Top 10 – Najlepšia isekai manga

Isekai je žáner mangy a anime, v ktorom sa hlavná postava dostane do iného sveta, zvyčajne fantasy alebo sci-fi. Často sa musia prispôsobiť novému prostrediu a čeliť rôznym výzvam a dobrodružstvám. V tomto článku vám predstavíme 10 najlepších isekai máng na základe ich popularity. Povieme vám čosi aj o ich deji a postavách v nich.

Zvoľ top desiatku

(1)

That Time I got Reincarnated as a Slime

That Time I got Reincarnated as a Slime je komédia a fantasy isekai manga. Je založená na novele s rovnakým názvom. Manga sleduje dobrodružstvá Satoru Mikamiho, 37-ročného kancelárskeho pracovníka, ktorý zomrie a reinkarnuje sa ako sliz vo fantasy svete. Získa schopnosť požierať a napodobňovať čokoľvek a stane sa vodcom národa príšer. Manga vás rozosmeje a ohromí zábavným a kreatívnym príbehom tohto hrdinu.

(1)

The Eminence in Shadow

The Eminence in Shadow je akčná a komediálna isekai manga. Rozpráva príbeh Cida Kagenoua, stredoškoláka, ktorý sníva o tom, že sa stane hlavou tajnej organizácie, ktorá bojuje proti zlu. Zomrie a reinkarnuje sa vo svete fantázie, kde sa jeho ilúzie stanú skutočnosťou a on vytvorí vlastnú skupinu. Daná manga vás jednoznačne pobaví a zaujme veselým a drsným príbehom zároveň.

(1)

Overlord

Akčná fantasy isekai manga (a anime), v ktorom sa píše o Momongovi, mocnom kostlivcovi-mágovi, ktorý je vodcom cechu v populárnej online hre. Keď sa herné servery vypnú počas toho ako je prihlásený, ocitne sa zrazu v inom svete, kde sa táto hra stáva realitou. Rozhodne sa dobyť nový svet a zistiť, čo sa skutočne stalo.

(0)

The Rising of the Shield Hero

The Rising of the Shield Hero je dráma a fantasy isekai manga, ktorá začala vychádzať v roku 2014. Sleduje cestu študenta univerzity, ktorý je povolaný do iného sveta ako jeden zo štyroch legendárnych hrdinov, ktorí ovládajú meč, kopiju, luk a štít. Jeho spoločníci ho zradia a on sa stane odpadlíkom, ktorý dôveruje len svojmu štítu. Manga je emotívna a inšpiratívna svojim temným hrdinským príbehom.

(0)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Dobrodružná a romantická isekai manga založená na webovom románe s rovnakým názvom. Opisuje život Rudeusa Greyrata, 34-ročného NEET-a, ktorý zomrie a reinkarnuje sa ako dieťa vo fantazijnom svete. Zachová si však spomienky ako aj inteligenciu a rozhodne sa žiť svoj nový život naplno. Naučí sa čarovať, nájde si priateľov, precestuje svet a nájde si lásku. Príbeh je hrejivý a epický, preto vám jednoznačne nesmie ujsť.

(0)

The Saga of Tanya the Evil

Sága o Tanyi Zlej je vojnová a fantasy isekai manga, ktorá začala vychádzať v roku 2016. Je založená na rovnomennom románe od Carla Zena. Manga sa sústreďuje na Tanyu Degurechaff, bezohľadnú japonskú salárku, ktorá zomrie a reinkarnuje sa ako dievča v alternatívnom svete, kde existuje mágia a vojna. Vyzve Boha, ktorého nazýva Bytosť X, a stane sa obávaným vojakom a veliteľom v cisárskej armáde. Sága o Táne Zlej je manga, ktorá vás očarí a šokuje brutálnym a zákerným príbehom zlej dievčine.

(0)

So I’m a Spider, So What?

Zábavná fantasy isekai manga zachytáva príbeh stredoškoláčky Kumoko, ktorá zomrie a reinkarnuje sa ako pavúk vo fantasy svete. Musí prežiť vo svete plnom príšer a nepriateľov, pričom musí využiť svoje schopnosti ako aj dôvtip. Neskôr zisťuje, že aj jej spolužiaci sa prevtelili do toho istého sveta, avšak s odlišným osudom. Ak si túto mangu zvolíte, jednoznačne vás očakáva zábavné dobrodružstvo.

(0)

Reincarnated as a Sword

Reinkarnovaný ako meč je dobrodružná a fantasy isekai manga, sleduje príbeh nemenovaného muža, ktorý zomrie a reinkarnuje sa ako meč vo fantasy svete. Stretáva Fran, mladé dievča. Spoločne cestujú po svete, bojujú s nepriateľmi, učia sa mágii a rastú na sile.

(0)

Re:ZERO Starting life in Another World

Re:ZERO Starting life in Another World je dráma a fantasy isekai manga a anime o Subaruovi, ktorý je prenesený do iného sveta. Tu stretáva Emíliu, poloelfské dievča. Subaru má schopnosť vrátiť sa do určitého bodu v čase keď zomrie, čo využíva na ochranu Emílie a ostatných pred rôznymi hrozbami. Re:ZERO Začíname život v inom svete je manga a anime, ktoré vás emocionálne strhne a zaujme temným a napínavým príbehom.

(0)

How NOT to Summon a Demon Lord

How NOT to Summon a Demon Lord je komediálna a fantasy isekai manga a anime, ktoré sa začali vydávať v roku 2015. V mange vystupuje Takuma Sakamoto, ktorého dve dievčatá privolajú do iného sveta, kde sa ho snažia zotročiť pomocou mágie. Daná manga vás jednoznačne zabaví dialógmi, scénami ako aj príbehom samotným.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com