piatok, 12 apríla, 2024
ÚvodZaujímavostiTop 10 - Najkrajšie mestá na svete

Top 10 – Najkrajšie mestá na svete

Jedného dňa maliar Francis Bacon poznamenal: „Krása je subjektívna“. V podstate záleží na tom, kto sa pozerá, čo oceňuje a aké to má naňho dojmy. Ako teda môžeme objektívne hodnotiť krásu miest a ich atrakcie pre cestovateľov? Je to zložité, ale možno nad tým netreba až tak premýšľať, predsa len si pozrite náš zoznam 10 najkrajších miest na svete a sami uvidíte, že s výberom nemôžete nesúhlasiť.

Zvoľ top desiatku

(2)

Paríž

Paríž, najčarovnejšie a najelegantnejšie zo všetkých miest nielen Európy ale aj sveta, oslňuje svojimi monumentálnymi námestiami, starobylými kostolmi, slávnymi bulvármi, Seinou a jej romantickými mostmi, nádhernými palácmi a pôvabnými uličkami Montmartru. Dlhá veta, ale ani zďaleka neopisuje všetko, čo Paríž má.Mesto svetla inšpirovalo nielen umelcov, spisovateľov, básnikov a skladateľov, ale aj mnohé iné svetové metropoly, ktoré túžia mať svoje vlastné Elyzejské polia. Či už sa budete plaviť po Seine alebo si vychutnávať výhľad z kaviarenskej terasy, uvidíte, prečo je Paríž mestom, ktoré si získalo srdcia mnohých.

(1)

Kodaň

Kodaň je mesto, ktoré mnohí majú veľmi radi. Je to očarujúce mesto a je radosť ho objavovať. So svojimi atrakciami, ako sú záhrady Tivoli, Nyhavn, Malá morská víla a nespočetné množstvo kanálov, Kodaň sa určite radí medzi najkrajšie mestá v Európe. Pri potulkách po nej sa cítite ako v rozprávke. Jednou z najmalebnejších pamiatok v celej Škandinávii je práve Nyhavn. Tento kanál v Starom meste musíte pri návšteve Kodane vidieť. Farebné mestské domy zo 17. storočia lemujú nábrežie s historickými plachetnicami zakotvenými pozdĺž nábrežia. Tieto meštianske domy sú jedinečné, pretože sú vymaľované pestrými farbami.

(1)

Petrohrad

Petrohrad je mesto, ktoré oslňuje svojou cisárskou nádherou a umeleckým duchom, palácmi a múzeami, ktoré odrážajú jeho bohatú históriu. Petrohrad je známy svojimi pamiatkami a atrakciami, ako sú Ermitáž, Petropavlovská pevnosť, Kostol Spasiteľa na rozliatej krvi a Mariinské divadlo. Petrohrad je tiež mestom romantiky a tajomstva, kde môžete obdivovať biele noci, mosty a kanály.

(1)

Kjóto, Japonsko

Kjóto je mesto, ktoré uchováva podstatu japonskej kultúry a tradícií, s chrámami a záhradami, ktoré sú ukážkou krásy a harmónie. Kjóto je známe svojimi pamiatkami a atrakciami, ako sú Kinkakudži (Chrám zlatého pavilónu), Fushimi Inari Taisha (svätyňa s tisíckami brán torii), Arashiyama (bambusový les) a Gion (štvrť gejší). Kjóto je tiež mestom festivalov a kuchyne, kde si môžete vychutnať čerešňové kvety, lampióny, čajové obrady a kaiseki.

(0)

Rím

Mesto Rím, ktoré sa rozprestiera na siedmich kopcoch nad riekou Tiber, je bohatou zbierkou starovekých pamiatok, ktoré sú ukážkou veľkoleposti klasickej architektúry z čias ešte starovekého Ríma, a zdobia niektoré z najkrajších námestí a ulíc na svete. Samozrejme, každý prichádza do Večného mesta pre jeho slávne pamiatky a pamätihodnosti, ktoré každý musí vidieť, ako napríklad Vatikán s Bazilikou svätého Petra, Koloseum s priľahlým Forum Romanum a Piazza Navona s neďalekou fontánou di Trevi. Nenechajte si však ujsť ani menej známu štvrť Trastevere, plnú pôvabných palácov, malebných uličiek a krásnych domov zdobených kvetinovými truhlicami.

(0)

Benátky

Benátky sú mestom, ktoré akoby sa vznášalo na vode, so sieťou kanálov a mostov, ktoré spájajú jeho ostrovy. Benátky sú známe svojím umeleckým a architektonickým dedičstvom, ako sú Bazilika svätého Marka, Dóžov palác a most Rialto. Benátky sú tiež mestom romantiky, kde si môžete vychutnať jazdu na gondole, festival karnevalových másk alebo pohár prosecca.

(0)

San Francisco

San Francisco je mesto, v ktorom sa spájajú prírodné krásy a mestský šarm, s kopcovitými ulicami a ikonickými pamiatkami. San Francisco je známe svojou kultúrnou rozmanitosťou a inováciami, napríklad mostom Golden Gate, ostrovom Alcatraz, čínskou štvrťou a Silicon Valley. San Francisco je tiež mestom zábavy, kde môžete navštíviť turistickú zónu Fisherman's Wharf, previezť sa lanovkou alebo pozrieť zápas domácich Giants.

(0)

Sydney

Sydney je mesto, ktoré predstavuje to najlepšie z austrálskeho životného štýlu a scenérie s nádherným prístavom a piesočnatými plážami. Sydney je známe svojimi pamiatkami a atrakciami, ako je napríklad Sydney Opera House, Sydney Harbour Bridge, Bondi Beach a Taronga Zoo. Sydney je tiež mestom kultúry a zábavy, kde si môžete vychutnať festivaly, múzeá, divadlá a reštaurácie.

(0)

Kapské Mesto

Kapské Mesto je mesto, ktoré ponúka nádherné výhľady a rozmanité zážitky vďaka horám a plážam, ktoré obklopujú jeho živé centrum mesta. Kapské Mesto je známe svojimi pamiatkami a atrakciami, ako sú ostrov Robben, pláž Boulders (kde môžete vidieť tučniaky) a botanická záhrada Kirstenbosch. Kapské Mesto je tiež mestom dobrodružstva a kultúry, kde si môžete vychutnať turistiku, surfovanie, ochutnávkuvína, umelecké galérie, trhy či hudbu.

(0)

Praha

Praha je mesto, ktoré poteší všetky vaše zmysly svojím rozprávkovým pôvabom a gotickou eleganciou. Praha, prezývaná "mesto tisícich veží", má nádherne zachované historické pamiatky prakticky zo všetkých historických období. Najznámejšou atrakciou je úžasne elegantný Karlov most, ktorý prechádza cez rieku Vltavu, ale rovnako pôsobivé je aj úžasne krásne Staromestské námestie a Pražský hrad. Dláždené ulice a atmosférické uličky, ktoré sa kľukatia mestom, kúzlo Prahy ešte znásobujú. Praha je mestom kultúry a nočného života, kde si môžete vychutnať klasickú hudbu, džezové kluby, pivnice a hlavne krčmy.

ARGO
ARGOhttps://www.argo.sk
Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com
PODOBNÉ PRÍSPEVKY

POPULÁRNE PRÍSPEVKY

ORIGINÁLNA POTLAČ