Top 10 – Najlepšia slice of life manga a anime

Radi čítate alebo sledujete príbehy, ktoré opisujú každodenný život obyčajných ľudí? Baví vás sledovať, ako riešia svoje vzťahy, emócie, výzvy a radosti? Práve o tom je “slice of life” žáner. Slice of life je žáner mangy a anime, ktorý sa zameriava skôr na realistické a všedné aspekty života než na tie fantastické alebo dramatické. Často majú humorný, srdcervúci alebo príbuzný tón a môžu sa týkať rôznych tém, napríklad romantiky, komédie, školy, rodiny a ďalších. Ako si však pri takom množstve mang a anime slice of life vybrať tie najlepšie pre vás? V tomto článku vám predstavíme 10 najlepších slice of life mang a anime na základe ich popularity, kvality a recenzií. Povieme vám aj viac o ich deji, postavách a štýle. Ak teda chcete objaviť najlepšie slice of life mangy a anime a ako si ich užiť, čítajte ďalej a pripravte sa ponoriť sa do života iných!

Zvoľ top desiatku

(1)

Flying witch

Flying Witch je komédia a slice of life manga a anime, ktoré začali vychádzať v roku 2012. Napísala a ilustrovala ju Chihiro Ishizuka. Manga a anime sledujú život Makoto Kowaty, 15-ročnej čarodejnice, ktorá sa spolu so svojou mačkou a bratrancami presťahuje na vidiek. Manga a anime zobrazujú aj interakcie Makoto s inými čarodejnicami, magickými bytosťami a ľuďmi. Lietajúca čarodejnica je manga a anime, pri ktorých si oddýchnete a očarí vás jednoduchými a rozmarnými príbehmi postáv.

(1)

Orange

Orange je romantická a slice of life manga a anime, ktorá sa začala v roku 2012. Napísal a ilustroval ju Ichigo Takano. Manga a anime sa točí okolo Naho Takamiya, stredoškoláčky, ktorá dostane list od svojho budúceho ja, v ktorom ju varuje pred tragédiou, ktorá postihne jej spolužiaka Kakeru Naruseho. Manga a anime tiež ukazujú, ako sa Naho a jej priatelia snažia zmeniť budúcnosť a zachrániť Kakerua pred jeho osudom. Orange je manga a anime, ktoré vo vás vzbudia nádej a zlomia vám srdce krásnym a trpko-sladkým príbehom postáv.

(1)

A Silent Voice

Tichý hlas je dráma a slice of life manga a anime film, ktorý sa začal v roku 2013. Jej autorom a ilustrátorom je Yoshitoki Oima. Manga a anime film rozprávajú príbeh Shoya Ishida, chlapca, ktorý na základnej škole šikanuje Shoko Nishimiya, nepočujúce dievča. Po rokoch sa ju snaží odškodniť a čeliť vlastnej vine a vykúpeniu. Tichý hlas je manga a anime film, ktorý vo vás vyvolá emócie a dojatie vďaka silnému a dojímavému posolstvu príbehu.

(0)

Nichijou

Nichijou je komédia a anime zo života, ktoré sa vysielalo v roku 2011. Je založené na rovnomennej mange od Keiichiho Arawiho. Anime sleduje každodenný život skupiny stredoškolákov a ich učiteľov, ako aj dievčaťa s robotom a jeho vynálezcu. Toto anime je známe svojimi absurdnými a vtipnými situáciami, farebnou a výraznou animáciou a chytľavým a optimistickým soundtrackom. Nichijou je anime, ktoré vás rozosmeje nahlas a rozjasní vám deň.

(0)

Komi Can’t Communicate

Komi Can't Communicate je romantická a slice of life manga, ktorá začala vychádzať v roku 2015. Napísal a ilustroval ju Tomohito Oda. Manga rozpráva príbeh Shouko Komi, krásneho a obľúbeného dievčaťa, ktoré má poruchu komunikácie, kvôli ktorej nedokáže hovoriť s ostatnými. Stretáva Hitohita Tadana, obyčajného chlapca, ktorý jej rozumie, a ten sa jej rozhodne pomôcť dosiahnuť jej cieľ - nájsť si 100 priateľov. Komi nevie komunikovať je manga, ktorá vás prinúti usmievať sa a fandiť rozkošnej dvojici.

(0)

Kaguya-sama: Love is War

Kaguya-sama: Love is War je komédia a slice of life manga a anime, ktoré sa začali vydávať v roku 2015. Napísala a ilustrovala ju Aka Akasaka. Manga a anime sa točí okolo Kaguya Shinomiya a Miyuki Shirogane, dvoch geniálnych študentiek, ktoré vedú prestížnu akadémiu Shuchiin. Chovajú k sebe city, ale sú príliš hrdé na to, aby sa priznali, a tak sa pustia do súboja o to, aby sa ten druhý priznal ako prvý. Kaguya-sama: Láska je vojna je manga a anime, ktoré vás rozosmejú a potešia šikovnými a roztomilými výčinmi hlavných hrdinov.

(0)

Bakuman

Bakuman je dráma a anime, ktoré vzniklo v roku 2008. Napísal ju Tsugumi Ohba a ilustroval Takeši Obata, teda to isté duo, ktoré stojí za Death Note. Manga a anime sledujú cestu Moritaka Mashira a Akita Takagiho, dvoch ambicióznych umelcov mangy, ktorých cieľom je vytvoriť populárnu mangu a splniť si svoje sny. Bakuman je manga a anime, ktoré vás inšpirujú a fascinujú svetom tvorby mangy.

(0)

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon je komédia a slice of life manga a anime, ktoré začali vychádzať v roku 2013. Jej autorom a ilustrátorom je Coolkyousinnjya. Manga a anime sa sústreďujú na Tohru, draka, ktorý sa dokáže premeniť na ľudské dievča, a Kobajašiho, pracovníka kancelárie, ktorý jej zachráni život a pozve ju, aby s ňou žila ako slúžka. V mange a anime vystupujú aj ďalší draci, ktorí sa k nim pridávajú pri ich každodenných dobrodružstvách. Kobayashi-san Chi no Maid Dragon je manga a anime, ktoré vás pobavia a očaria vtipnými a hrejivými interakciami postáv.

(0)

Gabriel Dropout

Gabriel Dropout je komédia a slice of life manga a anime, ktoré začali vychádzať v roku 2014. Jej autorom a ilustrátorom je Ukami. Manga a anime zobrazujú životy štyroch anjelov a démonov, ktorí v rámci výcviku navštevujú ľudskú strednú školu. Nakoniec sa však správajú inak, než ako boli ich pôvodné úlohy, napríklad Gabriel, anjel, ktorý sa stane lenivým a závislým hráčom, alebo Satanichia, démon, ktorý zlyháva v tom, že je zlý. Gabriel Dropout je manga a anime, ktoré vás pobaví a poteší veselými a roztomilými výčinmi postáv.

(0)

Beastars

Beastars je dráma a slice of life manga a anime, ktoré sa začali vysielať v roku 2016. Napísala a ilustrovala ju Paru Itagaki. Manga a anime sa odohrávajú vo svete, kde antropomorfné zvieratá žijú v spoločnosti rozdelenej na mäsožravcov a bylinožravcov. Manga a anime sa zameriavajú na Legoshiho, sivého vlka, ktorý navštevuje Cherryton Academy, prestížnu internátnu školu. Manga a anime sa zaoberajú aj témami identity, predsudkov, lásky a priateľstva medzi rôznymi postavami. Beastars je manga a anime, ktoré vás zaujmú a ohromia komplexným a realistickým vykreslením postáv.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com