Zisti ako vyzerala web stránka pred rokmi

Ak vás zaujíma ako vyzerala web stránka, ktorú poznáte alebo pravidelne navštevujete pre niekoľkými rokmi, tak existuje online služba pomocou, ktorej si môžete vygenerovať históriu webu. Jedná sa o internetový archív, na ktorom nájdete prakticky čokoľvek od kníh, audio nahrávok, videí, programov alebo obrázkov. Pre nás je, ale zaujímavá práve história web stránok. Jednou z veľkých výhod tejto služby je, že ukladá kód web stránok, čiže samotnú stránku môžete aj použiť a preklikávať jej odkazy. Ak vlastníte web a došlo k jeho pokazeniu alebo vymazaniu dát, tak cez internetový archív ho môžete spätne obnoviť.

Postup ako zistiť históriu web stránky

Kroky ako sa prepracovať k starému vzhľadu web stránky

zisti ako vyzerala web stránka krok 1
Krok 1 – Na začiatok choďte na web stránku internetového archivu – https://web.archive.org/
zisti ako vyzerala web stránka krok 2
Krok 2 – Do vyhľadávacieho poľa vložte URL adresu webu, v rámci ktorého chcete zistiť ako vyzeral pred rokmi.
zisti ako vyzerala web stránka krok 3
Krok 3 – Zvoľte rok a potom kliknite v kalendári na deň. Po kliknutí na deň vám vyskočí pop-up okno s ponukou snapshotov respektíve snímok webu.
zisti ako vyzerala web stránka krok 4
Krok 4 – Hotovo, internetový archív vám zobrazí starú verziu webu s tým, že v hornom menu môžete pomocou šipiek pozorovať ako sa webstránka vyvíjala v čase.

WayBack Maschine

Wayback Machine je webový archív vytvorený na konci 90-tých rokov neziskovou organizáciu v USA. Iba v rámci roka ukladá desiatky miliónov webstránok a jeho databáza zahŕňa miliardy webov. WayBack Maschine funguje na základe „crawlerov“, ktoré prehľadávajú internet a ukladajú  obrázky a kód web stránok. Cieľom tejto služby je archivovať weby v čase čo tento internetový archív volá trojdimenzionálny index.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com