Top 10 – Najlepšie aplikácie na rozpoznávanie hudby a názvov piesní

Aplikácie na rozpoznávanie hudby vám pomôžu identifikovať skladby podľa melódie, textu alebo dokonca aj zvuku. Okrem iného vám poskytujú aj ďalšie informácie o vyhľadávaných skladbách. Shazam je momentálne najobľúbenejšia aplikácia na rozpoznávanie hudby, ale existujú aj iné alternatívy, ktoré ponúkajú rôzne výhody a možnosti. V tomto článku vám predstavíme 10 najlepších aplikácií na rozpoznávanie hudby pre zariadenia so systémom Android a iOS.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(2)

Shazam - iOS, Android a Chrome

Doposiaľ priemyselný štandard a najpopulárnejšia aplikácia na objavovanie hudby, ktorá dokáže identifikovať akúkoľvek skladbu za niekoľko sekúnd. Či už počujete chytľavú melódiu v rádiu, v televízii alebo v obchode, stačí ťuknúť na Shazam a dozviete sa názov skladby, interpreta, text, videá, zoznamy skladieb a ďalšie informácie. Pomocou aplikácie Shazam môžete tiež streamovať celé skladby v službe Apple Music alebo Spotify a spojiť sa s ostatnými milovníkmi hudby.

Card image cap
(1)

SoundHound - iOS a Android

Jedna z najrýchlejších a najpresnejších aplikácii na rozpoznávanie hudby, ktorá dokáže nájsť akúkoľvek skladbu podľa zvuku alebo hlasu. Stačí si zahmkať, zaspievať alebo zahrať melódiu a SoundHound vám s vysokou presnosťou povie, o akú skladbu ide. Môžete tiež povedať "OK Hound" a požiadať o akúkoľvek skladbu, interpreta, album, žáner alebo zoznam skladieb. So službou SoundHound môžete využívať aj živé texty piesní, integráciu streamovacích služieb, hands-free ovládanie a personalizované odporúčania.

Card image cap
(1)

Musixmatch - iOS a Android

V tejto najväčšej svetovej zbierke textov a hudby môžete synchronizovať text s akoukoľvek skladbou, ktorá sa hrá vo vašom okolí. Stačí otvoriť aplikáciu Musixmatch a získať text v reálnom čase pre akúkoľvek skladbu v zariadení alebo online. Môžete tiež spievať spolu s režimom Karaoke, prekladať texty do rôznych jazykov, identifikovať skladby ťuknutím a objavovať novú hudbu pomocou kurátorských zoznamov skladieb a rebríčkov.

Card image cap
(0)

Musera - Android

V aplikácii Musera môžete sledovať, ako sa hudba dostáva do povedomia používateľov: V tejto aplikácii môžete zdieľať svoj hudobný vkus a objavovať nové skladby na základe svojich preferencií. Pomocou aplikácie Musera jednoducho naskenujte akúkoľvek skladbu, ktorá hrá vo vašom okolí, a okamžite o nej získajte informácie. Môžete si tiež vytvoriť vlastný profil, sledovať ostatných používateľov, lajkovať a komentovať skladby a zúčastňovať sa na hudobných diskusiách. Musera je ideálna aplikácia pre komunitu milovníkov hudby.

Card image cap
(0)

Genius

Najlepšia aplikácia pre milovníkov hudby, ktorí chcú vedieť viac než len texty piesní. Pomocou aplikácie Genius môžete nájsť komentované texty všetkých svojich obľúbených skladieb alebo si prezerať, čo je na Genius momentálne populárne. Môžete tiež sledovať videoklipy, čítať novinky a objavovať nových interpretov. Genius je váš smartfónový sprievodca hudobnou kultúrou.

Card image cap
(0)

Audigiggle

Vďaka Audigigglesi môžete pozrieť všetky skladby, ktoré momentálnehrajú vo vašom okolí. Stačí ťuknúť na aplikáciu a nechať ju niekoľko sekúnd počúvať hudbu. O chvíľu vám Audigiggle povie názov skladby, meno interpreta, názov albumu, žáner a dátum vydania. Svoje hudobné objavy môžete zdieľať aj s priateľmi na sociálnych sieťach.

Card image cap
(0)

MusicID - iOS

Inteligentná a jednoduchá aplikácia, ktorá vám pomôže identifikovať akúkoľvek skladbu v priebehu niekoľkých sekúnd. MusicID využíva pokročilú technológiu rozpoznávania zvuku na porovnávanie zvukových vĺn hudby so svojou databázou miliónov skladieb. Môžete si tiež zobraziť texty, životopisy interpretov, podobné skladby a ďalšie informácie.

Card image cap
(0)

Beatfind Music Recognition - Android

Aplikácia Beatfind je coolová a pestrofarebná aplikácia, ktorá premení vaše zariadenie na svetelnú diskotéku v momente ako identifikuje skladbu hrajúcu v okolí. Aplikácia BeatfindMusicRecognition sa synchronizuje s hudbou a bliká na obrazovke v rytme skladby. Zároveň získate prístup k textom, videám na YouTube, odkazom na Spotify a ďalším informáciám o skladbe.

Card image cap
(0)

Soly

Inteligentná aplikácia na rozpoznávanie hudby, ktorá vám tiež pomôže naučiť sa piesne a prehrať ich na smartfóne. Stačí naskenovať akúkoľvek hrajúcu skladbu pomocou Soly a získate názov skladby, interpreta, text, dokonca aj akordy, taby, noty a ďalšie informácie. Môžete tiež upraviť tempo a výšku tónu akejkoľvek skladby, zaradiť do slučky akúkoľvek jej časť a cvičiť spolu s ňou. Soly je dokonalá aplikácia pre hudobníkov, ktorí chcú zlepšiť svoje zručnosti a zabaviť.

Card image cap
(0)

Song Finder - Android

Jednoduchá a rýchla aplikácia na rozpoznávanie hudby, ktorá dokáže nájsť akúkoľvek skladbu podľa zvuku alebo hlasu. Stačí ťuknúť na aplikáciu Song Finder a brnkať, spievať alebo prehrávať skladbu. Získate tak všetky náležité informácie názov skladby, interpreta, žáner, obal albumu, text a odkazy na streamovanie. Môžete tiež prehľadávať populárne skladby podľa kategórie alebo krajiny a každý deň objavovať novú hudbu.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com