Top 10: Najlepšie kórejské drámy

Kórejské drámy majú vo svete obrovskú popularitu a fanúšikovskú základňu, a to nielen v Ázii, ale aj po celom svete. Ich kvalita, originalita a emotívne príbehy pritiahli pozornosť divákov rôznych kultúr a vekových skupín. Od pútavých romantických komédií po napínavé trháky plné intríg a akcie, kórejská televízia ponúka širokú škálu žánrov, ktoré oslovujú rôzne záujmy. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších kórejských drám, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť a ktoré sa stali kultovými fenoménmi nielen v Ázii, ale aj po celom svete. Väčšinu z nich nájdete na streamovacích službách.

Zvoľ top desiatku

(1)

Death's Game

Kórejská dráma Death's Game je sfilmovaná na motív populárneho webtoon-u rovnomenného názvu. Príbeh sa zameriava na mladého muža menom Choi Yi-Jae, ktorý po svojom neúspechu a depresii spácha samovraždu. Po smrti však stretáva Smrť, ktorá mu dáva druhú šancu na život.

(1)

Reborn Rich

Kórejský seriál Reborn Rich sa zameriava na príbeh Yoon Hyun-woo, lojálneho zamestnanca mocného konglomerátu Sunyang Group, ktorý je zradený a nespravodlivo obvinený zo sprenevery. Po jeho vražde sa prekvapivo znovu narodí v tele najmladšieho syna rodiny, Jin Do-joona.

(1)

Squid Game

Kórejská dráma Squid Game je intenzívny a napínavý triler, ktorý sa zameriava na skupinu ľudí, ktorí sa ocitnú v smrtiacej hre. Hlavným hrdinom je Seong Gi-hun, muž so zlomeným životom a obrovskými dlhmi. Dostane tajomnú ponuku zúčastniť sa sérií detských hier s vysokou peňažnou odmenou pre víťaza.

(0)

Sweet Home

Príbeh seriálu Sweet Home sa odohráva v dystopickom svete, kde ľudia začínajú mutovať na monštrá pre svoje najhlbšie túžby a temné myšlienky. Hlavným hrdinom je samotársky stredoškolák Cha Hyun-soo, ktorý sa po tragickej smrti svojej rodiny presťahuje do starého bytového komplexu Green Home.

(0)

The Glory

Kórejská dráma The Glory je príbeh o pomste a uzdravení. Hlavnou postavou je Moon Dong-eun, žena, ktorá bola v mladosti brutálne šikanovaná skupinou spolužiakov. Tieto traumatické zážitky ju donútia opustiť školu a zanechajú v nej hlboké emocionálne rany. Dong-eun prisahá, že sa svojim trýzniteľom pomstí.

(0)

Pyramid Game

Pyramid Game je adaptáciou známeho webtoonu, ktorý sa odohráva v školskom prostredí. Príbeh sleduje študentky na prestížnej strednej škole, kde každý mesiac prebieha tzv. "pyramídová hra“. Študentky sú hodnotené a umiestňované do hierarchického rebríčka od najpopulárnejšej po najneobľúbenejšiu. Hlavnou postavou je nová študentka, ktorá sa rozhodne postaviť tomuto nespravodlivému systému.

(0)

Parasyte: The Grey

Parasyte: The Grey je adaptáciou populárnej japonskej mangy "Parasyte" od Hitoshi-ho Iwaaki-ho. Príbeh sa odohráva vo svete, kde mimozemské parazity napádajú ľudí, vnikajú do ich tiel a preberajú kontrolu nad ich mozgom. Títo paraziti sa živia ľuďmi, pričom dokážu meniť tvar svojich tiel, aby sa prispôsobili rôznym situáciám a zamaskovali svoju prítomnosť.

(0)

Marry My Husband

16-násť dielny seriál Marry My Husband ponúka unikátny príbeh plný zvratov a emócií. Hlavnou postavou je Kang Ji-won, žena, ktorá zažila mnoho utrpenia vo svojom manželstve kvôli nevere svojho manžela a zrade svojej najlepšej priateľky. Po tragickej udalosti, keď je zavraždená, sa Ji-won prebudí 10 rokov v minulosti, ešte pred svadbou. S vedomosťami o budúcnosti a pevnou odhodlanosťou zmeniť svoj osud.

(0)

Weak Hero Class 1

Kórejská dráma Weak Hero Class 1 je príbeh o odvahe, sile a prežití v neľútostnom školskom prostredí. Hlavným hrdinom je Yeon Si-eun, na prvý pohľad slabý a krehký študent s výborným prospechom. Napriek svojmu fyzickému vzhľadu je Si-eun mimoriadne inteligentný a dokáže využívať svoju myseľ na boj proti tým, ktorí ho šikanujú.

(0)

Flower of Evil

Detektívny seriál Flower of Evil je napínavý a emocionálne nabitý príbeh o láske, tajomstvách a identite. Hlavným hrdinom je Baek Hee-sung, muž s temnou minulosťou, ktorý žije pod falošnou identitou a vedie zdanlivo dokonalý život so svojou ženou Cha Ji-won, detektívkou, a ich malou dcérou.Hee-sung je síce milujúci manžel a otec, avšak skrýva svoju skutočnú identitu a temné tajomstvá z minulosti.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com