Top 10 – Najlepšie online nástroje, ktoré vám pomôžu vektorizovať obrázky

Vektorizácia je proces zmeny bitmapového obrázka (jpg, png, gif, bmp, webp, tiff) na vektorový obrázok (ai, eps, pdf, svg, cdr). Pri vektorizácií nejde len o zmenu súborového formátu, ale tvorbu vektorovej ilustrácie z bitmapového obrázka založeného na pixeloch. Vektorizácia je zvyčajne nutná pri lasérovom rití, vyrezávaní, sieťotlači alebo veľkorozmernej tlači. Vektorové obrázky narozdiel od bitmapový nestrácajú kvalitu pri zväčšení. Ak hľadáte spôsob ako prekonvertovať rastrový obrázok do vektoru, tak nástroje uvedené nižšie zvládnu túto prácu bez väčších problémov:

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

Vectorization

Vectorization.eu je komplexný free online nástroj, ktorý vám pomôže zvektorizovať čiernobiele, ale aj farebné obrázky. Pre použitie tohto nástroja nie je nutná registrácia a za jeho použitie nič neplatíte. K tomu všetkému nájdete na stránke množstvo iných programov súvisiacich s vektorovou grafikou.

Card image cap
(1)

VectorMagic

VectorMagic je prémiový nástroj, ktorý ponúka vektorovú konverziu na vyššej úrovni. V rámci procesu vektorizácie môžete robiť rôzne úpravy, pomocou ktorých docielite, aby váš vygenerovaný vektorový obrázok vyzeral lepšie.

Card image cap
(1)

Vectornator - iOS

Vectornator iOS aplikácia na prácu s vektorovými obrázkami pre používateľov apple produktov. Okrem nástrojov typických pre vektorové editory ponúka “auto-tracing“, ktorý vám pomôže prekonvertovať obrázok do vektoru. Vložte do appky bitmapový obrázok, v menu kliknite na štetec, ktorý vám otvorí tabuľku štýlov a tam môžete zvoliť možnosť auto-trace.

Card image cap
(0)

Vectorizer.io

Vectorizer je ďalšie prémiový nástroj na vektorovú konverziu, kde si musíte kúpiť kredity ak chcete vektorizovať obrázky. Oproti free nástrojom ponúka rôzne extra funkcie, ktoré vám pomôžu docieliť lepší vektorizačný efekt.

Card image cap
(0)

Autotracer

Autotracer je jeden z najstarších vektorizačných nástrojov, ktorý pomáha roky konvertovať obrázky internetový užívateľom. Je zadarmo a jednoducho sa používať. Jedinou požiadavkou je nahrať bitmapový obrázok (jpg, png, bmp, gif).

Card image cap
(0)

Vectorization.org

Vectorization.org ponúka čiernobielu vektorizáciu bitmapových obrázkov. Čiernobiele vektorové konvertovanie je zvyčajne vhodné pri lasérovom orezávaní alebo rití, ktoré sa používa pri výrobe pečiatok alebo úprave reklamných predmetov.

Card image cap
(0)

Adobe Ilustrátor

Adobe Ilustrátor je program, ktorý si môžete nainštalovať do svojho počítača. Jedná sa o vektorový editor, ktorý vám pomôže tvoriť vektorové obrázky, ale okrem iného ponúka tiež možnosť vektorizovať obrázky. Adobe Ilustrátor je neodmysliteľnou súčasťou profesionálnej grafickej práce.

Card image cap
(0)

Vector ink - Android

Vector ink je android aplikácia, ktorá plní úlohu vektorového editoru s možnosťou automaticky vektorizovať obrázky. V hornom menu kliknite na ikonu s troma čiarkami a importujte bitmapový obrázok do tejto aplikácie. Následne vyznačte obrázok a v dolnom menu kliknite na ikonu maľby (prvá z ľava). Táto možnosť vám umožní zvektorizovať obrázok prostredníctvom auto-tracingu.

Card image cap
(0)

Inkscape

Inkscape je free vektorový editor, ktorý si môžete stiahnuť a nainštalovať do vášho operačného systému. Nie je až takej úrovní ako Adobe Illustátor, ale s vektorizáciou obrázkov vám pomôže rovnako.

Card image cap
(0)

Vectorizer.Ai

Vectorizer.AI je ďalší online vektorizačný nástroj, ktorý prekonvertuje rastrové obrázky založené a pixeloch do plne škálovateľného vektoru. Tento nástroj má jednoduché užívateľské prostredie, čiže sa nemusíte báť, že nebudete vedieť čo robiť.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com