štýlovú službu hostingu súborov, ktorá si poradí s veľkými súbormi bez registrácie alebo inštalácie. WeTransfer však nemusí byť vhodný pre používateľov, ktorí potrebujú viac úložného priestoru alebo dlhšie obdobia uchovávania.

Card image cap
(1)

Dropbox

Dropbox je americká služba na hosťovanie súborov, ktorá ponúka cloudové úložisko, synchronizáciu súborov, a osobné cloudové služby. Dropbox má široké využitie a dôveryhodnú platformu, ktorá používateľom umožňuje prístup k ich súborom z akéhokoľvek zariadenia, odkiaľkoľvek, kedykoľvek. Niektoré z funkcií služby Dropbox sú: Bezplatný plán s 2 GB úložného priestoru. Platené plány s úložným priestorom až do 3 T. Možnosť zdieľania súborov s kýmkoľvek, dokonca aj s používateľmi, ktorí nie sú používateľmi služby Dropbox. Možnosť zálohovania súborov s históriou verzií a obnovenie. Možnosť spolupráce na súboroch s komentármi, anotáciami, a nástrojmi na úpravu. Možnosť zabezpečenia súborov so šifrovaním, dvojfaktorové overovanie, a vzdialeným vymazaním. Dropbox je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú komplexnú a všestrannú službu hostingu súborov, ktorá si poradí s rôznymi typmi súborov a úloh. Dropbox však nemusí byť najlacnejšou možnosťou pre používateľov, ktorí potrebujú viac úložného priestoru alebo pokročilé funkcie.

Card image cap
(1)

Pcloud

pCloud Transfer je švajčiarska služba hostingu súborov, ktorá sa špecializuje na posielanie veľkých súborov prostredníctvom e-mailu. pCloud Transfer má jednoduché a pohodlné rozhranie, ktoré používateľom umožňuje posielať súbory bez registrácie alebo inštalácie. Niektoré z funkcií služby pCloud Transfer sú: Bezplatná služba bez obmedzenia úložného priestoru. Limit odosielania 5 GB na jeden prenos (až 10 prenosov za deň). Ochrana heslom a šifrovanie prenosov. Možnosť vypršania platnosti prenosu na dočasné zdieľanie. Možnosť e-mailového oznámenia pre odosielateľa a príjemcu. Služba pCloud Transfer je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú rýchlu a jednoduchú službu hostingu súborov, ktorá bez problémov zvládne veľké súbory. Služba pCloud Transfer však nemusí byť vhodná pre používateľov, ktorí potrebujú väčšiu kontrolu nad svojimi súbormi alebo dlhšie obdobia uchovávania.

Card image cap
(1)

SendAnywhere

SendAnywhere je kórejská služba hostingu súborov, ktorá ponúka jednoduché a všestranné prenosy súborov. Služba SendAnywhere má flexibilné a používateľsky prívetivé rozhranie, ktoré používateľom umožňuje posielať súbory prostredníctvom odkazu, e-mailu, QR kódu, alebo medzi zariadeniami. Niektoré z funkcií služby SendAnywhere sú: Bezplatný plán s 10 GB úložného priestoru, Platené plány s úložným priestorom až do 1 TB, Limit odosielania 10 GB na prenos (neobmedzený počet prenosov), Ochrana heslom a šifrovanie prenosov, Možnosť vypršania platnosti prenosu na dočasné zdieľanie, Možnosť e-mailového oznámenia pre odosielateľa a príjemcu. SendAnywhere je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú pohodlnú a prispôsobivú službu hostingu súborov, ktorá dokáže spracovať veľké súbory viacerými metódami. Avšak, SendAnywhere môže vyžadovať inštaláciu alebo registráciu pre niektoré funkcie.

