Top 10 – Najlepšie aplikácie na čistenie mobilu pre iOS a Android

Určite ste sa neraz stretli s pravidelne pretrvávajúcim problémom – v mobile máte odrazu jednoducho priveľký “bordel” a už s ním chcete zatočiť raz a navždy. Ako na to? Manuálne čistenie môže zabrať hodiny, kvôli čomu automaticky siahnete po app-kách, ktoré to všetko spravia za vás. Aj preto vám prinášame desať najlepších aplikácií, ktoré vám uľahčia prácu a ušetria čas ako aj nervy.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

Phone Cleaner - Virus Cleaner – Android

Nie práve najlákavejšie znejúci názov pre aplikáciu, Phone Cleaner - Virus Cleaner je napriek tomu vysoko hodnotený a s vyše 300-tisíc stiahnutiami sa za tým čudesným názvom určite niečo skrýva. Appka je od spoločnosti Systweak Software a funguje ako komplexná platforma na čistenie, optimalizáciu a zrýchlenie telefónu so systémom Android. Aplikácia sa pýši jednoduchým a teda aj intuitívnym používateľským rozhraním, vďaka ktorému nepotrebujete mať vysokoškolský titul na prečistenie si mobilu. Môžete vyčistiť nepotrebné súbory a zvýšiť aj výkon batérie, prípadne hladko optimalizovať jednotlivé aplikácie. Rovnako vám umožňuje prispôsobiť zostavenie zoznamu aplikácií, ktorých sa chcete zbaviť.

Card image cap
(1)

Smart Cleaner - iOS

Vyčistite a usporiadajte si svoj iPhone za pomoci Smart Cleaner. Funkcia danej appky je na prvý pohľad jednoduchá, pomôže vám zbaviť sa duplicitných fotografií a kontaktov, v skutočnosti však toho dokáže oveľa viac. Okrem samotného odstránenia alebo zlúčenia duplikátov vám Smart Cleaner ukáže stav úložiska a pomôže vám usporiadať fotografie, videá ako aj kontakty.

Card image cap
(0)

Norton Clean – Android

Vyvinutá známou spoločnosťou Norton, ktorá je v bezpečnostnom odvetví známa svojimi antivírusovými nástrojmi. Je to jedna z najlepších aplikácií na čistenie telefónu Android a to bez reklám. Je vysoko účinná a zároveň ochraňuje súkromie svojho používateľa. Spoločnosť Norton tvrdí, že analyzovala správanie miliónov aplikácií, vďaka čomu odstraňuje nevyžiadané súbory s vysokou presnosťou. Čistič pre Android vyhľadáva súbory, ktoré po sebe zanechali odstránené aplikácie, ako aj súbory vyrovnávacej pamäte a iné nepotrebné súbory. Používateľom tiež umožňuje odstrániť predinštalované aplikácie. Okrem toho dostanete odporúčania na odstránenie aplikácií, ktoré používate len zriedka. Vďaka svojmu pôvodu od známej firmy, efektívnosti a jednoduchosti je Norton Clean jednou z najlepších aplikácií na prečistenie si telefónu.

Card image cap
(0)

CCleaner – Android

CCleaner dokáže robiť zázraky nielen pre Android, ale aj pre Windows ako aj macOS. Za pomoci CCleaner viete odstrániť nechcené aplikácie, poštu, vyčistiť pamäť RAM telefónu a získať viac miesta aj inými spôsobmi. Je to jednoiducho jeden z najlepších bezplatných čističov pre Android. Rovnako poskytuje možnosť odinštalovať viacero aplikácií naraz, umožňuje vám analyzovať úložisko a poskytne vám lepšiu predstavu o tom, ako sa využíva úložisko vo vašom smartfóne. CCleaner zároveň poskytuje možnosť monitorovať systém, sledovať využívanie procesora aktívnymi aplikáciami ako aj používanie pamäte RAM či úroveň teploty zariadenia. Aplikácia ako taká je skvelá, CCleaner bol však už v minulosti kritizovaný za dotieravé reklamy ako aj za zhromažďovanie údajov používateľov a to bez ich súhlasu.

Card image cap
(0)

AVG Cleaner – Android

AVG Cleaner od spoločnosti AVG Software Technology je ďalšia kvalitná aplikácia na čistenie telefónu, rovnako od známej firmy. Pomôže vám vyčistiť úložisko, zvýšiť výkon batérie a zrýchliť vaše zariadenie. Niektoré z funkcií tejto aplikácie sú, že dokáže odstrániť predinštalované aktualizácie aplikácií z vášho zariadenia, odstrániť súbory v medzipamäti ako aj nechcené súbory. Medzi výhody tejto aplikácie patrí, že dokáže vyčistiť nechcené súbory skryté v pamäti RAM, vyčistiť väčšie súbory za niekoľko sekúnd, skontrolovať duplicitné a rozmazané obrázky a udržiavať čistú a optimalizovanú fotogalériu, ponúka prispôsobené pripomenutia čistenia telefónu a umožňuje hibernáciu aplikácií. Medzi nevýhody tejto aplikácie patrí to, že musíte udeliť veľa povolení, ktoré si aplikácia bude vyžadovať pre optimálny chod.

