Top 10 – Najlepšia fantasy manga

Fantasy manga sú príbehy, v ktorých vystupujú magické sily, mýtické bytosti alebo iné fantasy prvky, ktoré sa nedajú vysvetliť vedecky. Často sa odohrávajú vo fantazijných svetoch alebo alternatívnom svete, kde postavy čelia rôznym výzvam a dobrodružstvám. Fantasy manga môže osloviť čitateľov každého veku a vkusu, ponúka totižto pestrý výber žánrov a tém. Či už hľadáte akciu, romantiku, komédiu, horor alebo drámu, môžete si nájsť fantasy mangu, ktorá vyhovuje vašim preferenciám. Poďme sa spoločne pozrieť na top 10 fantasy máng.

Zvoľ top desiatku

(1)

One Piece

One Piece je o chlapcovi s menom Luffy. Luffy sníva o tom, že sa stane kráľom pirátov. So svojou posádkou, pirátmi slameného klobúka, sa vydáva na plavbu, aby našiel One Piece - najväčší poklad, ktorý ukryl predchádzajúci kráľ pirátov.

(1)

Bleach

Ičigo Kurosaki je tínedžer z mesta Karakura, ktorý vidí duchov. Všetko sa v jeho živote zmení keď stredne Kuchiki Rukiu, ktorá má nadprirodzené schopnosti. Rukia presunie svoje schopnosti Soul Reapera na Ichiga a ten musí bojovať s monštrami z Hollow dimenzie.

(1)

One Punch Man

Komediálna fantasy manga, ktorá paroduje žáner superhrdinov. Predstavuje Saitamu, plešatého hrdinu, ktorý dokáže poraziť každého nepriateľa jediným úderom. Nudí ho nedostatok výziev a hľadá dôstojného protivníka, s ktorým by si mohol poriadne zabojovať.

(0)

Naruto

Nindža fantasy manga, zobrazuje príbeh Naruta Uzumakiho, mladého chlapca, ktorí študuje na nindža akadémií. Snaží sa stať Hokage, vodcom svojej dediny, a získať uznanie a rešpekt svojich rovesníkov.

(0)

Fullmetal Alchemist

Klasická fantasy manga, ktorá sleduje cestu dvoch bratov, ktorí sa pomocou alchýmie snažia obnoviť svoje telá po neúspešnej transmutácii. Cestou odhalia zlovestné sprisahanie, ktoré ohrozuje osud ich sveta.

(0)

Hunter x Hunter

Hunter X Hunter je fantasy manga, ktorá skúma svet Lovcov. Ide o ľudí, ktorí hľadajú rôzne poklady, tajomstvá a nebezpečenstvá. Zameriava sa na Gona Freecssa, chlapca, ktorý sa chce stať Lovcom, aby našiel svojho otca.

(0)

Attack on Titan

Jedna z najobľúbenejších máng vôbec, zobrazuje svet, v ktorom ľudstvo žije v strachu z Titánov, obrovských humanoidných tvorov, ktorí požierajú ľudí. Príbeh ilustruje život Erena Yeagera, chlapca, ktorý prisahá, že vyhubí všetkých Titánov po tom, ako mu jeden z nich zabije matku pred jeho očami.

(0)

The Seven Deadly Sins

Fantasy manga, vychádzajúca zo stredovekých európskych legiend. Princezná Elizabeth sa snaží nájsť legendárnych hrdinov, ktorí sa volajú Seven Deadly sins, aby jej pomohli získať naspäť kráľovstvo, ktoré obsadili rytieri praktikujúci temnú mágiu.

(0)

Berserk

Temná fantasy manga, ktorá je známa svojimi dospelými prvkami. Opisuje život Gutsa, žoldniera, ktorý má v rukách masívny meč a hľadá zmysel života. Guts bojuje proti démonom, ktorí obsadili zem.

(0)

Black Clover

Black Clover je fantasy manga odohrávajúca sa vo svete, kde je mágia jednoducho všetkým. Príbeh sa sústreďuje na Astu, chlapca bez magických schopností a Yunu, jeho rivalku, ktorá naopak ovláda mágiu. Obaja sa túžia stať Kráľom čarodejníkov, najsilnejším mágom v kráľovstve.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com