Top 10 – Najlepšie emailové schránky na odosielanie a prijímanie emailov

Email patrí medzi jednu z najbežnejších foriem internetovej komunikácie ľudí a firiem. Aby ste mohli posielať emaily, tak potrebujete mať emailovú schránku, ktorú vám môžu poskytnúť zadarmo spoločnosti ako Google alebo Microsoft. Ak hľadáte dôveryhodnú a bezpečnú emailovú službu pre vaše osobné použitie, tak potom môžete vyberať z nasledujúcich 10 alternatív.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

1. Gmail

Gmail je najpopulárnejšia emailová služba na svete, ktorá poskytuje bezplatný email s priestorom 15 gigabajtov. Výhodou gmailu je dôveryhodnosť. Emaily zaslané z vašej gmailovej adresy určite neskončia v spamových košoch. Užívateľské prostredie gmailu je preložené do slovenského jazyka.

Card image cap
(1)

7. Outlook

Microsoft Outlook ponúka možnosť vytvoriť si emailové konto okrem emailového klienta. Mailový box Outlook-u má kapacitu 50 gigabytov s možnosťou poslať súbory s maximálnou veľkosťou 34MB. V rámci Outlook máte rôzne extra funkcie ako plánovanie zasielania správ.

Card image cap
(1)

2. Centrum

Centrum je internetový portál, ktorý skôr pôsobí ako noviny, keďže na hlavnej stránke sa vám zobrazia najnovšie správy z domova a zo zahraničia, ale v rámci postranného menu si môžete založiť emailové konto.

Card image cap
(1)

4. Protonmail

ProtonMail si zakladá na vysokej úrovni zabezpečenia emailovej schránky, ktorá je spojená s modernými šifrovacími technológiami. Narozdiel od ostatných emailových schránok sa ProtonMail zaväzuje, že nikto nebude mať prístup k vašim dátam. Žiadni právnici, štátne úrady alebo zamestnanci ProtonMailu.

Card image cap
(1)

3. Zoznam

Zoznam je viac menej klon centrum.sk, kde si môžete po registrácií vytvoriť emailovú schránku. Najhlavnejšou výhodou týchto emailových služieb je, že sú v slovenskom jazyku a nemusíte sa báť, že nebudete niečomu rozumieť v rámci užívateľského prostredia vášho konta.

Card image cap
(0)

5. Tutanota

Tutanota je nemecký poskytovateľ emailových schránok, ktoré sú plne zabezpečené prostredníctvom šifrovania. Stránka tutanoty je preložená do slovenského jazyka čo zjednoduší používanie tejto online služby a k tomu sa nemusíte u Tutanoty báť žiadnych otravných reklám.

Card image cap
(0)

6. Yahoo Mail

Yahoo Mail bol kedysi najpopulárnejšou emailovou službou na svete čo sa samozrejme v priebehu rokov zmenilo, ale ak hľadáte solídny email s relevantným menom tak yahoo môže byť pre vás správna voľba. Yahoo poskytuje štedrý priestor v objeme 1 terabajt.

Card image cap
(0)

8. iCloud mail

iCloud mail je emailová služba prevádzkovaná spoločnosťou Apple. Ak ste fanúšikovia tejto známej americkej značky, tak potom nemáte nad čím váhať a môžete si vytvoriť emailové konto, ktoré bude použiteľné v rôznych iOS zariadeniach alebo Mac počítačoch.

Card image cap
(0)

9. Aol

Aol je bezplatná emailová schránka poskytovaná divíziou Verizon Communications. Aol je vhodnou alternatívou k Gmailu, ktorá ponúka komplexnú emailovú schránku s možnosťou organizovať prijaté a odoslané správy.

Card image cap
(0)

10. Yandex

Yandex je jeden z ďalších poskytovateľov emailových služieb, ktorý garantuje bezpečnosť s tým, že si môžete zvoliť vlastnú doménu pre emailový účet. Yandex pravidelne skenuje správy prostredníctvom softvéru, aby vás ochránil pred vírusmi a malvérmi ukrytými v zaslaných súboroch.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com