streda, 1 mája, 2024
ÚvodZaujímavostiTop 10 - Najdivnejšie miesta na Zemi

Top 10 – Najdivnejšie miesta na Zemi

Ak hľadáte očarujúce, ohromujúce a tajomné miesta, ktoré by ste chceli navštíviť, svet ich má v ponuke mnoho. Ak však hľadáte miesta, ktoré vás ohúria svojou nezvyčajnosťou, museli by ste hľadať o čosi dlhšie. Všetky čudesné miesta majú svoje príbehy, ktoré by ste mali spoznať ešte predtým, ako ich navštívite. Tu je náš zoznam 10 najdivnejších miest na svete, ktoré vás jednoznačne ohromia!

Zvoľ top desiatku

(2)

Brána do pekla, Turkmenistan

Ak ste niekedy chceli navštíviť pekelné brány, môžete to spraviť na Zemi. Síce nejde o skutočnú Bránu do pekla, no určite sa tomu podobá. Turkménsko plánuje čoskoro uzavrieť plynový kráter zodpovedný za tento úkaz, čiže sa budete asi musieť poponáhľať. Kráter horí už desaťročia a vytvára jeden z najdivnejších úkazov na našej planéte a mnohí návštevníci sa hrnú, aby si mohli túto bránu do pekla ešte odfotiť.

(1)

Kamenný les, Čína

Kamenný les nie je ako každý iný les, je totižto plný kameňov, ako tomu už pravdaže nasvedčuje názov. Zaujímavosťou je to, že kamene zabrali približne 100 000 akrov pôdy, čo spôsobuje domnienku, že kamene sa sťa vynorili zo zeme. Všetky skaly sú vápencové a majú veľmi zvláštne tvary, čo v návštevníkoch vyvoláva pocit úžasu a tajomstva.

(1)

Pamukkale, Turecko

Pamukkale doslova znamená "hrad z bavlny" a zdá sa, že je to mimoriadne vhodný názov pre túto neuveriteľnú sieť termálnych vôd v západnom Turecku. Geotermálny fenomén lákal návštevníkov hľadajúcich omladenie už celé stáročia. Štatút svetového dedičstva UNESCO zabezpečil, že táto oblasť bola zachovaná a chránená. Neďaleké zrúcaniny Hierapolisu nemusia byť pre všetkých, ale Bavlnený hrad určite poteší každého.

(0)

Nazca Lines, Peru

Len málo miest na svete je tak zvláštnych a tajomných ako masívne kresby vytesané do púšte v južnom Peru. Geoglyfy, známe ako línie Nazca, sa skladajú z jednoduchých čiar a vírov až po zložitejšie tvary. Nikto s istotou nevie, prečo sa tam nachádzajú, hoci vedci predpokladajú, že väčšinu geoglyfov vytvorili ľudia z Nazcy, ktorí v tejto oblasti žili v rokoch 1 až 700 n. l. Dnes sa mnohí domnievajú, že vrypy boli súčasťou rituálnych praktík tejto starovekej civilizácie. (Priaznivci konšpiračných teórií tvrdia, že ich vytvorili mimozemšťania).

(0)

Jazero Hillier, Austrália

Netvrdíme, že sme odborníci na limnológiu, ale o jazerách vieme dosť na to, aby sme vedeli, že nezvyknú byť ružové, a to nie prirodzený odtieň ružovej, ale extrémne sýta ružová. Reč ide o jazero Hillierna okraji ostrova Middle Island v Západnej Austrálii. Riasy, halobaktérie a iné mikróby vytvárajú túto neuveriteľnú scenériu, v ktorej by sa dalo bezpečne plávať, keby ste sa do vody skutočne dostali. Nie je to však najjednoduchšie miesto, takže vyhliadkové lety sú v podstate najlepšou možnosťou.

(0)

Červená pláž, Panjin Čína

V Číne existuje tématická červená pláž, presnejšie v meste Panjin. Daná pláž vďaka svojmu žiarivému červenému odtieňu vyzerá ako scéna z filmu čarov a mágie. Červená pláž je súčasťou najväčšej mokrade na svete (čo je tiež veľmi nezvyčajné) a farba pochádza z rastliny Suaeda Salsa, ktorá je jedným z mála druhov, ktorým sa darí vo vysoko alkalickej pôde. Nemusíte rozumieť vedeckým poznatkom, stačí oceniť jej krásu.

(0)

Thórova studňa

Thórova studňa je objektívne príťažlivejší názov než "odtoková rúra Pacifiku", ako ju niektorí ľudia hovoriaci anglicky nazývajú. Reč ide o úkaz podobný morskej čiernej diere, takže sa v nej nepokúšajte plávať. Táto drsná čadičová diera sa nachádza niekoľko míľ južne od mesta Yachats v scénickej oblasti Cape Perpetua v štáte Oregon.

(0)

Krivý les, Poľsko

Malá plocha s približne 500 borovicami v meste Štetín sa stala obľúbenou atrakciou pre mnohých turistov. Všetky stromy sú zakrivené a čudesne pokrútené, aj preto ten názov. Stromy sa od základne ohýbajú pod uhlom 90 stupňov a potom, ako rastú do výšky, sa narovnávajú. Dôvod tohto javu je stále neznámy, ale niektorí si myslia, že je to spôsobené snehovými búrkami, a iní si myslia, že ide o špeciálnu techniku výsadby.

(0)

Obrov chodník, Severné Írsko

Podľa legendy v tejto krajine kedysi žili obri a postavili Obrov chodník, ide o súbor približne 40 000 rovnomerne tvarovaných čadičových stĺpov vystupujúcich z mora v Severnom Írsku. Vydajte sa na túru po kopcoch a pozrite si túto úžasnú pamiatku zapísanú na zozname svetového dedičstva UNESCO. Príbehy o obroch môžu znieť absurdne, ale keď vidíte tieto starobylé kamene, nejeden im začne aspoň kúsoček veriť.

(0)

Gejzír Fly, USA

Neprehliadnite tento farebný šesťmetrový gejzír, ktorý uprostred nevadskej púšte z akéhosi dôvodu neustále vystreľuje vodu do vzduchu. Nazvali ho náhodným zázrakom, ale nič také úžasné nemôže byť náhodou. Jediný spôsob, ako ho vidieť vlastnými očami, je súkromná prehliadka s organizáciou Friends of Black Rock High Rock.

ARGO
ARGOhttps://www.argo.sk
Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com
PODOBNÉ PRÍSPEVKY

POPULÁRNE PRÍSPEVKY

ORIGINÁLNA POTLAČ