Top 10 – Nápady na pasívny príjem

Pasívny príjem je pre mnohých bájkou či mýtickou bytosťou, dosiahnuť ho však nie je nemožné: dôležitým bodom je vlastniť niečo, či už hmotné alebo nehmotné, čo dokážete poskytovať pravidelne pre plácu. Pasívnosť daného príjmu však musí spočívať v tom, že peniaze získavate za minimálne množstvo stráveného času. Ako teda na to? Nižšie sa s vami podelíme o desať dosiahnuteľných možností toho, ako sa môžete k pasívnemu príjmu dostať.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(0)

Staň sa blogerom alebo influencerom

Asi najjednoduchší a najrýchlejšie možný spôsob ako môžete začať získavať pasívny príjem je stať sa blogerom, prípadne influencerom. Síce nejde o najpasívnejší možný príjem, nemusíte za takouto prácou tráviť 5 až 6 dní v práci a to minimálne 8 hodín + dochádzaním za prácou. Začiatky sú zložité a pokiaľ nemáte šťastie či neodolateľný šarm, prípadne talent, môže to potrvať dlhé mesiace, kým sa to všetko oplatí a investícia času sa vám vráti a to vo forme pasívneho príjmu. Je to príjem, ktorý sa môže stať takmer plne pasívnym, musíte si ho však vydobyť a zaslúžiť od svojich fanúšikov.

Card image cap
(0)

Vyučujte a predávajte kurzy online

Dnes je predaj kurzov online jednoduchším než kedykoľvek predtým. Či už ide o matematiku, marketing, kreslenie, biznis a pod., môžete si natočiť kurzy a začať ich predávať bez výrazných obmedzení. Kurzy môžete predávať cez internet do nekonečna, teda bez toho, aby ste držali akékoľvek zásoby, vlastnili sklad, museli zaobstarávať logistiku a pod. Dôležitou predispozíciou je: mať znalosti, skúsenosť vo vysvetľovaní, mať štruktúru a poskytovať užitočné, zaujímavé a použiteľné informácie.Ako väčšina iných pasívnych príjmov, aj v tomto prípade si to spočiatku vyžaduje časovú ale aj peňažnú investíciu. Nech sa na to už pozeráte z akéhokoľvek uhla pohľadu, vyučovanie online kurzu je skvelý spôsob, ako generovať pasívny príjem s nízkymi počiatočnými nákladmi.

Card image cap
(0)

Predaj ručne robených vecí

Existujú stovky internetových stránok, na ktorých môžete začať predávať svoje výrobky. Niektoré obchody ručne robených vecí sú špecializované na určité kategórie, drvivá väčšina najznámejších vám však umožní predávať čokoľvek chcete a fungujú teda ako supermarket. Sashe, Etsy, Amazon, eBay, AliExpress a iné poskytujú rôzne služby a cenníky, je preto dôležité si ich ešte vopred preštudovať - čo vám môžu ponúknuť, čo si môžete dovoliť pri predávaní ako aj pravidlá, ktoré by ste v žiadnom prípade nemali porušovať. Na výrobu a predaj ručne robených vecí, ako napr. tričká, keramika, drevené výrobky a pod. budete musieť investovať najprv do materiálu a času. Následne si budete chcieť vytvoriť internetový obchod ako aj značku, kde si následne budete predávať vaše produkty.

Card image cap
(0)

Affiliate marketing

Affiliate marketing (ako napr. Dognet) spočíva v odporúčaní produktu alebo služieb verejnosti. Ide o jeden z mnohých možných zdrojov pasívneho príjmu, pri ktorom získate províziu vždy, keď niekto použije váš odporúčací odkaz na nákup odporúčaného produktu alebo služby. Pri affiliate marketingu sa staráte hlavne o marketing, neriešite teda objednávky ani vývoj produktov, je to nízkorizikové nakoľko nemáte žiadne náklady a získavať môžete z predaju bez akejkoľvek počiatočnej investície.

Card image cap
(0)

Predávajte tričká a iný merch

Tzv. Print-on-Demand je spôsob predaja tričiek, čiapok, mikín a iného merchu a to bez toho, aby ste sa museli zaoberať skladovými zásobami a realizáciou. Jediné čo vám stačí je vybrať si poskytovateľa týchto služieb, ako napr. Printful, Printify alebo Gelato. Následne nahrávate obrázky, vyberiete si produkty, ktoré chcete predávať, a inzerujete ich v obchode. Nemanažujete teda zásoby, nesplňujete objednávky a ak ste marketingovo založený človek s originalitou, takýto spôsob pasívneho príjmu sa vám môže zapáčiť.

Card image cap
(0)

Vytvorte si vlastnú aplikáciu

Vytvorenie aplikácie, teda programu alebo dokonca hry by mohlo byť spôsobom, ako investovať čas a následne pravidelne získavať odmeny v dlhodobom horizonte. Speňaženie aplikácie môže byť relatívne jednoduché, je určite potrebné však vopred porozmýšľať, ako ju speňažiť, kde ohradiť funkcionality bezplatnej aplikácie a pod.

Card image cap
(0)

Predaj fotiek

Predaj fotografií online pravdepodobne nie je pre mnohých tým najočividnejším spôsobom, ako si vytvoriť pasívny príjem, no použiteľné a pútavé fotografie sú skvelým spôsobom ako sa k nemu dostať. Menovite môžeme spomenúť stránky ako napr. gettyimages, Alamy, shutterstock a iné, kde na komerčné a iné účely musia používatelia ako aj spoločnosti platiť za licencie, vďaka čomu fotografi získavajú pasívny príjem z ich minulých prác. Pre predaj však musíte byť schválený vami vybranou platformou.

Card image cap
(0)

Prenajmite veci v domácnosti

Nechcete prenajímať vlastnú nehnuteľnosť? Čo tak prenajímať užitočné veci napr. na Bazoši? Od kosačky na trávu po mechanické či elektrické náradie, skrinku s náradím, stany či veľké chladiace boxy. Sústreďte sa na predmety, ktoré sú užitočné, drahé, veľké, ťažko skladovateľné, prípadne sezónne vyhľadávané, ktoré ľudia potrebujú na krátky čas no málokto ich pritom má (kvôli cene, neskladnosti a pod.), nakoľko je lepšie si od niekoho požičať, prípadne prenajať. Dbajte na marketing, oslovovanie, zviditeľnenie svojich produktov.

Card image cap
(0)

Sponzorované príspevky na sociálnych sieťach

Speňažte svojich sledovateľov na Instagrame, TikToku či FB. Vyhľadávajte a/alebo buďte vyhľadávaní značkami a spoločnosťami, ktoré sa chcú zviditeľniť rôznymi marketingovými spôsobmi, tie vám zaplatia za uverejnenie príspevku o ich produkte či službe. Profil však musí byť aktívny a dostatočne lákavý pre publikum. Vyžaduje si to čas a postupné budovanie svojho profilu aktivitou.

Card image cap
(0)

Prenajmite dom alebo byt

Táto jednoduchá stratégia využíva priestor, ktorý možno vôbec nevyužívate. Daný priestor môžete meniť na peniaze bez stráveného času. Ak sa chystáte na leto odísť alebo možno len chcete odcestovať na dlhší čas, zvážte prenájom svojho súčasného bytu alebo domu, kým budete preč.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com