Ako zablokovať spam v Gmaily

Gmail patrí medzi najpoužívanejšie emailové služby na svete, ale ani tejto populárnej aplikácií na príjmanie a odosielanie emailov sa nevyhýba spam alebo nevyžiadané správy. Tie môžete buď odstrániť manuálne (čo zbytočne zaberá váš čas) alebo automaticky. V tomto postupe sa pozrieme ako cez filtre jednoducho blokovať spamové správy v rámci gmail účtu.

Postup ako vytvoriť spamfilter

Čo je spam?

Spam je nevyžiadaná pošta vo vašej emailovej schránke. Ide o emaily od cudzích ľudí alebo firiem, ktoré sa nejakým spôsob dostali ku vašej emailovej schránke a posielajú vám pravidelne alebo nepravidelne emailové správy, ktoré si neželáte. Pri spame nemusí ísť výhradne len o emaily, ale aj mobilné textové správy alebo správy na sociálnych sieťach. Obsah spamových správ väčšinou zahŕňa propagáciu produktov, služieb alebo klamlivé oznámenia o výhrach na vylákanie peňazí.

Ako rozoznáte spam od bežného emailu?

Spamy sú zväčša odosielané zahraničnými adresátmi, čiže môžu mať čudné formátovanie, gramatiku alebo písomný prejav. Vo väčšine prípadov vás môžu žiadať o osobné informácie, prístupy, prihlásenia alebo heslá, čo je absolútne neštandardné. Jednou z podstatných vecí si je vždy odkontrolovať kto vám posiela správu. Spameri môžu využívať dôveryhodnú organizáciu ako Slovenská pošta, na vylákanie peňazí od ľudí. Overenie je veľmi jednoduché.  Stačí skontrolovať koncovú doménu emailu napr. @posta.sk. Spam nemôže byť odoslaný z webovej domény, ktorú vlastní Slovenská pošta čiže podvodníci môžu používať adresu ako napr. @skposta.sk

Čo je gmail?

Gmail je jeden z najpopulárnejších emailových schránok. Ak uvažujete nad dôveryhodným emailom, s ktorým nebudete mať problém, tak sa určite zaregistrujte na www.gmail.com. Gmail je vlastnený internetovým gigantom Google, ktorý investuje nemalé peniaze do toho, aby táto emailová služba bola stabilná a neustále sa vyvíjala. Gmail okrem posielania správ poskytuje aj rôzne iné funkcie ako live chat alebo automatické správy.

Nahlásenie spamu

Ak si myslíte, že ste odhalili spam, tak ho neváhajte vo vašej emailovej schránke nahlásiť. Poväčšinou sa jedná o ikonu s výkričníkom. Nahlásenie spamu zvyšuje šancu, že emailový poskytovateľ bude automaticky mazať správy posielané z emailového konta, ktoré vás obťažuje. Podľa štatistík až 40% všetkých poslaných správ na svete tvorí spam.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com