Top 10 – Najlepšia manga 2023

Manga je čoraz populárnejšia forma japonského komiksu, ktorá pravidelne získava milióny čitateľov na celom svete. Či už ste fanúšikom akcie, romantiky, komédie, hororu alebo niečoho medzi tým, existuje na to manga. Ako si však vybrať tú správnu mangu? Zostavili sme zoznam 10 najlepších máng v roku 2023, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ide o mangy, ktoré si získali uznanie z dobrého dôvodu – či už vďaka svojmu úžasnému umeniu, pútavým príbehom alebo obom zároveň. Niektoré z nich sú novinky, iné sú však klasiky, ktoré boli znovu vydané alebo nedávno adaptované do anime. Bez ohľadu na to, aký je váš vkus, v tomto zozname si určite nájdete niečo, čo vás poteší.

Zvoľ top desiatku

(1)

SPY x FAMILY

Veselá a hrejivá manga, ktorá sa točí okolo falošnej rodiny zloženej zo špióna, zabijaka a telepata. Spoločne sa snažia udržať pred sebou tajomstvá, pričom čelia rôznym výzvam a nepriateľom. SPY x FAMILY je zábavná a inteligentná manga, v ktorej sa mieša komédia, akcia a slice-of-life s rozkošným umením a milými postavami.

(1)

Kaiju No. 8

Kaiju No. 8 je monster manga, ktorá sa odohráva vo svete, kde na Japonsko často útočia obrovské tvory nazývané kaiju. Manga sleduje Kafku Hibina, muža v strednom veku, ktorý pracuje ako čistič kaiju, ale sníva o tom, že sa stane členom obranných síl kaiju. Jeho život sa zmení, keď sa nakazí záhadným parazitom, ktorý mu dáva schopnosť premeniť sa na mocné humanoidné kaiju. Kaiju No. 8 je zábavná a vzrušujúca manga, v ktorej sa mieša komédia, akcia a dráma s pôsobivou kresbou a sympatickými postavami.

(1)

Chainsaw Man

Chainsaw Man je temná a akčná manga, ktorá sleduje Denjiho, mladého muža, ten sa po spojení so svojím domácim miláčikom, psom s motorovou pílou Pochitom stane lovcom diablov. Pripojí sa k vládnej organizácii, ktorá sa zaoberá diablami ohrozujúcimi ľudstvo. Chainsaw Man je jedinečná a nepredvídateľná manga, v ktorej sa mieša horor, komédia a romantika s úžasnou kresbou a nezabudnuteľnými postavami.

(1)

Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen je temná a napínavá manga, ktorá sleduje Yujiho Itadoriho. Ten sa stane hostiteľom mocného démona menom Sukuna. Pridá sa k tajnej organizácii čarodejníkov, ktorí bojujú proti kliatbam ohrozujúcim ľudstvo. Jujutsu Kaisen je jednou z najpopulárnejších a najoceňovanejších máng posledných rokov. K júlu 2023 presiahol 80 miliónov výtlačkov.

(0)

Tokyo Revengers

Tokyo Revengers je manga o cestovaní v čase, ktorá rozpráva príbeh Takemičiho Hanagakiho, ktorý sa dozvedel, že jeho bývalá priateľka zomrela v spore, do ktorého bol zapletený Tokijský gang. Skočí späť v čase do čias, keď chodil s Hinatou na strednej škole. Rozhodne sa urobiť všetko pre to, aby zabránil jej smrti a zmenil svoj osud. Tokyo Revengers je strhujúca a emotívna manga, v ktorej sa mieša akcia, dráma a romantika s úžasnou kresbou a nezabudnuteľnými postavami.

(0)

One Piece

One Piece je legendárna manga, ktorá sleduje Monkey D. Luffyho, chlapca, ktorý sníva o tom, že sa stane kráľom všetkých pirátov. So svojou posádkou, pirátmi zo slameného klobúka, sa vydáva na plavbu, aby našiel One Piece, najväčší poklad, ktorý zanechal predchádzajúci kráľ pirátov Gol D. Roger. One Piece je epická a dobrodružná manga, ktorá od júla 2023 obsahuje viac ako 1000 kapitol. Manga bola tiež adaptovaná do anime seriálu spoločnosťou Toei Animation, ktorý sa vysiela od roku 1999.

(0)

My Hero Academia

My Hero Academia je superhrdinská manga, ktorá sa odohráva vo svete, kde má väčšina ľudí superschopnosti. Manga sleduje chlapca, ktorý zdedil silu All Might, najväčšieho hrdinu na svete. Nastúpi na U.A. High School, prestížnu akadémiu pre začínajúcich hrdinov, a spolu so svojimi spolužiakmi a mentormi čelí rôznym výzvam a zloduchom. My Hero Academia je napínavá manga, ktorá zobrazuje silu odvahy a priateľstva.

(0)

Kingdom

Kingdom je historická manga zobrazujúca obdobie v starovekej Číne. Príbeh zobrazuje život Xina, mladú sirotu, ktorá sníva o tom, že sa stane veľkým generálom. Pridá sa k armáde Čchin, jedného zo siedmich štátov, ktoré bojujú o nadvládu. Kráľovstvo je realistická a historická manga zobrazujúca slávu a tragédiu vojny, ako aj ambície a lojalitu.

(0)

Blue Lock

Športová manga, Blue Lock opisuje kontroverzný projekt, cieľom ktorého je vytvoriť najlepšieho a najegoistickejšieho útočníka na svete. Príbeh sa sústreďuje okolo stredoškolského futbalistu, ktorý sa zapojí do projektu a čelí silnej konkurencii a výzvam zo strany 299 ďalších hráčov.

(0)

Mystery to Iu Nakare

Mystery to Iu Nakare je mysteriózna manga, ktorá sleduje Rei Kurodu, geniálneho detektíva, ten rieši rôzne prípady pomocou svojich dedukčných schopností a intuície. Sprevádza ho jeho priateľka z detstva Akane Kodžima, novinárka, ktorá mu pomáha pri vyšetrovaní. Mystery to Iu Nakare je pútavá a inteligentná manga, ktorá predstavuje zaujímavé hádanky a zvraty, ako aj príbehy a vzťahy postáv.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com