Top 10: Najlepšie pevné disky

Pevný disk (HDD) je zariadenie, ktoré v počítači ukladá a načítava údaje a to za pomoci magnetizmu. Pevný disk obvykle uchováva enormné množstvo údajov, ako sú stovky tisíc súborov, stovky programov, desiatky hier, filmov, albumov a pod. Ide o jednu z najdôležitejších súčastí počítača, nakoľko má priamy dopad na výkon, rýchlosť a spoľahlivosť systému.

Aj z toho dôvodu môže byť obtiažne nájsť ten najoptimálnejší pevný disk pre váš počítač. V rozhodovaní sa existuje mnoho faktorov, ktoré treba zvážiť, ako napríklad kapacita, rýchlosť, vyrovnávacia pamäť, rozhranie, hlučnosť, spotreba energie, záruka a či vôbec siahnuť po pevnom disku alebo radšej SSD. V tomto článku vám predstavíme 10 najlepších značiek pevných diskov pre PC. Bodovo preskúmame ich vlastnosti, výhody a nevýhody a pomôžeme vám nájsť najlepší pevný disk pre váš počítač. Či už zostavujete nový počítač alebo modernizujete starý, určite narazíte na pevný disk, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu.

Na čo si pri výbere dávať pozor?

Základné rozdelenie diskov podľa tvaru a funkcie. Pri pevných diskoch existujú dva hlavné formáty. 3,5 palcové disky a 2,5 palcové disky. Obe verzie môžu byť použité ako interné alebo externé (prenosné) disky:

3,5 palcové
2,5 palcové

SSD vs. HDD

– HDD sú mechanické disky, majú vyššiu kapacitu, sú lacnejšie na výrobu, sú však výrazne pomalšie
– SSD sú disky založené na čipoch, zapisovanie je nemechanické, vďaka čomu je výrazne rýchlejšie, obstarávacia cena je však z toho dôvodu vysoká

2,5” SSD vs. M2 SSD

– Ak si plánujete vybrať SSD, možno budete chcieť dbať aj na ich veľkosť
– 2,5” SSD sú o čosi väčšie a pomalšie SSD disky kockatého tvaru
– M.2 SSD sú nový formát SSD, vďaka ktorému nadobúdajú úzky, obdĺžnikový tvar, dosahujú však aj vyššiu rýchlosť

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

Western Digital – WD

Western Digital je svetoznáma a spoľahlivá značka pevných diskov, ponúka širokú škálu produktov pre rôzne potreby a rozpočty. Pevné ako aj SSD disky od WD sú vyrobené z prvotriednych komponentov, inovatívnych technológií a prísnych testov kvality, vďaka čomu sú ich produkty jedny z najžiadanejších, pretože spĺňajú špičkový výkon a kvalitu.

Card image cap
(1)

Seagate

Seagate je ďalšou veľmi dôveryhodnou značkou pevných diskov, ktorá poskytuje kvalitné produkty už viac ako 40 rokov. Pevné disky a SSD disky Seagate sú navrhnuté s vysokokvalitnými komponentmi, pokročilými funkciami a robustnými ochranami, ktoré zabezpečujú optimálny výkon ako aj odolnosť.

Card image cap
(1)

Samsung

Kórejský Samsung je jednou z najobľúbenejších a najuznávanejších značiek pevných diskov na trhu. Ponúka širokú škálu úspešných a spoľahlivých produktov, z ktorých môže byť zložité si vybrať. Samsung bol prvou spoločnosťou, ktorá komercializovala pevné ssd disky.

Card image cap
(0)

Crucial

Crucial je popredná a dôveryhodná značka pevných diskov, ktorá poskytuje kvalitné produkty už od roku 1996. Disky Crucial HDD a SSD sú navrhnuté s vysokokvalitnými komponentmi, pokročilými funkciami a robustnou ochranou, aby sa zabezpečil optimálny výkon a odolnosť.

Card image cap
(0)

Kingston

Kingston je dobre známa značka na poli pevných diskov, ktorá bola založená v roku 1987 Johnom Tu a Davidom Sun. Kingston ako prvý navrhol SIMM moduly. Pokiaľ premýšľate nad Kingston značkou, tak ich pevné disky a SSD disky sú vyrobené z prémiových komponentov a inovatívnych technológií, ktoré zaručujú špičkový výkon a kvalitu.

Card image cap
(0)

Toshiba

Japonská Toshiba je jednou z najrenomovanejších a najuznávanejších značiek pevných diskov na trhu, ktorá ponúka rôzne produkty pre rôzne segmenty a preferencie. Ich sekcia na výrobu pevných diskov bola vytvorená v roku 2001 s tým, že jej primárnym účelom boli marketingové aktivity a produkcia interných a externých diskov pre Tajvan, Čínu a ďalšie Ázijské štáty.

Card image cap
(0)

ADATA

ADATA je na trhu pevných diskov častokrát prehliadaná, svoje pevné disky však poskytuje na celom svet už viac ako 20 rokov. V ich sortimente sú SSD-čka, HDD disky, USB, DDR rámky alebo power banky. ADATA je Taiwanský výrobca hardvéru.

Card image cap
(0)

Silicon Power

Silicon Power je relatívne mladá, Taiwanská značka, ktorá sa v krátkom čase stala popredným výrobcom usb flash diskov, prenosných hard diskov a DRAM modulov. Pevné disky a SSD disky Silicon Power sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zabezpečia dlhú životnosť a výkonnosť tohto typu produktu .

Card image cap
(0)

Verbatim

Spoločnosť Verbatim bola založená v roku 1969 v Kalifornií Reid-om Anderson-om. Na začiatku ich predaja stáli diskety (floppy disks), ale neskôr začali ponúkať cd-čka, dvd-čka, usb-čka a aj pevné disky. V prípade, že máte záujem o veľa úložného priestoru, moderný dizajn, záruku a kvalitu potom je značka Verbatim dobrou voľbou.

Card image cap
(0)

Apacer

Spoločnosti Apacer vznikla v roku 1997 na Taiwane a odvtedy sa stala jednou z najväčších a najuznávanejších spoločností na trhu s pamäťovými zariadeniami. Apacer je známy svojimi inovatívnymi a vysokokvalitnými produktmi, ako sú SSD disky, SD karty, DRAM moduly a USB flash pamäte.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com