Card image cap
(0)

Nox Cleaner – Android

Ak hľadáte dôveryhodnú aplikáciu na čistenie telefónu, vďaka ktorej bude váš telefón inteligentnejší a rýchlejší, možno budete chcieť vyskúšať Nox Cleaner od spoločnosti Nox Ltd. Jednou z hlavných funkcií aplikácie Nox Cleaner je čistenie vyrovnávacej pamäte jedným dotykom, čím úplne odstráni zvyšné súbory, duplicitné súbory a dokumenty ako aj dočasné a iné súbory. Ďalšou funkciou programu Nox Cleaner je jeho Image Manager Master, ktorý vám pomáha udržiavať optimalizovanú zbierku fotografií. Môžete jednoducho odstrániť duplicitné alebo rozmazané fotografie, komprimovať veľké fotografie a organizovať albumy. Okrem toho chráni váš telefón pred škodlivým softvérom pomocou svojho mechanizmu detekcie a odstraňovania hrozieb, zároveň má funkciu chladiča procesora a posilňovača pamäte, ktorá zabraňuje prehrievaniu telefónu a zvyšuje rýchlosť jeho pamäte a úložiska. Game Booster funkcia medzitým optimalizuje hry a znižuje spotrebu batérie. A keď už hovoríme o batérii, Nox Cleaner má funkciu Max Battery Saver, ktorá poskytuje predĺženú výdrž batérie. A nakoniec, Nox Cleaner je vybavený aj správcom aplikácií, ktorý vám umožní správne spravovať aplikácie. Môžete odinštalovať nechcené aplikácie, uzamknúť citlivé aplikácie heslom a v prípade potreby presunúť aplikácie na kartu SD. S programom Nox Cleaner môžete mať čistejší, rýchlejší, bezpečnejší a príjemnejší telefón.

Card image cap
(0)

Boost Cleaner - iOS

Ďalšia aplikácia pre iPhone, ktorá vám umožní za pomoci jednoduchého rozhrania zistiť, koľko úložného priestoru iPhonu momentálne využívate. V menu si môžete vybrať to, čo aplikácia nazýva "Rýchly čistič", ktorý prehľadá vaše kontakty a knižnicu fotografií a navrhne zmeny. Môžete si vybrať, či chcete skenovať kontakty, fotografie alebo videá jednotlivo. Okrem čistenia iPhonu slúži Boost Cleaner aj ako blokátor reklám pre prehliadač Safari.

Card image cap
(0)

CleanFox – iOS

Možno to poznáte - každý deň je vaša schránka zaplavovaná nekonečným spamom a reklamnými e-mailami, ktoré nemáte čas čítať ani čistiť. Vďaka aplikácii CleanFox pre iOS tieto e-maily rýchlo roztriedite a budete môcť vybrať, ktoré z nich treba odstrániť a od ktorých odosielateľov sa budete môcť odhlásiť, aby ste už nemuseli od nich prijímať zbytočné e-maily.

Card image cap
(0)

Smart Clean Up – iOS

Ako už tomu napovedá samotný názov, Smart Clean Up je inteligentný čistič kontaktov a fotografií určený pre iPad a iPhone. Aplikácia dokáže odstrániť veľké videosúbory, fotografie, zálohovať kontakty, zlúčiť duplicitné kontakty atď. Smart Clean Up je vybavený niekoľkými funkciami, ako je čistič kontaktov, ktorý zlúči duplicitné kontakty alebo ich odstráni, obnovuje kontakty, zálohuje ich, čistí ich v prípade chýbajúcich informácií atď. Nástroj dokáže vyčistiť fotografie a videá pri skenovaní alebo ich triediť prostredníctvom veľkosti, ľahko odstrániť viacero veľkých súborov a dokáže získať kompletné informácie o trvaní videí ako aj veľkosti.

Card image cap
(0)

Clean Master – iOS

Clean Master dokáže rýchlo a efektívne vyčistiť vašu galériu a to za pomoci niekoľkých vašich ťuknutí. Dokáže usporiadať galériu, odstrániť duplicitné fotografie alebo videá a usporiadať ich v albume. Inteligentné čistenie a spúšťanie jedným kliknutím z neho robia ideálnu aplikáciu pre používateľov, ktorí chcú mať všetko priamočiare a jednoduché.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com