piatok, 12 apríla, 2024
ÚvodAplikácieTop 10 - Najlepšie stránky, kde stiahnete písma / fonty zadarmo

Top 10 – Najlepšie stránky, kde stiahnete písma / fonty zadarmo

Písmo respektíve font je grafické znázornenie textu. Každé písmo má špecifický tvar, veľkosť, farbu, rozostup medzi písmenami alebo dizajn. Väčšina ľudí sa najčastejšie stretne s počítačovým písmom v rámci kancelárskeho softvéru ako Microsoft Word alebo Excel, kde sa dá meniť typ fontu.

Inštalácia písma na PC je viac ako jednoduchá. Po stiahnutí fontu z internetu naň iba dvakrát kliknete alebo pravých tlačidlom myši rozbalíte ponuku, kde nájdete tlačidlo „inštalovať“.

Pri výbere písma existuje viacero základných druhov respektíve kategórií. Serif fonty, ktoré zahŕňajú pätky (malé predlženia na okrajoch písma), San-Serif fonty bez pätiek, Slab-Serif font vhodné pre nadpisy, skriptové /kaligrafické fonty, ktoré majú vzhľad písaného písma a dekoratívne fonty, ktoré pôsobia umelecky.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

DaFont

Dafont stránka s písmami existuje od roku 2000 a patrí medzi najstaršie weby zamerané na zdieľanie fontov. Na stránke nie je nutná registrácia a font, ktorý sa vám páči si môžete stiahnuť priamo do vášho počítača. Určite oceníte prehľadnú kategorizáciu a možnosť filtrovať písma podľa licencie.

Card image cap
(1)

Google Fonts

Google Fonts je stránka od amerického internetového gigantu Google, ktorý netreba moc predstavovať. Na ich webe nájdete naozaj široký výber počítačových písiem, ktoré si stiahnete kliknutím na “Download Family” tlačidlo. Fonty je tiež možné jednoducho integrovať na vašu stránku skopírovaním inline kódu do HTML hlavičky webu.

Card image cap
(1)

FFonts

FFfonts je dobre známy web, na ktorom si môžete stiahnuť skoro 200 000 písiem. Na ich stránke nájdete bežné, 3D, ázijské, komixové, dekoratívne, hororové, vianočné, halloweenské, gotické, kaligrafické, klasické alebo futuristické fonty.

Card image cap
(0)

CreativeMarket

Ak hľadáte profesionálne / prémiové fonty s licenciou pre váš projekt, tak na CreativeMarket budete mať z čoho vyberať. Nájdete tu naozaj krásne písma s dizajnovými ukážkami, aby ste zhruba videli ako font vyzerá použitý napríklad na letáku alebo webovom bannery.

Card image cap
(0)

FontSpace

FontSpace ponúka viac ako 100 000 fontov od vyše 3000 dizajnérov. Ide o pomerne etablovaný web, ktorý je na internete od roku 2006. V rámci stránky si je možné vytvoriť účet a ukladať si písma, ktoré sa vám páčia do kolekcií. Tie môžete použiť do budúcich projektov bez nutností zdĺhavého vyhľadávania.

Card image cap
(0)

FontBundles

FontBundles je stránka, na ktorej nájdete tak free fonty ako aj prémiové fonty. Oproti iným webom si môžete kúpiť desiatky prémiových fontov s licenciou iba za 2-3 eurá. Stačí ak pôjde na sekciu stránky s názvom “deals” a tam už nájdete tento typ výhodných balíčkov.

Card image cap
(0)

1001 FreeFonts

1001 FreeFonts zahŕňa viac ako 10 000 fontov na stiahnutie zadarmo s možnosťou zakúpenia prémiovej licencie na komerčné projekty. Na hlavnej stránke mate prehľadné členenie kategórií písiem, kde nájdete stredoveké, armádne, moderné, retro, školské, Valentínke alebo westernové písma.

Card image cap
(0)

BBFonts

Na webe BBfonts si je možné stiahnuť tisíce zaujímavých fontov jednoduchým kliknutím na modré tlačidlo “download”. Vo väčšine prípadov sú na stránke nahrané ukážiek písiem na odskúšanie. V archíve nájdete maximálne regular alebo bold verziu písma. Ak chcete celú rodinu daného fontu, tak si musíte zakúpiť prémiovú verziu.

Card image cap
(0)

Fontesk

Fontesk s viac ako 10 000 fontami predstavuje skvelé miesto, kde si na jedno kliknutie stiahnete font do počítača. V hornom menu webu nájdete prehľadnú kategorizáciu na Sans-Serif, Serif, Slab-Serif, skriptové a ručné kreslené fonty. Fonty je tiež možné členiť pri vyhľadávaní na tie čo sú určené na personálne alebo komerčné použitie.

Card image cap
(0)

Fontsly

Fontsly ma jednoduchý a prehľadný web s abecedným členením písiem. Kategórie fontov sú znázornené podobne ako pri DaFonts s tým, že pri hľadaní je možné zoradiť fonty podľa obľúbenosti, času nahrania alebo populárnosti. Pri ukážke fontu na Fontsly je možné zmeniť farbu písma, veľkosť a napísať si vlastný text, aby ste vedeli či je písmo vhodné pre váš dizajn.

ARGO
ARGOhttps://www.argo.sk
Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com
PODOBNÉ PRÍSPEVKY

POPULÁRNE PRÍSPEVKY

ORIGINÁLNA POTLAČ