Top 10 – Najsťahovanejšie aplikácie za rok 2022

Rok 2022 bol pre odvetvie mobilných aplikácií opäť bohatý na udalosti a novinky. Desiatky miliónov ľudí na celom svete sa spoliehali na mobilné aplikácie pre zábavu, komunikáciu, vzdelávanie, prácu, zdravie a iné aktivity. Podľa údajov spoločnosti Sensor Tower boli nasledovné aplikácie v roku 2022 celosvetovo najsťahovanejšie:

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

TikTok

Táto aplikácia na tvorbu krátkych videí si udržala svoju dominanciu ako najsťahovanejšia aplikácia už tretí rok po sebe so 600 miliónmi inštalácií. Napriek tomu, že TikTok čelil, čelí a bude čeliť regulačným výzvam a konkurencii, ako sú YouTube Shorts a Instagram Reels, TikTok aj naďalej priťahoval používateľov svojím virálnym obsahom, kreatívnymi funkciami a rozmanitou komunitou.

Card image cap
(0)

Instagram

Táto aplikácia na zdieľanie fotografií si oproti roku 2021 polepšila o jedno miesto a stala sa druhou najsťahovanejšou aplikáciou v roku 2022 s 540 miliónmi inštalácií. Instagram profitoval zo svojej integrácie s ďalšími platformami Meta, ako sú Facebook a WhatsApp, ako aj z expanzie do oblasti elektronického obchodu a živého vysielania.

Card image cap
(0)

WhatsApp

Aplikácia na zasielanie správ klesla oproti roku 2021 o jedno miesto a stala sa treťou najsťahovanejšou aplikáciou v roku 2022 so 400 miliónmi inštalácií. WhatsApp začiatkom roka čelil určitému odporu používateľov v súvislosti so zmenami politiky ochrany osobných údajov, ale dokázal si udržať svoju popularitu vďaka koncovému šifrovaniu a kompatibilite medzi platformami.

Card image cap
(0)

CapCut

Aplikácia na úpravu videa, ktorá používateľom umožňuje vytvárať profesionálne vyzerajúce videá s rôznymi efektmi, filtrami, stickerkami, hudbou a ďalšími prvkami. V obchodoch Google Play a App Store má viac ako 350 miliónov stiahnutí za rok 2022.

Card image cap
(0)

Snapchat

Táto aplikácia na zasielanie multimediálnych správ si oproti roku 2021 polepšila o dve miesta a v roku 2022 sa stala piatou najsťahovanejšou aplikáciou s 340 miliónmi inštalácií. Snapchat zaznamenal prudký nárast počtu používateľov a angažovanosti vďaka inovatívnej technológii fotoaparátu, funkciám rozšírenej reality, originálnemu obsahu a partnerstvám s celebritami a značkami.

Card image cap
(0)

Telegram

Táto aplikácia na zasielanie správ poskočila oproti roku 2021 o tri priečky a stala sa siedmou najsťahovanejšou aplikáciou v roku 2022 s 300 miliónmi inštalácií. Telegram si získal popularitu medzi používateľmi, ktorí si cenia súkromie a bezpečnosť, ako aj medzi tými, ktorí hľadajú alternatívne zdroje informácií v dobe cenzúr. Telegram tiež pridal nové funkcie, ako sú skupinové videohovory, živé prenosy a NFT.

Card image cap
(0)

Subway Surfers

Subway Surfers: V tejto nekonečnej hre sa vyhýbate vlakom a prekážkam a zároveň zbierate mince a bonusy. V obchodoch Google Play a App Store má viac ako 300 miliónov stiahnutí. Je to tiež jedna z najobľúbenejších hier na svete.

Card image cap
(0)

Facebook

Táto aplikácia sociálnej siete zostala na štvrtom mieste ako najsťahovanejšia aplikácia v roku 2022 s 290 miliónmi inštalácií. Facebook zaznamenal pokles počtu stiahnutí v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, keďže čelil kontrole svojho vplyvu na spoločnosť, demokraciu a duševné zdravie. Stále však zostával silnou silou pri spájaní ľudí a poskytovaní správ a informácií.

Card image cap
(0)

Staumble Guys

Hra pre viacerých hráčov, ktorá zahŕňa súťaženie s ostatnými hráčmi v rôznych prekážkových dráhach a výzvach. Na Google Play a App Store má viac ako 250 miliónov stiahnutí. Je inšpirovaná populárnymi televíznymi programami, ako sú Wipeout a Takeshi's Castle.

Card image cap
(0)

Spotify

Spotify: Služba na streamovanie hudby, ktorá ponúka prístup k miliónom skladieb, podcastov, audiokníh a zoznamov skladieb. Na Google Play a App Store má viac ako 230 miliónov stiahnutí. Používateľom umožňuje aj sťahovanie hudby na počúvanie offline s prémiovým predplatným.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com