Top 10 – Najlepšie iOS a Android aplikácie na prekladanie textu

Prekladanie je jednoduchšie než kedykoľvek predtým, nie všetky aplikácie sú si však rovné. Ak nechcete tráviť čas porovnávaním výsledkov z kvantá aplikácii a chcete nájsť tú najlepšiu appku na preklad z rôznych cudzích jazykov, tento článok je práve pre vás. Porovnávame najpoužívanejšie Android a iOS aplikácie ako aj ich funkcie.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(5)

Microsoft Translator – Android

Dobrý výkon aplikácie Microsoft Translator ako aj podpora 70 jazykov naraz robia Microsoft Translator jedným z najlepších prekladačov na trhu. Je to menej v porovnaní s prekladačom od Google, no čo sa týka kvality prekladu vás môže niekedy prekvapiť. Prekonáva drvivú väčšinu prekladateľských aplikácií pre Android a s použitím GPT technológie, ku ktorej má Microsoft prístup, sa v blízkej dobe stane tento prekladač poriadne nadupaným. Momentálne dokáže takmer okamžite zvládnuť preklad obojsmerných objemných konverzácií. Čo je ešte dôležitejšie, aplikácia je úplne zadarmo a to bez akýchkoľvek nákupov v aplikácii či reklám.

Card image cap
(2)

iTranslate Translator – iOS

Aj bezplatná verzia tejto prekladateľskej aplikácie pre iPhone ponúka viac ako sto jazykových možností. Prémiová verzia však poskytuje prémiové nástroje, ako napríklad pomoc pri časovaní slovies a minulý/budúci čas. Za to všetko si zaslúžilo 4.7 hodnotenie. Výnimočnosťou je možnosť prekladu s mužským alebo ženským hlasom.

Card image cap
(1)

DeepL Translate - Android

Prekladač DeepL má k dispozícii “len” niekoľko desiatok jazykov, vrátane nemčiny, japončiny a dokonca aj slovenčiny. Používatelia môžu prekladať text, reč, fotografie a dokonca aj súbory. Zaujímavosťou DeepL je, že je založený na algoritmoch, ktoré sa neustále učia a zlepšujú v presnosti prekladu. Kvalita prekladu môže častokrát konkurovať Googlu či Microsoftu a to bez toho, aby mala daná aplikácia za sebou gigantické spoločnosti. Pri preklade slov či fráz si môžete následne zvoliť aj z možných alternatív (napr. pri preklade synoným).

Card image cap
(0)

Google Translate – Android

Prekladač Google je aj naďalej popredným gigantom v oblasti prekladu, štatisticky je to najobľúbenejšia a najspoľahlivejšia prekladateľská aplikácia pre zaraidenia so systémom Android, poskytuje veľmi spoľahlivý preklad a podporu mnohých jazykov s možnosťou navrhnutia lepších prekladových ekvivalentov. Je to šikovný nástroj najmä v prípade, že sa nachádzate v cudzej krajine a potrebujete okamžitú pomoc pri preklade.

Card image cap
(0)

SayHi – Android

SayHi Translate je jedná z popredných bezplatných aplikácií na preklad a je na Androide ako aj iOS. Je 100% bezplatná a neobsahuje žiadne reklamy ani prémiové funkcie. Môžete rozprávať akýmkoľvek jazykom a následne získať preloženú verziu. Vyžaduje sa však internetové pripojenie. Nechýba ani intuitívne použitie aplikácie.

Card image cap
(0)

Yandex – Android

Ruský Yandex Prekladač má viac ako 90 jazykov a zahŕňa preklady textu, hlasu, konverzácie a fotografií. Medzi užitočné funkcie patria napr. vstavané slovníky, preklady stránok a pod. Zaujímavosťou je inovatívnejšia technológia prekladu a to najmä z ruštiny do angličtiny, pre preklad ruských textov je Yandex jedným z najspoľahlivejších, nemá však problém prekladať aj iné cudzie jazyky.

Card image cap
(0)

Google Translate – iOS

Aj v prípade iOS je Google Prekladač aplikáciou, za ktorú si nemusíte zaplatiť nič. Očakávajte sofistikovaný a kvalitný preklad ako na Androide. Medzi hlavnými výhodami patrí podpora až 133 jazykov, offline mód, preklad textu z fotiek, alebo preklad písaného textu alebo hlasu z mikrofónu.

Card image cap
(0)

Speak and Translate – iOS

Speak & Translate je jedna z najpoužívanejších bezplatných (s prémiovými prvkami) aplikácií prekladača pre iPhone, ktorú môžete použiť na hlasový ako aj štandardný textový preklad. Výsledný hlasový preklad môže odznieť v mužskej alebo ženskej tónine. Aplikácia má automatickú detekciu jazyka, možnosť nastavenia farieb appky, integrácia s iCloudom a pod....

Card image cap
(0)

Microsoft Translator – iOS

Microsoft Translator je bezplatný prekladač dostupný aj na iOS. Je dostupná aj offline a poskytuje možnosť učiť sa frázy jazykov, pre zrýchlene učenie sa jazykov. Rovnako máte možnosť hľadať alternatívne preklady a nájsť ten najlepší spôsob ako sa vyjadriť v cieľovom jazyku. Aplikácia taktiež poskytuje možnosť naučiť sa výslovnosti.

Card image cap
(0)

Translate Now – iOS

Translate Now je možné použiť na preklad FaceTime hovor. Vďaka Shareplay dokáže bezproblémovo a takmer okamžite preložiť vaše FaceTime hovory do 110 jazykov. Nechýba tiež možnosť zadať text a preložiť ho ako text alebo hlasový súbor. Kompatibilná aj s Apple Watch.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com