Top 10 – Najlepšie aplikácie na zrýchlenie mobilu

Neviete si poradiť s pomalým telefónom a chcete zlepšiť jeho výkon rýchlo a jednoducho? Predstavujeme vám zoznam desiatich najlepších aplikácií, ktoré za vás dokážu vykonať odstránenie zbytočných súborov, optimalizáciu pamäte RAM a zlepšenie celkového výkonu vášho mobilného zariadenia. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(2)

Greenify – Android

Užitočná aplikácia, ktorá vám pomôže šetriť batériu a zvýšiť výkon vďaka pozastaveniu nepoužívaných aplikácií, ktoré počas používania smartfónu aj naďalej bežia na pozadí. Greenify vám umožňuje vybrať aplikácie, ktoré sa majú prepnúť do režimu hibernácie. Akonáhle tieto aplikácie prestanete používať, automaticky sú prepnuté do daného režimu. V ponuke je aj funkcia "Agresívna hybernácia" pre čo najvyššiu úsporu batérie.

Card image cap
(2)

Bravo Booster - Android

Multifunkčná aplikácia, ktorá čistí nežiadané súbory, vyhľadáva vírusy, blokuje oznámenia a dokáže schladiť procesor. Bravo Booster vám tak pomôže uvoľniť miesto v úložisku, ochrániť zariadenie pred škodlivým softvérom a zvýšiť rýchlosť a výkon telefónu zatiaľ čo šetrí batériu. Aplikácia nanešťastie obsahuje reklamy.

Card image cap
(2)

Net Optimizer – Android

Šikovná aplikácia, ktorá optimalizuje vaše internetové pripojenie vyhľadaním a pripojením k najrýchlejšiemu DNS serveru na základe vašej polohy a siete. Net Optimizer tak dokáže zvýšiť rýchlosť surfovania na internete, znížiť odozvu a oneskorenie počas hrania online hier, je rovnako schopný automaticky zisťovať a optimalizovať nastavenia.

Card image cap
(1)

All-in-one Toolbox – Android

Komplexná aplikácia ponúkajúca až 29 rôznych nástrojov na optimalizáciu vášho Android zariadenia. All-in-one toolbox obsahuje čistič vyrovnávacej pamäte, čistič histórie prehliadania, čistič APK súborov, šetrič batérie, skener QR kódov, editor fotografií a ďalšie užitočné funkcie. Aplikáciu si rovnako môžete prispôsobiť pomocou rôznych tém a widgetov.

Card image cap
(1)

SD Maid - Android

SD Maid vám uprace a vyčistí vaše zariadenie rýchlo a efektívne za pomoci kolekcie nástrojov, vďaka ktorým môžete spravovať aplikácie, súbory a fotografie, čistiť nevyžiadanú poštu, optimalizovať databázy, vyhľadávať duplikáty, odstrániť zvyšné súbory z odinštalovaných aplikácií, vyčistiť vyrovnávaciu pamäť či odinštalovať systémové aplikácie.

Card image cap
(1)

CPU-x Dasher z Battery Life – iOS

Komplexná aplikácia, ktorá zobrazuje rôzne informácie o hardvéri a systéme telefónu. CPU-x Dasher z Battery Life dokáže zobraziť frekvenciu procesora v reálnom čase, rýchlosť siete, využitie úložiska, podrobnosti o obrazovke a fotoaparáte a ďalšie užitočné informácie. Aplikáciu môžete použiť aj na testovanie výkonu a rýchlosti telefónu. Aplikácia má aj widget zdravia, ktorý zobrazuje údaje o krokoch, vzdialenosti a kalóriách. Vďaka informáciám z danej aplikácie budete vedieť zaznamenať možné zmeny vo výkone vášho smartfónu.

Card image cap
(1)

Cleaner – iOS

Jednoduchá a účinná aplikácia, ktorá vám pomôže vyčistiť fotografie, videá a kontakty. Cleaner pre iPhone dokáže prehľadávať vašu knižnicu fotografií a videí, aby kategorizoval a označil veľké súbory, duplikáty čio rozmazané fotky, ktorých sa budete pravdepodobne chcieť zbaviť. Môžete ich odstrániť jedným ťuknutím alebo vybrať tie, ktoré si chcete ponechať. Aplikácia môže tiež skenovať vaše kontakty a zobraziť tie, v ktorých chýba meno, číslo alebo e-mail. Duplicitné kontakty môžete jednoducho zlúčiť alebo odstrániť.

Card image cap
(1)

Faster Internet - iOS

Aplikácia zameraná na ochranu súkromia, ktorá zlepšuje vaše internetové pripojenie. Rýchlejší internet vám pomôže efektívnejšie prehľadávať web, znížiť spotrebu dát a ochrániť vašu online aktivitu pred zvedavými očami. Aplikácia funguje tak, že presmeruje vaše dáta cez sieť serverov Cloudflare, ktoré sú spravidla rýchlejšie a súkromnejšie ako predvolené servery DNS vášho poskytovateľa internetových služieb. Môžete tiež zapnúť režim WARP, aby ste mohli šifrovať všetku prevádzku a získať prístup k obsahu, ktorý môže byť vo vašom regióne blokovaný.

Card image cap
(0)

Boost Cleaner - iOS

Malý, rýchly a praktický nástroj na čistenie iPhonu. Boost Cleaner vám pomôže odstrániť duplicitné fotografie, veľké videá, zlúčiť duplicitné kontakty a zálohovať kontakty. Aplikáciu môžete použiť aj na vyčistenie úložiska telefónu a to jediným klepnutím. Aplikácia tiež zobrazuje dostupnú kapacitu a informácie o zariadení iPhone.

Card image cap
(0)

XY Game Booster - iOS

Aplikácia určená pre hráčov, optimalizuje vaše sieťové pripojenie a zlepšuje váš celkový herný zážitok. XY Game Booster vám pomôže znížiť odozvu, ping či ‘lagy’ v online hrách tým, že automaticky vyberie najlepšiu trasu pre pakety hry, ktorú momentálne hráte. Aplikáciu môžete použiť aj na monitorovanie rýchlosti siete, pingu či straty paketov a to v reálnom čase. Aplikácia podporuje viac ako 1000 populárnych hier a je kompatibilná s Wi-Fi pripojením ako aj aj mobilnými sieťami (t.j. 4G, 5G).

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com