Top 10 – Najlepšie aplikácie na kreslenie pre iOS a Android

Kreslenie a maľovanie sú úžasné spôsoby, ako vyjadriť svoju kreativitu a predstavivosť. Či už ste profesionálny umelec, alebo amatér, Android alebo iOS poskytujú množstvo aplikácií na digitálne kreslenie a maľovanie. Dané aplikácie sa však rôznia svojimi funkciami, nástrojmi a štýlmi, ktoré nemusia vyhovovať vašim umeleckým potrebám a štýlu. V tomto článku vám poskytneme náhľad do 10 najlepších aplikácií na kreslenie a maľovanie pre smartfóny s Androidom alebo iOS a to na základe ich popularity, funkcionality a recenzií. Poďme sa spoločne pozrieť na zoznam.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(2)

Infinite Painter – Android

Infinite Painter je mnohými oceňovaná aplikácia prinášajúca to najlepšie z grafického softvéru pre umelcov na všetkých úrovní. Má rozmanitú sadu nástrojov na skicovanie, maľovanie a ilustrovanie s takmer 200 štetcami, ktoré si môžete nastaviť podľa predstáv, umožňuje úpravy farieb, živé efekty a poskytuje ďalšie funkcie. Infinite Painter ponúka 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Card image cap
(1)

Autodesk Sketchbook – iOS

Autodesk Sketchbook je profesionálna aplikácia na kreslenie a maľovanie pre iOS a Android zariadenia. Obsahuje viac ako 190 štetcov a prispôsobiteľné nástroje, ktoré vám umožňujú vytvárať rôzne typy umenia, vrátane komiksov, ilustrácií a náčrtkov. Môžete tiež pracovať s rôznymi vrstvami, importovať a exportovať rôzne formáty súborov a používať aplikáciu aj offline. Autodesk Sketchbook ponúka bezplatnú základnú verziu a prémiové plány s mesačnými poplatkami.

Card image cap
(0)

Clip Studio Paint – Android

Clip Studio Paint je všestranná aplikácia na kreslenie a maľovanie, obľúbená najmä pre komiksy či mangu. Obsahuje viac ako 10 000 bezplatných materiálov, ako sú štetce, pozadia a 3D objekty, ktoré môžete používať na osobné alebo komerčné účely. Môžete si tiež prispôsobiť vlastné štetce a používať pokročilé funkcie, ako sú vektorové vrstvy, pravítka ale aj animačné nástroje. Aplikácia Clip Studio Paint ponúka 3-mesačnú bezplatnú skúšobnú verziu.

Card image cap
(0)

MediBang Paint – Android

MediBang Paint je bezplatná aplikácia na digitálne maľovanie ako aj tvorbu mangy. Obsahuje viac ako 1000 položiek, ako sú štetce, písma, pozadia a iné užitočnosti, ktoré môžete používať zadarmo. Môžete tiež pristupovať ku cloudu a ukladať tak svoju prácu online či prípadne spolupracovať s inými umelcami. MediBang Paint podporuje rôzne formáty, napríklad PSD, PNG, JPG a MDP. Môžete ho používať aj na iných zariadeniach, ako sú Windows, Mac, iPad a iPhone.

Card image cap
(0)

Krita – Android

Krita je bezplatná aplikácia s otvoreným zdrojovým kódom pre digitálne maľovanie a tvorbu. Vytvorená bola umelcami, ktorí chceli umožniť prístup k umeleckým nástrojom pre každého. Je vhodná na tvorbu koncepčných obrázkov, textúr, matných malieb, ilustrácií a komixov. Obsahuje bohatý súbor funkcií, ako sú štetce, vrstvy, masky, filtre, vektorové nástroje, animačné nástroje a ďalšie. Krita je k dispozícii pre rôzne platformy, ako sú Windows a Mac.

Card image cap
(0)

Ibis Paint X – Android

Ibis Paint X je populárna a všestranná aplikácia na kreslenie a maľovanie, najmä pre fanúšikov anime a mangy. Obsahuje viac ako 15 000 štetcov, viac ako 15 000 materiálov, viac ako 1000 fontov, 80 filtrov, 46 šráf a 27 režimov miešania. Umožňuje tiež nahrávať proces kreslenia ako video a zdieľať ho s ostatnými používateľmi. Ibis Paint X ponúka bezplatnú aj platenú verziu bez reklám s prístupom k pokročilejším funkciám.

Card image cap
(0)

Procreate – iOS

Procreate je populárna aplikácia pre digitálne kreslenie a maľovanie pre iOS zariadenia. Je to jednoduchá a intuitívna aplikácia, ktorá poskytuje množstvo nástrojov, ako sú štetce, vrstvy, filtre, animácie a podpora pre Apple Pencil. Môžete tiež importovať a exportovať rôzne formáty súborov, ako sú PSD, JPEG a PNG. Procreate si stačí zakúpiť raz, nevyžaduje si totižto mesačné poplatky.

Card image cap
(0)

Astropad Studio – iOS

Astropad Studio je prémiová aplikácia, ktorá z iOS zariadení robí profesionálne kresliace tablety pre váš Mac alebo PC. Umožňuje prehrávať akúkoľvek kreatívnu desktopovú aplikáciu na váš iPad a priamo do nej kresliť pomocou Apple Pencil. Má nízke oneskorenie, vysokú kvalitu a prispôsobiteľné klávesové skratky a gestá. Astropad Studio podporuje aj 3D maľovanie s osvetľovacím štúdiom a animovaným exportom. Astropad Studio ponúka 14-dňovú skúšobnú verziu a potom ročné predplatné.

Card image cap
(0)

Inspire Pro – iOS

Inspire Pro je rýchla a realistická aplikácia na maľovanie, kreslenie a skicovanie na iOS zariadenia. Má moderné a intuitívne rozhranie, ktoré vám umožní sústrediť sa na vaše umenie. Obsahuje viac ako 150 štetcov vrátane mokrých a suchých štetcov, ktoré dokážu miešať farby. Môžete si tiež prispôsobiť vlastné štetce a importovať štetce od iných umelcov. Inspire Pro podporuje plátna s ultravysokým rozlíšením až 16 x 8k na kompatibilných zariadeniach.

Card image cap
(0)

Zen Brush 2 – iOS

Zen Brush 2 je aplikácia na kreslenie zameraná na východoázijské tušové maľovanie za pomoci štetca. S jednoduchým a intuitívnym používateľským rozhraním si môžete ľahko vychutnať pravú ázijskú kaligrafiu a maľbu tušom. Zen Brush 2 sníma tlak a detekuje náklon Apple Pencil, vďaka čomu dokážete vytvoriť skutočne realistické výtvory.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com