Top 10 – Najlepšia manga podobná Elfen Lied

Ste fanúšikom Elfen Lied, temnej a relatívne brutálnej mangy, ktorá sleduje príbeh Lucy? Ak hľadáte ďalšie mangy, ktoré majú podobné prvky hororu, gore, tragédie, romantiky ako aj psychologickej drámy, potom je tento článok určený práve vám. Prinášame vám 10 mang podobných Elfen Lied, ktoré vás upútajú napínavými zápletkami, podmanivými postavami a šokujúcimi zvratmi. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(0)

Battle Angel Alita

Alita je kyborg so stratou pamäti. Nájde ju Ido, odborník na kybermedicínu, ktorý jej pomôže s jej problémom. Alita má prirodzený talent na bojové umenie Panzer Kunst a stáva sa lovkyňou odmien v pútavom dystopickom svete. Príbeh obsahuje všetky potrebné elementy na to, aby vás upútal na dlhé hodiny čítania.

Card image cap
(0)

Blood+

Saya Otonashi je stredoškoláčka, ktorá trpí anémiou a amnéziou. Do cesty sa jej dostáva Hagi, záhadný muž, ktorý tvrdí, že je jej ochranca. Saya sa vydáva na cestu, aby získala späť svoju minulosť a zastavila svoje dvojča Divu. Manga je známa svojim desivým a tragickým príbehom, ktorý obsahuje prvky hororu, gore, tragédie, romantiky a tajomstva.

Card image cap
(0)

Claymore

Claymore sa odohráva v stredovekom svete, kde ľudí lovia démoni meniaci podobu, nazývaní Yoma. Tajomná organizácia vytvára napoly ľudských, napoly jomských bojovníkov, ktorí za odmenu lovia Yomu. Príbeh sa zameriava na Clare, Claymore, ktorá sa naplniť svoju vendetu. Očakávajte akciu, horor, tragédiu, prvky drámy či motívy priateľstva.

Card image cap
(0)

Deadman Wonderland

V zvrátenom väzenskom zábavnom parku sú väzni nútení hrať životu nebezpečné hry pre zábavu verejnosti. Jedným z väzňov je aj Ganta Igarashi, chlapec, ktorý je obvinený z vraždy svojich spolužiakov. Stretáva sa so Širo, dievčaťom, ktoré ho zrejme pozná už z minulosti. Deadman Wonderland je napínavá ale aj desivá manga, ktorá sa sústredí okolo vykúpenia ale aj nespravodlivosti.

Card image cap
(0)

Chobits

Chudobný študent Hideki Motosuwa narazí na vyradeného ženského androida, ktorého nazve Chi a snaží sa jej pomôcť naučiť sa žiť v spoločnosti. Čoskoro však zistí, že Chi nie je obyčajný Persocom. Manga obsahuje humorný, tajomný ale aj romantický príbeh, okorenený skúmaním vzťahu medzi ľuďmi a androidmi.

Card image cap
(0)

Death Note

Geniálny študent Light Yagami nájde zápisník, ktorý dokáže zabiť každého, koho meno je v ňom napísané. Rozhodne sa ho použiť na vytvorenie utopického sveta, v ktorom je on bohom spravodlivosti. Cestu mu však skríži niekto, koho meno nepozná. Očakávajte napínavý a strhujúci príbeh legendárnej mangy.

Card image cap
(0)

Fate-Stay Night

Manga Fate/stay night vychádza z populárneho japonského vizuálneho románu. Sleduje stredoškolského študenta, ktorý je vtiahnutý do boja medzi mágmi bojujúcimi o Svätý grál, artefakt, ktorý dokáže plniť želania. Študent sa náhodou stane jedným z mágov bojujúcich o grál a vyvolá hrdinského ducha, aby bojoval po jeho boku. Spoločne sa tak zúčastňujú na stretnutiach so súperiacimi tímami mágov a hrdinov.

Card image cap
(0)

Tsukihime

Šiki Tohno má zvláštnu schopnosť: dokáže vidieť "čiary smrti" čohokoľvek - živého alebo neživého, a zabiť kohokoľvek alebo čokoľvek rezom pozdĺž týchto čiar. Manga obsahuje temný a tajomný príbeh plný prvkov podobných Elfen Lied.

Card image cap
(0)

Koutetsujou no Kabaneri

V alternatívnej histórii, kde je Japonsko rozdelené masívnym múrom a sužované zombie podobnými tvormi nazývanými Kabane, jediným spôsobom, ako cestovať medzi opevnenými mestami sú obrnené vlaky nazývané Hayajiro. Očakávajte silne pútavý príbeh.

Card image cap
(0)

High School of the Dead

Smrteľná pandémia mení ľudí na zombíkov a svet sa tak rýchlo mení pred očami skupiny stredoškolákov, ktorí sa teraz snažia prežiť zombie apokalypsu. Čelia nielen zombíkom, ale aj ďalším preživším, ktorí sú ochotní urobiť čokoľvek, aby prežili. Okrem katastrofy sa snažia riešiť aj svoje medziľudské problémy a vzťahy. Manga má vzrušujúci príbeh, ktorý k hrôze, gore a napätiu pridáva komédiu, ecchi a niekedy aj fanservice.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com