Card image cap
(1)

FileMail

Filemail je nórska služba hostingu súborov, ktorá ponúka rýchle a bezpečné prenosy súborov. Služba Filemail má jednoduché a elegantné rozhranie, ktoré používateľom umožňuje nahrať svoje súbory a vygenerovať odkaz alebo e-mail na ich zdieľanie. Niektoré z funkcií služby Filemail sú: Bezplatný plán s neobmedzeným úložným priestorom, Platené plány s úložným priestorom až do 5 TB, Limit na odosielanie 50 GB na jeden prenos (neobmedzený počet prenosov), Ochrana heslom a šifrovanie prenosov, Možnosť vypršania platnosti prenosu na dočasné zdieľanie, Možnosť e-mailového oznámenia pre odosielateľa a príjemcu. Služba Filemail je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú veľkorysú a spoľahlivú službu hostingu súborov, ktorá dokáže spracovať veľké súbory vysokou rýchlosťou. Avšak, Filemail nemusí ponúkať niektoré pokročilé funkcie, ako je synchronizácia zariadení alebo úprava v cloude.

Card image cap
(0)

Transfer.io

FileTransfer.io je holandská služba hostingu súborov, ktorá ponúka rýchle a bezpečné prenosy súborov. FileTransfer.io má moderné a intuitívne rozhranie, ktoré používateľom umožňuje ťahať a púšťať súbory a generovať odkaz alebo e-mail na ich zdieľanie. Niektoré z funkcií služby FileTransfer.io sú: Bezplatný plán so 6 GB úložného priestoru, Platené plány s úložným priestorom až do 1 TB, Limit na odosielanie 6 GB na jeden prenos (neobmedzené prenosy), Ochrana heslom a šifrovanie prenosov, Možnosť vypršania platnosti prenosu na dočasné zdieľanie, Možnosť e-mailového oznámenia pre odosielateľa a príjemcu. FileTransfer.io je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú jednoduchú a spoľahlivú službu hostingu súborov, ktorá dokáže spracovať veľké súbory vysokou rýchlosťou. Avšak, FileTransfer.io nemusí byť kompatibilný s niektorými staršími prehliadačmi alebo zariadeniami.

Card image cap
(0)

JumpoMail

JumboMail je izraelská služba hostingu súborov, ktorá ponúka kreatívne a zábavné prenosy súborov. JumboMail má farebné a hravé rozhranie, ktoré umožňuje používateľom prispôsobiť si súbory pomocou nálepiek, hudbou, alebo videozprávami. Niektoré z funkcií služby JumboMail sú: Bezplatný plán s 5 GB úložného priestoru, Platené plány s až 20 GB úložného priestoru, Limit na odosielanie 5 GB na prenos (neobmedzený počet prenosov), Ochrana heslom a šifrovanie prenosov, Možnosť vypršania platnosti prenosu na dočasné zdieľanie, Možnosť e-mailového oznámenia pre odosielateľa a príjemcu. JumboMail je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú jedinečnú a príjemnú službu hostingu súborov, ktorá si poradí s veľkými súbormi s personalizáciou. Avšak, JumboMail nemusí byť vhodný na profesionálne alebo formálne účely.

Card image cap
(0)

TransferXL

TransferXL je holandská služba hostingu súborov, ktorá ponúka jednoduché a všestranné prenosy súborov. TransferXL má flexibilné a používateľsky prívetivé rozhranie, ktoré umožňuje používateľom nahrať svoje súbory a vygenerovať odkaz alebo e-mail na ich zdieľanie. Niektoré z funkcií služby TransferXL sú: Bezplatný plán s 5 GB úložného priestoru, Platené plány s až 100 GB úložného priestoru, Limit na odosielanie 100 GB na jeden prenos (neobmedzené prenosy), Ochrana heslom a šifrovanie prenosov, Možnosť vypršania platnosti prenosu na dočasné zdieľanie, Možnosť e-mailového oznámenia pre odosielateľa a príjemcu. TransferXL je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú pohodlnú a prispôsobivú službu hostingu súborov, ktorá dokáže spracovať veľké súbory viacerými metódami. Avšak, TransferXL môže vyžadovať registráciu alebo inštaláciu niektorých funkcií.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com