Top 10 – Najlepšie sci-fi televízne série

Sci-fi žáner patrí medzi divákmi k tým najobľúbenejším. Zaoberá vedeckými a technologickými teóriami, ktoré sa môžu v budúcnosti stať reálnymi, cestami do vesmíru, mimozemským životom a budúcimi spoločnosťami. Kladie otázky o budúcej ľudskej existencii a sociálnych problémoch. Práve preto, že polemizuje o našej budúcnosti je tak príťažlivý. Prinášame zoznam top 10 najlepších sci-fi seriálov.

Zvoľ top desiatku

(1)

The Boys

The Boys sa zaradil k najlepším sci-fi seriálom posledných desaťročí. Ukazuje superhrdinov aj z tej horšej stránky. Tento seriál od Amazon Prime rieši čo by sa dialo, ak by existovali superhrdinovia v reálnom svete a ako by ich činy vplývali na spoločnosť. Seriál The Boys je drsný, plný čierneho humoru, pomerne násilný a núti k zamysleniu, čo mu rýchlo získalo extrémnu sledovanosť.

(0)

Stranger Things

Stranger Things je sci fi seriál netradične zasadený do 80. rokov 20. storočia, čo vo väčšine z nás vzbudzuje nostalgiu. Ide o veľmi populárny seriál na Netflixe, s obrovskou sledovanosťou. Seriál sleduje skupinu detí ich rodinné a priateľské vzťahy vyšetrujúce nadprirodzené javy vo svojom meste. Dej a kamera diváka často drží v napätí Mapovanie dospievania, kde deti bojujú s reálnymi aj vnútornými príšerami robí Stranger Things perfektným sci-fi seriálom.

(0)

The Umbrella Academy

TheUmbrella academy je sci-fi seriál natočený podľa komiksu spája boj s koncom sveta, cestovanie v čase a nadprirodzené schopnosti. 43 žien na celom svete porodí bez toho, aby boli tehotné deti so zvláštnymi schopnosťami. Podnikateľ Sir Reginald Hargreaves nájde a vychová sedem z nich. Časom sa pohádajú a nie sú v kontakte, ale po jeho smrti sa znova spoja, keď jeden z nich predpovie blížiaci sa koniec sveta a oni musia nájsť spôsob ako mu zabrániť. Seriál je plný napätia, dysfunkčných vzťahov, ale aj dobrého humoru.

(0)

WestWorld

Jonathan Nolan a Lisa Joy natočili pre HBO sci-fi seriál Westworld, ktorý je plný napätia a má westernový nádych. Seriál bol natočený podľa rovnomenného filmu z roku 1973. Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood), dcéra mladého rančera sa dozvie, že bola vyvinutá ako android, čo ju donúti vydať sa na cestu, aby odhalila jej skutočný pôvod.

(0)

Raised by Wolves

Raised by Wolves sleduje dvoch androidov, ktorí majú za úlohu vychovávať ľudské deti na tajomnej planéte Kepler-22, kam sa ľudstvo muselo uchýliť po tom, čo Zem bola zničená vojnou. Seriál skúma témy náboženstva, evolúcie a podstaty ľudskej bytosti.Po „smrti androidov – Otca a Matky sa musia tínedžery rozhodnúť ako chcú žiť.

(0)

Fringe

Tento sci-fi seriál, plný záhad, sleduje tím agentov FBI, ktorí vyšetrujú nevysvetliteľné javy, ako je cestovanie v čase, paralelné vesmíry a vedecké experimenty, ktoré sa nepodarili. Odhalia veľké sprisahanie, v ktorom sa odhalí paralelný vesmír. Fringe má oddaných fanúšikov vďaka svojim zložitým zápletkám, prepracovaním postáv a úchvatným vizuálnym efektom.

(0)

Doctor Who

Doctor Who je najdlhšie bežiaci sci-fi seriál v histórii. Doctor Who je kultovou záležitosťou od svojho prvotného odvysielania v roku 1963. Seriál sleduje Doktora Who, ktorý cestuje v čase a najnovšie spracovanie, ktoré sa točí teraz pre HBO MAX/Disney + predstaví už 15. Doktora Who, ktorého hrá Ncuti Gatwa.

(0)

Stargate SG-1

Stargate SG-1 je sci-fi seriál nadväzujúci na film z roku 1994. Má 10 sezón. Táto akčná séria sleduje tím vojakov a vedcov, používajúcich záhadné mimozemské zariadenie, hviezdnu bránu, ktorá im pomáha cestovať na vzdialené planéty. Stargate SG-1 je obľúbený medzi fanúšikmi pre svoju spletitú mytológiu, silný rozvoj postáv a vzrušujúce akčné scény.

(0)

Foundation

Foundation je seriál natočených podľa obľúbených sci-fi románov Isaaca Asimova, Foundation je komplexná a provokatívna séria, ktorá sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kde sa ľudstvo usadilo v rôznych galaxiách, ktoré medzi sebou súperia. Seriál sleduje skupinu matematikov, ktorí používajú pokročilú technológiu na predpovedanie budúcnosti a zabránenie kolapsu civilizácie. Foundation je známy pre svoje úchvatné vizuálne efekty a prepracované zápletky.

(0)

Lost in Space

Táto klasická séria sleduje rodinu Robinsonovcov s veľkým vedeckým potenciálom ako budujú hyperbránu , aby kolonizovali vzdialenú planétu. Ich práca je však sabotovaná a oni sa stratia vo vesmíre. Lost in Space je obľúbenou sci-fi sériou vďaka nezabudnuteľným postavám, vzrušujúcim akčným scénam a veľkému zmyslu pre humor.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com