piatok, 12 apríla, 2024
ÚvodAplikácieČierna obrazovka počas volania | Postup opravy

Čierna obrazovka počas volania | Postup opravy

V prípade, že váš mobilný telefón vypne obrazovku počas volania, tak s veľkou pravdepodobnosťou máte pokazený proximity senzor. Čierny displej počas volania môže byť poriadne otravný, keďže nemôžete zdvihnúť alebo ukončiť hovor. Týmto štýlom je dosť problematické používať váš smartphone, keďže kliknutím na postranné tlačidlo musíte neustále zapínať obrazovku mobilu.

Čo je proximity senzor alebo senzor priblíženia?

Proximity senzor je hardvérové zariadenie umiestnené vo vrchnej časti mobilného telefónu. Vo väčšine prípadov sa jedná o malý krúžok, ktorý ihneď zbadáte. Proximity senzor slúži na to aby mobilný telefón zistil ako je vaša tvár blízko displeja a vypol ho aby ste nestlačili napríklad uchom nejaké tlačilo a nechtiac vypli mobilný telefón.  Ak napríklad vložíte váš telefón do vrecka tak pomocou proximity senzoru sa displej vášho mobilu automaticky vypne.

Postup ako opraviť čiernu obrazovku počas volania

Ak proximity senzor vášho mobilu nefunguje správne alebo je pokazený, tak tu je pár rád ako tento problém vyriešiť.

proximity senzor, senzor približenia
Autor fotky: MOHI SYED na Pexels

1. Vyčistite handričkou proximity senzor

Asi najjednoduchšie riešenie. Ak je váš mobil špinavý alebo zaprášený, tak ak ho poriadne vyčistite handričkou. Problém s tmavou obrazovkou počas volania by sa mal vyriešiť.

2. Pozrite sa či niečo neblokuje proximity senzor

Ak máte na mobile nejaké nálepky alebo ochranné sklo, tak to môže blokovať proximity senzor. Skúste tieto veci odstrániť z mobilu.

3. Aktualizujte alebo resetujte mobil

Aktualizácia alebo resetovanie mobilu sú riešením na opravu čierneho displeja počas volania. Obe funkcie sú umiestnené v nastaveniach. Resetovanie mobilu sa uvádza pod označením „obnovenie výrobných nastavení“ zvyčajne je pod položkou o telefóne alebo ďalšie nastavenia.

4. Zmeňte aplikáciu na volanie

Staršie verzie operačného systému android majú možnosť priamo v nastaveniach Google aplikácie na volanie vypnúť proximity senzor/senzor priblíženia. Problém je, že novšie verzie ako android 12 a vyššie už túto možnosť nemajú. Preto skúste nájsť v rámci Google play aplikáciu na volanie, ktorá podporuje vypnutie senzoru priblíženia. Táto by mala fungovať – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplemobiletools.dialer Kliknite na ikonu telefónu po inštalácií tejto aplikácie. V pravom hornom rohu kliknite na tri bodky a v nastaveniach už nájdete funkciu na vypnutie proximity senzoru.

ARGO
ARGOhttps://www.argo.sk
Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com
PODOBNÉ PRÍSPEVKY

POPULÁRNE PRÍSPEVKY

ORIGINÁLNA POTLAČ